کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 اسفند 1398   Monday 24 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 آذر 1395

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

عارف در سخنرانی اخیرش گفته است برخی از روی توهم و غرور کاذب به نقش محوری اصلاح طلبان در انتخابات 92 باور ندارند.
برای بسیاری ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا دکتر عارف با این گفته خود لب به برخی گلایه ها گشوده و مقصود وی از این عده ای که می خواهند نقش اصلاح طلبان در انتخابات 92 را باور نکنند، کیست؟
فراموش نکنیم ، آقای عارف بیش از هر کسی حق گله از دوستانی دارد که با گذشت و فداکاری او و همت اصلاح طلبان در دولت یازدهم مسئول هستند .اما این افراد چه کسانی هستند و چرا دکتر عارف به آنها نهیبمی‌زند ؟مخاطبین عارف در سخنرانی اخیرش ،عمدتا 3 گروه هستند که هر کدام با تحلیل خودشان نقش اصلاح طلبان را در نقش آفرینی سال 92 و حتی 94 نادیده می گیرند.
اولین دسته عده ای هستند که در این سه سال تلا ش داشتند تا بگویند در انتخابات 92 مردم از اصولگرایان و اصلاح طلبان خسته شده بودند و برای همین به اعتدال روی آوردند . این دسته به اشتباه ،برای جریان اعتدال ، یک جریان مستقل قائل شده ومی خواهند اندیشه اصلاح طلبی را تمام شده و فاقد توان لازم برای جذب نیروهای مردمی در سال 92 توصیف کنند. آنها مدعی اند که تنها اعتدال بوده که باعث رای مردم در سبد حسن روحانی شده و اصلاحات اساسا نقشی نداشته است . در حالیکه همه شاهد بودیم این کناره گیری عارف و حمایت بدنه اصلاح طلب از روحانی بود که حماسه 92 را محقق کرد .
دسته دوم گروهی از اصولگرایان هستند . این عده توهم دارند که در سال 92 اصولگرایان به پیروزی رسیده اند!استدلال آنها نیز این است که پیشینه حسن روحانی با جامعه روحانیت مبارز و اصولگرایان تلاقی پیدا می کند .از همین رو این گروه روحانی را کاندیدای اصولگرایان و نه اصلاح طلبان در 92 معرفی می کنند! در حالیکه همه می دانیم اصولگرایان در سال 92 ،
کاندیداهای متعددی را برای رقابت با حسن روحانی علم کرده بودند که دست آخر نیز ناکام ماندند .
گروه سوم مخاطبان آقای عارف ، کسانی هستند که سعی دارند تا بیان کنند اصلاح طلبان از آقای روحانی استفاده کردند تا خودشان مطرح شوند .اساسا این گروه معتقدند که اصلاح طلبان نه در مجلس نقش دارند و نه در انتخابات پیشرو.
همین صحبت ها و تحلیل های مغرورانه و توهمی این 3 گروه است که باعث واکنش کسی مثل عارف شده است.
اینکه عده ای بپندارند اساسا اصلاح طلبان به تاریخ پیوسته اند و جریانی جدید به وجود آمده جای تعجب دارد . حتی شاهد بودیم که برای انتخابات مجلس 94 ، لیست امید که ابتدا به نام ائتلاف اصلاح طلبان قرار بود نامیده شود ،
به درخواست برخی از همین گروه‌هایی که نام بردیم‌، اسم امید برخود گرفت و دیدیم که همان هایی که درخواست تغییر نام این ائتلاف را برای حضورخود در لیست امید داده بودند ،
چندی بعد از لیست جدا شده و در مجلس دست به ساخت فراکسیون دیگر زدند!
اما با تمام این احوال فراکسیون امید و
اصلاح طلبان به خاطر نوع نگاه ملی که دارند همواره راه صبورانه ومنطقی را طی کرده و
می کنند و به همین خاطر به این قضایا واکنشی نشان ندادند.
ولی از آنجایی که عارف جایگاه ویژه ای در بین اصلاح طلبان دارد و رییس فراکسیون امید است و از سویی دیگر با از خودگذشتگی اش در سال 92 حق بسزایی در بهبود شرایط امروز و روی کار آمدن دولت یازدهم دارد ، باید با توجه به تداوم تلاش کسانی که نقش محوری اصلاحات در جامعه سیاسی را نادیده
می‌گیرند به آنها این هشدار را می داد.
عارف خیلی خوب ، واقف است که این عده با توجه به اطمینانی که از حمایت تمام قد
اصلاح طلبان از روحانی در سال 96 دارند .
باز هم فقط خود را پیروز انتخابات 96 معرفی کرده و نقش اصلاح طلبان در این پیروزی را نادیده می گیرند تا خود را مطرح کنند به همین سبب رییس فراکسیون امید با گفته های اخیرش هوشمندانه ، به پیشگیری قبل از درمان روی آورد و از حیثیت اصلاح طلبان و حقیقت سیاست ایران دفاع کرد .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام