کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 12 فروردین 1399   Tuesday 31 March 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 آذر 1395

صفحه خبر: صفحه یک

نوای بال و پر جبرئیل که در پس کوچه های مکه پیچید،شب خاموش و بی محل حجاز لبریز از روشنایی شد.ناگهان باران عشق، خاک تفتیده مکه را تازه کرد و خدا در آسمان هفتم لبخندی زد.لبخند به خاطر شکفتن یاسمنی دلربا در کویر جهل و تعصب و تولد معجزه ای پای رواق آسمان و زمین.چه فرخنده شبی!
آن شب ترنم عشق بر لبان عرشیان جاری شد و فرشتگان سرمست تر
از همیشه، برای شادباش به رستگارترین مادر دنیا پشت پنجره آمنه گرد آمدند.صدای پای آخرین سفیر الهی که در گوش گیتی پیچید یاسمن های آسمانی در باغ های بی بهار حجاز روییدند و تولد فیض سرمدی را در غلغله ستاره و سیب و سهره جشن گرفتند.
و آن دم آمنه دردانه تاریخ شد، وقتی قرص ماه را در آغوش گرفت و به چشمان امین ترین پسر دنیا زل زد و برای به خواب رفتنش ناب ترین لالایی را خواند...
آن شب قلب جهان بی هیچ اختیاری صد چندان تپید و زمین زیر باران نور و رحمت، تن پوشی از حریر پوشید و لختی در آینه به رخسار زیبای خود نگریست.سیمای زمین با میلاد آخرین سفیر آسمان زیبا شده بود.آنقدر زیبا که عرش لحظه ای به ساحت لاهوتیان و ناسوتیان حسادت کرد و عاشقانه ترین غزل ها را بر لبان جبرئیل امین نشاند.
محمد (ص) آمد.با هودجی سیمین و مینوی جاویدی در پهنای صورت که سراغ بارگاه ایزدی اش را از پرندگان می گرفت.او آمد تا تاریکی، چمدان هایش را ببندد و جهان واله و شیدا،به انعکاس ساحت زبرجدی اش دل خوش کند.
...و اینک سلامی هزار باره به نگار به مکتب نرفته ای که مسئله آموز
صد معلم شد.سلامی به گرمای تموز تب آلود منا به آیه های مقدس و حروف ابجدی اش.سلامی خاضعانه به ریگ های بیابان حجاز که تا همیشه تاریخ، نام مردی از تبار ماه را فریاد می زنند.و سلام به بوستان مهرش، از همین جا... از همین محنت آباد...
نسیم سحرت مبارک رسول مهربانی و مودت .تا دنیا دنیاست ملائک از فروغ ابدی مردی که خود قرآن بود و معجزه ای در اعماق تاریخ، جان می گیرند و در جهانی مملو از عطر مشک و عود به پرواز در می آیند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام