کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 مهر 1398   Saturday 19 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 01 آبان 1395

صفحه خبر: اجتماعی

چهارشنبه 28 مهر در سفر به یک شهر متوجه شدم همسر یکی از آقایان به علت بیماری در بخش وی آی پی بیمارستان فوق تخصصی ...
بستری است! با آرزوی شفای تمام بیماران از جمله بیمار مربوطه، مشکلات و درددل کادر درمان این بیمارستان باعث شد این مطلب را به رشته تحریر درآورم. به گفته مسئولان این بیمارستان و شاهدان عینی و بیمارانی که به هر دلیل در این بیمارستان بستری شده اند، بستری بیماران در بخش وی آی پی این بیمارستان، درآمد بالایی دارد، متاسفانه پرستاران از حقوق پایینی برخوردارند. برخی کارکنان و پرستاران این بیمارستان بر این عقیده‌اند که کارکنان و پرستاران بیمارستان‌های دولتی امتیازهایی از جمله پِرکیس؛ (طرح کارانه بیمارستان) دارند، اما پرستاران بیمارستان های خصوصی از جمله این بیمارستان هر ماه بین 100 تا 110 هزار تومان طرح کارانه دریافت می کنند، اما پرستاران که مجبورند 24 ساعت بر بالین بیماران حضور داشته باشند، حقوقشان با اضافه کاری 2 میلیون تومان است در حالی که پرستاران هم سال ها زحمت کشیده و درس خوانده اند و این حرفه را به عنوان شغل انتخاب کرده اند تا بتوانند از مزایای شغلی بهره مند شوند، اما تبعیض های آشکار بین پزشک و پرستار موجب نارضایتی پرستاران و کارکنان این بیمارستان شده است.
آیا بیمارستان های دولتی و تامین اجتماعی که محل درمان بسیاری از اقشار مختلف از جمله بیماران تامین اجتماعی، حقوق بگیر و کم درآمد جامعه است، تخت خالی برای درمان بیماری خانواده برخی مسئولان وجود ندارد؟!
با اینکه برخی‌ها حقوق بگیر سازمان تامین اجتماعی است و این در حالی است که عده ای از افرادی که شغل های مهم، حساس و پُست های کلیدی دارند، در بیمارستان های دولتی تامین اجتماعی بستری و مداوا شده اند، اما تفاوت برخی شخصیت ها از زمین تا آسمان است؟ امیدواریم با چاپ این مطلب مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رفع تبعیض های آشکار پرستاران چاره ای بیندیشند و این موضوع تلنگری باشد برای افرادی که برای مداوا، بیمارستان های عمومی را به بیمارستان های خصوصی ترجیح می دهند!
علی از تهران


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام