کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 مرداد 1398   Saturday 17 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 آذر 1395

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه 4درصد جمعیت 10 تا 49 سال کشور بی‌سواد مطلق هستند، گفت: یک میلیون و 112 هزار نفر در کشور فاقد مهارت‌های پایه سواد هستند.علی باقرزاده درگفتگو با آنا، اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال 1390، سه میلیون و 456 هزار نفر در محدوده سنی 10 تا 49 سال خود را فاقد مهارت‌های پایه سواد یا بی‌سواد مطلق عنوان کرده‌اند که اکنون از این تعداد یک میلیون و 112 هزار نفر باقی مانده است. وی با توجه به راه‌های خروج 2 میلیون و 344 هزار از آمار بی‌سوادی، افزود: تعدادی از این افراد جزء اتباع خارجی بودند، تعدادی نیز تحت آموزش‌های سوادآموزی قرار گرفتند، عده‌ای جزء اقشار آموزش‌ناپذیر بودند و عده‌ای دیگر نیز از محدوده سنی 10 تا 49 خارج شدند. رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درباره افراد آموزش‌ناپذیر یادآور شد: افرادی که بهره هوشی کمتر از 68 تا 70 داشته باشند جزء این گروه محسوب می‌شوند که اکثرا این افراد دچار معلولیت ذهنی هستند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بر چه پایه‌ای نرخ بی‌سوادی در محدوده سنی 10 تا 49 سال محاسبه می‌شود، عنوان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای داشته که براساس آن باید نرخ بی‌سوادی در برنامه ششم توسعه به صفر برسد بر همین اساس ما نیز نرخ بی‌سوادی را در این رده سنی در نظر گرفتیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام