کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 19 تیر 1399   Thursday 9 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مهر 1395

صفحه خبر: روی خط آفتاب

0901- اینکه برخی روزنامه‌ها از خبرنگاران بازنشسته دوباره دعوت به کار و از آنان به عنوان سردبیر استفاده می‌کنند، مگر قحطی سردبیر است که برخی از مدیران مسئول چنین کار خلافی انجام می‌دهند. در مطبوعات بعد از مدیرمسئول، سردبیر در جایگاه ویژه ای قرار دارد، اما متاسفانه برخی از این افراد ظرفیت لازم را برای چنین پُستی (سردبیری) ندارند و کارهایی انجام می‌دهند که در شان و جایگاه آنان نیست! ‌(18/7)
1701- برای انجام کاری به میدان کاج سعادت‌آباد رفته بودم، در این محل قدم به قدم تا چشم کار می‌کند، تلفن کارتی نصب شده است در حالی که در بسیاری از نقاط تهران، شرکت مخابرات تلفن‌ها‌ی کارتی را جمع آوری کرده است. امیدوارم مسئولان شرکت مخابرات پاسخگو باشند.‌(18/7)
1017- چرا قیمت خانه نسبت به سال‌های گذشته ارزانتر و راکد است، اما اجاره خانه بیداد می‌کند؟(18/7)
1505- بسیاری از آقایان وقتی که به میهمانی یا عروسی دعوت می‌شوند، بهترین لباس و جوراب تمیز می‌پوشند، اما به مساجد، حسینیه یا تکایا که می‌روند، جور دیگری حاضر می‌شوند. رعایت بهداشت در تمام مکان‌ها‌ الزامیست.‌(18/7)
1912- برخی مطالب و پیام‌ها با تاخیر به چاپ می‌رسند و این مسئله باعث می‌شود، مطالب و پیام‌ها‌ تازگی و به‌روزبودنشان را از دست بدهند. رسیدگی به این موضوع مورد امتنان است.‌(18/7)
1216- در حال حاضر فقط قهوه‌خانه‌ها مکانی به عنوان سرگرمی جوانان است. حالا که مسئولان قصد جمع‌آوری قلیان را ندارند، درباره بهداشت محیط و بهداشت فردی کارگران قهوه‌خانه‌ها نظارت داشته باشند، برخی کارگران قهوه‌خانه‌ها به نظر می‌رسد سال‌ها‌ استحمام نکرده اند!‌(18/7)
2337- سلام بر آفتاب که پیام مردم را چاپ می‌کند. به مسئولان بگویید بنزین را چرا گران می‌کنند؟ حقوق‌های نجومی را کمتر کنند گرانی آن قدر بالا‌نرود. اگر بنزین گرانتر شود روغن‌نباتی هم گران‌تر می‌شود. کم مردم را اذیت کنند. (17/7)
2245- دکتر مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور گفتند تبلیغات زودهنگام انتخاباتی غیرقانونی است. برخی‌ها کار تبلیغاتی خود را آغاز کردند و به قانون احترام نمی‌گذارند. (17/7)
2246- در سرمقاله روزنامه... به قلم آقای محمدجواد... با عنوان «چرا تجربه برجام بیدارشان نمی‌کند؟!» خود را عقل‌کل دانسته و حکم صادر نمودند که برجام خاصیتی نداشته و باید بازگردیم به قبل. (17/7)
2243- تفکیک سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی خبر بسیار خوبی است. به رئیس جمهور پیشنهاد می‌شود این موضوع را به صورت لایحه‌ای به مجلس ببرند و پایه‌های این دو سازمان را محکم کنند تا در آینده کسی به دل و میل خود باعث منحل شدن آن سازمان‌ها نشود! به قولی کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند. هرچند ممکن است برخی‌ها در مجلس سنگ‌اندازی کنند اما مردم از آن حمایت می‌کنند. (17/7)
2015- از بهشهر تماس می‌گیرم. از همه معلمان عزیز از ابتدایی تا دانشگاهی تقاضا دارم هیچ‌گاه از شاگردان پرسیده نشودکه پدر یا مادرتان چه کاره هستند؟ به نظرم در این مورد اشکالات فراوانی وجود دارد. (17/7)
1637- آقایانی که پشت تریبون‌های خود از همه چیز و مسائل در جامعه صحبت می‌کنند آیا نباید از فقر مالی، مردم و از رانت‌خواری‌ها و سرقت از اموال مردم سخن بگویند؟ فقط برخی‌ها چیزهایی می‌گویند که به نفع آنهاست. (18/7)
1331- دائم خبرهایی از آقای قالیباف و هزینه‌کردهای ایشان در شهرداری به‌گوش می‌رسد. چگونه این همه موارد توجیه می‌شود؟(18/7)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
1014- دولت‌ها هرچه داشتند به مدیران بیمه و بانک و غیره دادند تا برای مردم هزینه کنند و مردم به نوایی برسند. در عوض آنها لقمه‌های چرب و کلانی برای خود گرفتند. دولت نباید از آنها حمایت کند آنها باید به قانون پاسخگو باشند. (17/7)
1011- آقای شریف‌زاده، روحانی جوان در ارتباط با آقای احمدی‌نژاد مصاحبه‌ای داشتند ایشان مرتب می‌گفت آقای احمدی‌نژاد می‌آید برای تبیین سیره حضرت امام (ره). اما از ایشان سوال می‌کنم در این کشور از آقای احمدی‌نژاد امام خمینی شناس‌تر نداریم؟ علمای بزرگواری داریم چه‌نیازی به ایشان است؟ (17/7)
1011- عده‌ای از طرفداران آقای احمدی‌نژاد کاری ندارند که به سر اقتصاد کشور چه آمد. اینکه زیرخط فقری‌ها بیشتر شدند. درآمدهای نفتی مشخص نشد چگونه هزینه شد. تورم 45درصدی داشتیم اینها فقط به خودشان فکر می‌کنند. اینها حتی تفاوت تورم و گرانی را نمی‌دانند فکر می‌کنند تورم همان گرانی است. (17/7)
0903- رسانه‌ها چک 20 میلیونی برای یک مداح را منتشر کردند. اما همین آقایان مداح پشت تریبون‌های خود به حقوق برخی مدیران دولتی و ارشد و متخصص نفتی شرکت نفت که توانستند تولید را به سطح قبل از تحریم‌ها برسانند اعتراض می‌کنند!(17/7)
آفتاب یزد: موضوع چک‌های منتشر شده مشکوک است و صحبت از جعل آن است لذا منتظریم بررسی شود و قضاوت عجولانه ننماییم.
0858- آیا نمی‌شود این را نادانی نامید که حتی اقلیتی بسیار کوچک جلوی سفارت کره‌جنوبی بروند و یا پیشنهاد دهند ما را سه بر صفر بازنده اعلام کنید. پس آبروی کشور و عرق ملی ما چه می‌شود؟ چه کسی پاسخگوی هزینه‌های انجام شده برای تیم ملی است. (17/7)
1009- در روزنامه پنجشنبه مصاحبه‌ای با آقای شریف‌زاده در مورد سفرهای استانی احمدی‌نژاد داشتید. من فامیل‌هایم در قم هستند به آنجا می‌روم. این طرز فکر را هم در فامیل‌هایم می‌بینم، مخصوصا در روستاها. آنها که الان هم کار نمی‌کنند 4 یا 5 نفر هستند که یارانه می‌گیرند. وقتی احمدی‌نژاد گفت 250 تومان می‌دهم اینها فکر کردند 5 نفر هستند که یارانه آنها یک میلیون و 250 تومان می‌شود احتیاجی به کارکردن نیست. در روستاها هم افغانی‌ها کارها را انجام می‌دهند. (17/7)
1914- برنج‌های وارداتی کم بود، گوشت‌های وارداتی هم به آن اضافه شد! کشوری که صاحب این همه برنج و گوشت قرمز است، چه دلیلی بر واردات آنان است؟(18/7)
1714- خانه‌ای را به یکی از مشتریان در فاز 3 شهرک مارلیک فروخته‌ام و بیع‌نامه آن هم در یکی از دفاتر املاک مارلیک، تنظیم شده است و باید خریدار برای خرید اوراق و دریافت وام اقدام کند، اما تاکنون اقدام نکرده و تلفنی هم پاسخگو نیست. با اینکه از طریق دادگستری ملارد برای وی اظهارنامه فرستاده‌ام، همچنان بی‌تفاوت است. چون می خواهد وام بگیرد و در بیع‌نامه دفتر اسناد رسمی، معرف بانک درج شده است، دستم را برای تهیه مفاصا حساب شهرداری و دارایی و کارهای اداری بسته است و زمان هم همین طور می گذرد. البته در بیع نامه قید شده تا 20 آبان باید با پرداخت تمام بدهی‌ها کلید تحویل ایشان شود، اما کارهای اداری که برعهده من است، تا موقعی که دفترخانه اسنادرسمی مشخص نشود، بلاتکلیفم اگر بخواهم به یکی از دفاتر اسناد رسمی رفته و کارهای اداری را انجام دهم، به مشکل برمی‌خورم، در چنین مواقعی تکلیف فروشنده با اینگونه خریداران بی خیال چیست؟ ‌(18/7)
پیام‌های مردمی‌در صفحات2-6-8-15
باعرض سلام. پس از اینکه برای روزنامه درباره عدم پخش سریال جذاب «خانه پوشالی»پیام فرستادم از این شبکه تبلیغی مبنی بر اینکه به زودی شاهد پخش سری دوم سریال خواهیم بود؛پخش شد و رفع ابهام شد.
...0911
به حمدا... اقدامات و حرکت های بسیارمطلوب ودرخشانی در ساخت و توسعه مساجد در سراسر کشور انجام می‌شود، اما باید متذکر شد نقاط محرومی هستندکه اهالی آن برای حضور در نزدیک ترین مساجد ناچارا مجبورند دورترین مسافت ها را طی کنند که اکثرا توام با مشقت فراوان است، لذا واجب است این نقاط برای ساخت مسجد در اولویت قرار بگیرند.
...0938
امیدواریم روزی مشخص شود که درآمد طلایی نفت در دولت آقای احمدی نژاد چگونه هزینه و چه شد.
...0933
شور و شکوه عزاداری محرم امسال مرهون شهدای مدافع حرم است. شعار دشمن شکن «یالثارات الحسین»در ماه محرم امسال در حالی سرداده می شود که گویا هر عاشق ثارا... با ندای آن تیری به قلب دشمنان قسم خورده شیعیان در راس آنها داعش والنصره پرتاب می‌کند.
...0938
دربازی بین تیم ملی فوتبال کشورمان با کره جنوبی که با شب عاشورای حسینی(ع)مصادف شده بود، با برگزاری مراسم عزاداری قداست وتکریم مقامات شامخ اهل بیت عصمت وطهارت(ع) حفظ شد.این تعظیم شعائر دارای برکات و فواید زیادی است. ازجمله اینکه با فرآیند ورزش معنوی می‌توان از تمام ارزش‌های الهی و دینی و دستاوردهای انقلاب اسلامی راپاسداری کرد.
...0936
کارشناسانی که آشنا به حفاری و ساخت ابنیه تونلی هستند، می‌دانند که بخش قابل توجهی از ریزش‌ها قبل از رسیدن به سطح زمین، قابل تشخیص،کنترل و پایدارسازی است مشروط به آنکه کیفیت قربانی سرعت نشود.
...0939
امام حسین (ع) و یارانش به شهادت رسیدند. اهل بیت ایشان به اسارت رفتند. خیمه‌ها را به آتش کشیدند. بدن امام حسین (ع) را زیر پای ستوران لگد کوب نمودند. دستان ابوالفضل (ع) را از تنش جدا کردند. سر امام حسین(ع) و یارانش را بر سر نیزه ها کردند. گلوی علی‌اصغر را هدف تیر سه شعبه قرار دادند و او را سیراب کردند. گوشواره ها را از گوش رقیه کشیدند. مستی نمودند و عربده کشیدند و فریاد برآوردند و چوب
خیزران بر لبان مبارک امام حسین(ع) زدند درحالی‌که قرآن می‌خواند و... آیا به راستی توانستند. عاشورا، فصل خونباران عشق است، روز میعاد بازندگی که شیعه حیات خویش را وامدار اوست.
...0913
برای کشور بزرگ و پهناور و ثروتمندی مانند ایران، با آن همه ذخایر غنی خدادادی و معادن مختلف و فلزات و سنگ‌های گرانبها و سرشار از منابع عظیم نفتی و میدان‌های بزرگ گازی و ثروت های ملی که کشور ما روی اقیانوس یا حداقل دریایی از نفت خوابیده است و مردمی هنرمند و هنرپرور و سختکوش، با تمدن کهن و چند هزارساله دارد، به هیچ وجه منطقی و قابل قبول یا پذیرفتنی نیست که حتی یک فقیر و تنگدست و نیازمندی داشته باشد، بنابراین باید علت را در چیزهای دیگری جست‌وجو کرد و برای بهبود آن به کمک جامعه شناسان و مطلعان امور اقتصادی و اجتماعی، با توکل به خداوند و به یاری مسئولان دلسوز و دردآشنا، با همتی بلند چاره‌ای مفید و کارساز و منطقی و عملی اندیشید.
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
تا برخی هستند به اصطلاح خودروسازان (حلبی سازان) ما پنجاه‌سال دیگر هم در نقطه شروع یعنی دهه 40 و 50 شمسی متوقف می‌مانند و حمایت دولت بر این مرداب اقتصادی خواهد افزود.
برخی طرح‌ها‌ی دولت مشابه طرح‌های احمدی نژاد است.
درود بر خانم علی کرمی که همیشه برای زمینی بدون مین تلاش می‌کنند.
محمد حسین: در مورد مطلب «پیشنهاد دولت احمدی نژاد به آمریکا» خواستم بگم اگر راست می‌گویید سند آن زمان را چاپ کنید فکر می‌کنم کم‌کم که گند برجام هم درآید و برای همه مردم مشخص شود.
سلام، در مورد مطلب «آسیب‌شناسی ازدواج زود هنگام دختران» خواستم بگم این مقاله می‌تواند افرادی که دچار تفکری خاص هستند در این موضوع و یک نگرش موروثی دارند را دچار تحول کند. آمار‌های ارائه شده بسیار حائز اهمیت هست. در بخشی که آمارهایی از برخی استانها ارائه شد باید گفت که جای خالی هست در بخش‌هایی استان سیستان که متاسفانه دیده شده حتی برای دختران شناسنامه هم تهیه نمی‌شود.
اگر قرآن در جامعه رواج و رونق پیدا کند، حفظ قرآن رایج بشود، انس با قرآن در بین اقشار مختلف جامعه رواج بیشتری پیدا بکند، جامعه براى عمل به قرآن نزدیک می‌شود؛ ما این را می‌خواهیم. قرآن نور است، قرآن هدایت است، قرآن بیان است، تبیان است؛ قرآن با انسان حرف می‌زند، با دل انسان حرف می‌زند، با باطن انسان حرف می‌زند. با قرآن باید مانوس شد، به قرآن باید نزدیک شد، اولین بهره را دلِ آماده و مستعد انسان می‌برد؛ اگر دیدید دلتان به قرآن نزدیک است، خدا را شکر کنید؛ اگر دیدید معارف قرآنى را به‌آسانى قبول می‌کنید و در دل می‌پذیرید و تحمّل می‌کنید، بدانید که خداى متعال اراده کرده است شما را هدایت کند. اگر دل شما به قرآن نزدیک شد، اگر اُنس با قرآن پیدا کردید، بدانید خداى متعال اراده کرده شما را هدایت کند و این بزرگ‌ترین نعمت الهى است.
در مقاله«آسیب شناسی ازدواج زودهنگام دختران» به خوبی مطالب واکاوی و آسیب شناسی شده بود ولی به نظر بنده بیش از حد و افراطی به این مطلب دیده شده و چه بهتر می‌بود که از زوایای مختلف این دیدگاه بررسی می‌شد و جامعیت مطلب از تمامی جوانب دریافت می‌شد.
در هرصورت به نظر بنده حرف قانون در این مورد فصل الخطاب و کامل است وخلل وفرجی را در این مورد نمی‌یابم.
در مورد آگاهی دادن به خانواده ها هم در عینی که باید آسیب های ناشی از این امر را گوشزد کرد از آن طرف نیز باید آسیب های ازدواج در هنگام نامعقول و غیرمنطقی را نیز گوشزد کرد و تا اینگونه شاهد افزایش سن ازدواج نباشیم.خوب ‌بود به آن مطلب نیز پرداخته می‌شد.
مهدی: در مورد مطلب « چرا ثریا پخش نشد؟» خواستم بگم آخه یه چیزی بگین که بشه باور کرد در تاریخی که می‌خواست ثریا پخش بشه ماجرای ادعای املاک شهرداری تازه 2 الی 3 روز بود که رسانه‌ای شده بود چطور ممکنه در عرض یکی دو روز بشه برنامه‌ای در این خصوص ساخت. کمی تامل و تفکر خوبه والا.
افشین: مقاله «حاکمیت مجازی حاکمیت مدنی» مطلب درست و مهمی است. ممنون آقای مرتضوی
شایسته است برخی ارگان‌ها و سازمان‌ها به جای ارائه جوابیه شتابزده درخصوص درخواست‌ها و اطلاع‌رسانی‌های مردمی مندرج در روزنامه، نسبت به بررسی،کارشناسی و اقدام موثر در رابطه با موضوع عمل کنند.
...0912
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام