کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 تیر 1398   Saturday 20 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 فروردین 1394

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور اعلام کرد: شورای امنیت کشور در خصوص حضور بانوان در سالن‌های ورزشی مصوبه ای نداشته است. دین پرست با تکذیب خبر منتشره روز جاری در برخی از رسانه‌ها با مضمون تایید طرح حضور بانوان و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی از سوی شورای امنیت کشور اعلام کرد: شورای امنیت کشور در خصوص حضور بانوان در سالن‌های ورزشی مصوبه‌ای نداشته است.
جمعیت ایران 8/77 میلیون نفر شد
ایسنا: در پایان سه ماهه سوم سال 1393 مجموع جمعیت کشور به 77 میلیون و 800 هزار نفر رسید. براساس شاخص‌های عمده اقتصادی منتشره از سوی بانک مرکزی در پایان سه ماهه سوم سال گذشته جمعیت شهری کشور 4/56 میلیون نفر و جمعیت روستایی حدود 4/21 میلیون نفر بوده است.این در حالی است که با توجه به رشد حدود 2/1 درصدی جمعیت میزان تراکم جمعیت در کشور به 2/47 نفر در هر کیلومتر مربع رسید.بر این اساس جمعیت فعال نزدیک به 9/23 میلیون نفر بوده که منتهی به نرخ بیکاری 10.5 درصدی در سه ماهه سوم سال گذشته شده است.این درحالی است که نرخ بیکاری در سطح در شهر 7/11 و در روستاها 4/7 درصد گزارش شد که در این بین نرخ بیکاری زنان 3/20 درصد و مردان 7/8 درصد است.همچنین در پاییز سال گذشته نرخ بیکاری در بین جوانان 15 تا 29 ساله 8/21 درصد و جوانان 15 تا 24 ساله 7/25 درصد بوده است.
قانونی که به خاطر مرتضی پاشایی وضع شد
فارس: بعد از درگذشت مرتضی پاشایی و به خاطر اتفاقاتی که پس از انتشار کلیپی که از مرتضی پاشایی در بیمارستان منتشر شد طبق قانون جدید وضع شده که ورود دوربین‌ها در کلیه بخش‌های بیمارستان‌ها ممنوع است. مدیر روابط عمومی بیمارستان محک اعلام کرد بعد از درگذشت مرتضی پاشایی و به خاطر اتفاقاتی که پس از انتشار کلیپی که از مرتضی پاشایی در بیمارستان منتشر شد طبق قانون جدید وضع شده که ورود دوربین‌ها در کلیه بخش‌های بیمارستان‌ها ممنوع است.
وضعیت اعزام عمره گزاران به حالت عادی بازگشت
مدیرکل برنامه ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مشکل صدور روادید زائران ایرانی عمره مفرده حل شده است، گفت: اعزام زائران به روال عادی بازگشته و هم اکنون اعزام‌ها بدون مشکل در حال انجام است.حسن سرخوش با اشاره به حل مشکل صدور روادید برای زائران ایرانی عمره مفرده، گفت: با حل این مشکل در سفارت و کنسولگری عربستان هم اکنون روزانه 5 هزار روادید برای زائران ایرانی عمره مفرده صادر می‌شود و مشکلی در مسیر اعزام زائران وجود ندارد، هم اکنون اعزام‌ها بدون مشکل در حال انجام است.وی ادامه داد: همانطور که پیش از این نیز اعلام شد خسارت وارده از حساب شرکت‌های سعودی کسر می‌شود و زائران می‌توانند در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان در ظرفیت‌های خالی کاروان‌ها ثبت نام و به سرزمین وحی اعزام شوند در غیر این صورت می‌توانند در ایام نوروز سال آینده مشرف شوند.
بیمه شخص ثالث گران نمی‌شود
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به عدم افزایش حق بیمه شخص ثالث گفت: نرخ دیه کامل در ماههای حرام از ۲۰۰ میلیون تومان به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد، اما حق بیمه‌ها رشد نخواهد کرد.محمدابراهیم امین با اشاره به ابلاغ نرخ دیه در سال جاری اظهار داشت: نرخ دیه کامل انسان (معادل 100 نفر شتر) در سال جاری از 150 میلیون تومان به 165 میلیون تومان افزایش یافت و در ماه‌های حرام نرخ دیه کامل جان انسان 220 میلیون تومان و دیه مالی 5.5 میلیون تومان است.وی افزود: در تفاهمی که بین وزیر اقتصاد و رئیس قوه قضائیه انجام شد، با توجه به کاهش نرخ تورم مقرر شد که نرخ رشد دیه 10 درصد باشد و حق بیمه شخص ثالث افزایش نیابد.وی افزود: با توجه به ابلاغ نرخ دیه از ابتدای سال جدول حق بیمه‌های از امروز ابلاغ می‌شود و مردم می‌توانند برای دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث، بدون پرداخت مبلغ اضافی، الحاقیه را دریافت کنند.وی تاکید کرد: با وجود به نرخ تعیین شده برای دیه، حق بیمه‌ها رشد نکرده است.
ضریب حقوق سال 94 کارمندان با افزایش 14 درصدی ابلاغ شد
میزان: معاون اول رییس‌جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره تعیین ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان برای سال 1394 را ابلاغ کرد. معاون اول رییس‌جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره تعیین ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان برای سال 1394 را ابلاغ کرد.متن این مصوبه بدین شرح است:
1- ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و قضات برای سال 1394 به میزان نوزده هزار و پانصد و نود و هفت (597ر19) ریال تعیین می‌شود.
2- ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) و بازنشستگان موضوع بند (ج) ماده (50) قانون برنامه پنجم توسعه برای سال 1394 به میزان یکهزار و سیصد و هفتاد و شش (376ر1) ریال تعیین می‏شود.
3- حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه های اجرایی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی در سال 1394 به میزان چهارده درصد نسبت به سال 1393 افزایش می‎یابد. 4-سقف افزایش حقوق کارمندان موسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی، بانک‎های دولتی، بیمه ها و شرکت‌های دولتی در سال 1394 چهارده درصد تعیین می‌شود. 5– حداقل حقوق و مزایای مستمر (شاغلین) موضوع تبصره ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه‏های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین بند (7) این تصویب نامه در سال 1394 به میزان هفت میلیون و پانصد هزار (000ر500ر7) ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود. 6- حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‏های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان هفت میلیون و پانصد هزار (000ر500ر7) ریال و حداکثر حقوق آنان نیز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می‌شود. تبصره – اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات کشور و کارمندان سیاسی و شاغل در پست‌های سیاسی وزارت امورخارجه از شمول این بند مستثنی می‌باشند. 7- حداقل حقوق و فوق العاده شغل کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال 1394 به
میزان پنج میلیون (000ر000ر5) ریال و حداکثر هفت برابر حداقل مذکور در این بند تعیین
می شود. اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور، این مصوبه را در تاریخ 1393/12/27 برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کشور ابلاغ کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام