کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 25 آذر 1398   Monday 16 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 فروردین 1394

صفحه خبر: حوادث

بعد از توافق لوزان و عنوان لغو تحریم‌های اقتصادی مالی و بانکی و همین طور رفع مشکلات شرکت‌هایی
مــــثل پالایــــشگاه‌های پتروشیمی و تمام آن چیزهایی که به صنعت نفت مربوط هستند و امکان صادرات دارند صنایع و بازارهای مربوط سودآور خواهند شد و مسلما صف‌های خرید برای آنها تشکیل خواهد شد و همین امر موجب رونق بورس می‌شود، اتفاقی که در چند روز اخیر در بورس می‌بینید حاصل سودهای آتی است.
طبیعی است که با این صف‌های خرید و فروشنده‌ها، معاملات بیشتری انجام می‌شود و روزهای بعد هم شاهد رشد این شاخص در بورس خواهیم بود. با این صف‌هایی که برای شرکت‌ها تشکیل می‌شود کل شرکت‌های مربوط دچار یک رونق در معاملاتشان می‌شوند بنابراین انتظار این است تا در روزهای آینده هم چنین اتفاقی رخ بدهد و از سویی کساد شدن بازارهایی مثل طلا و ارز و خروج آن منابع به سمت بورس می تواند این رونق را شدت بدهد و انتظار این است تا 3 ، 4 ماه آینده هم این روند ادامه داشته باشد.
اگر ظرف ماه‌های آینده توافقنامه‌ای که گفته می‌شود به امضا برسد مطمئنا اطمینان به بورس برمی‌گردد. بانک‌ها یکی از همان عواملی هستند که در داد و ستدهای مالی نقش عمده‌ای بازی می‌کردند که تحریم‌ها باعث کند شدن این نقل و انتقالات شده است.
از سویی واسطه هایی که در این میان به ناچار وجود داشت و نقل و انتقالات حواله ها را صورت می داد، با لغو
تحریمها وجود نخواهند داشت و در نتیجه، هزینه های مالی بانک ها کاهش پیدا می کند و همین طور بازارهای کاذبی که نفعی برای اقتصاد ندارند بلکه سود آن به جیب سوداگرانی که مثلا در بازار طلا و سکه بودند
می رفت برخواهد گشت و همه اینها باعث رونق در بورس
می شوند و همان طور که در رشد اقتصادی می بینیم این روند در بورس هم قابل استمرار خواهد بود.مطلب بعدی در ارتباط با افزایش قیمت سهام است که لزوما و به تنهایی ایجاد منابع مالی نمی کند مثلا سهامی که قبلا با قیمت 100 تومان عرضه شده و به دست شرکت رسیده است درحالی که در آن موقع دلار 1000 تومان بوده و هم اکنون مثلا 3500 تومان است باید 250 درصد افزایش سرمایه داشته باشیم تا همان ماده اولیه را بخریم درحالی که قیمت سهم آن در بیرون ممکن است بالاتر هم رفته باشد.
بنابراین با افزایش سرمایه است که می توانیم این خریدها را انجام دهیم. افزایش قیمت سهم به خاطر صرف خرید شدن است، از طرفی هم این افزایش سرمایه برای این است که تولید انجام بگیرد. این است که نیازمند افزایش سرمایه هستیم این موضوع هم مستلزم فروختن سهام جدید یا عرضه پروژه ها و اوراق مشارکت است که دولت با آزاد شدن بخشهای دلارهای نوید داده شده می تواند در این افزایش سرمایه نقش داشته باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام