کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 خرداد 1399   Monday 25 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 دی 1395

صفحه خبر: اقتصادی

آفتاب یزد- علی اکبر سمیعی: پیش از جلسه علنی دیروز، مجلس شورای اسلامی که به ادامه بررسی لایحه برنامه ششم اختصاص داشت، جلسه‌ای غیرعلنی برگزار شد و در آن، رئیس مجلس به تشریح انتقادات و ملاحظات دولت پیرامون اقدام کمیسیون تلفیق در افزایش مواد لایحه برنامه ششم پرداخت. همان گونه که آفتاب یزد پیشتر نیز به آن اشاره کرده بود دولت لایحه برنامه را در 35 ماده به مجلس تقدیم کرد اما کمیسیون تلفیق مواد لایحه را به 114 افزایش و به صحن علنی تقدیم کرد.این موضوع هم مخالفت دولت و هم مخالفت فراکسیون امید را در پی داشت و حتی برخی از اعضای فراکسیون امید از احتمال رای منفی این فراکسیون به کلیات سخن گفتند اما این کار بنابر مصالحی صورت نگرفت و کلیات لایحه تصویب شد. این در حالی بود که برخی نمایندگان نزدیک به لاریجانی اعلام کردند که نمایندگان مخالف رویکرد کمیسیون تلفیق به جای مخالفت با کلیات در هنگام بررسی جزئیات می‌توانند پیشنهادات خود را مطرح کنند.
**بار مالی مواد اضافه شده
اما مهمترین ایراد دولت و بسیاری از نمایندگان به خروجی کمیسیون تلفیق بار مالی فراوان موادی است که به لایحه اضافه شده است. در واقع دولت خواستار حذف موادی است که در مصوبه کمیسیون تلفیق، حالت تکراری دارد.
**سخنان لاریجانی
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: رییس مجلس در جلسه غیررسمی دیروز - شنبه - خانه ملت از انتقاد دولت به موادی از گزارش کمیسیون تلفیق در لایحه برنامه ششم توسعه خبر داد.به گزارش ایرنا، اکبر رنجبرزاده در جمع خبرنگاران با تشریح جلسه غیررسمی صبح دیروز مجلس افزود: علی لاریجانی در این جلسه توضیحاتی را درباره بار مالی موادی از لایحه برنامه ششم توسعه مصوب کمیسیون تلفیق مجلس ارائه کرد.وی تصریح کرد: رییس مجلس بیان کرد که در جلسه پنجشنبه گذشته خود با نمایندگان دولت آنها نسبت به افزایش بار مالی در لایحه برنامه ششم توسعه مصوب کمیسیون تلفیق انتقادهایی را مطرح کردند.عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: براساس اظهارات رییس مجلس دولت معتقد است بخش‌ها‌ی تکراری در لایحه برنامه ششم توسعه مصوب کمیسیون تلفیق وجود دارد که باید حذف شود.
**مواد تکراری حذف می‌شود
در همین حال احسن علوی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آفتاب یزد با اشاره به سخنان لاریجانی در جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس تصریح کرد: سخنان رئیس مجلس کوتاه بود و در آن وی به انتقادات دولت درباره بار مالی اضافه شده توسط کمیسیون تلفیق اشاره کرد. بنا به اظهارات مالی لاریجانی، نمایندگان دولت معتقدند که مواد اضافه شده حدود هزار میلیارد تومان بار مالی را بر دوش دولت خواهد گذاشت که البته آقای لاریجانی معتقد بود که بار مالی ایجاد شده خیلی کمتر از رقمی است که دولت عنوان کرده ولی به هر حال قرار شده است که مواد تکراری در لایحه که تعداد آنها خیلی کم است حذف شود. علوی در پاسخ به این سوال که آیا برای مواد اضافه شده توسط کمیسیون تلفیق منابع مالی دقیقی مشخص شده است؟گفت:حتما این کار انجام می‌شود زیرا اگر منابع مالی به روشنی برای مواد اضافه شده معین نشود شورای نگهبان این مواد را مغایر با قانون اساسی اعلام خواهد کرد. وی در پاسخ به این سوال که چرا اعضای کمیسیون تلفیق مواد زیادی را به لایحه افزودند؟ گفت: به هر حال این کار براساس نیازی بود که هم از طرف نمایندگان و هم از طرف کمیسیون‌ها‌ی تخصصی اعلام می‌شود.
---------------------------
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی:
براساس اظهارات رییس مجلس، دولت معتقد است بخش‌ها‌ی تکراری در لایحه برنامه ششم توسعه مصوب کمیسیون تلفیق وجود دارد که باید حذف شود
------------------------
عضو کمیسیون عمران در گفتگو با آفتاب یزد:
اگر منابع مالی به روشنی برای مواد اضافه شده معین نشود شورای نگهبان این مواد را مغایر با قانون اساسی اعلام خواهد کرد


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام