کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 31 مرداد 1398   Thursday 22 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 مهر 1395

صفحه خبر: اجتماعی

مدیرمسئول گرامی روزنامه آفتاب یزد!
با سلام و آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی و دیگر همکارانتان در خدمت‌رسانی به مردم فرهنگ‌دوست میهن اسلامی‌مان، یکشنبه 11 مهر در صفحه 2 و در ستون روی خط آفتاب یزد یکی از پیام‌ها که درمورد قراردادن صفحه‌های روزنامه در سایت چاپ شده که متعاقب آن و در زیر همان پیام پاسخ روزنامه هم به چاپ رسیده است که توجه خوانندگان و مسئولان را به این موضوع جلب می‌کنم:
درخواست شهروند
1113ـ مسئولان گرامی روزنامه آفتاب یزد، با سلام و عرض ادب و احترام، به استحضار می‌رساند، صفحه‌های تمامی روزنامه‌ها از ساعت 23 ـ‌22 یا نیمه‌های شب از طریق اینترنت قابل رویت است،‌ اما روزنامه آفتاب یزد که طرفداران بی‌شماری هم دارد، چنین امکانی را برای خوانندگان فراهم نکرده است و باید ساعت 11 پیش از ظهر صفحات روزنامه را ببینند. پیشنهاد می‌شود شما هم مانند بقیه روزنامه‌ها این کار فرهنگی را انجام دهید تا خوانندگان بیشتری را جذب کنید. (4/7)
**پاسخ روزنامه
آفتاب یزد: در این خصوص قبلاً توضیح داده شده است. روزنامه آفتاب یزد به عنوان یک روزنامه مستقل بخش خصوصی تمامی هزینه‌هایش از تک‌فروشی و اندک آگهی که به مطبوعات سیاسی می‌دهند تامین می‌گردد، لذا چون تولید روزنامه هزینه دارد توصیه می‌شود هموطنان در جهت حمایت از اینگونه رسانه‌ها روزنامه را خریداری نمایند و آنهایی که توانایی ندارند می‌توانند از ساعت 11 صبح به بعد به‌صورت رایگان در فضای سایت اینترنتی مشاهده نمایند.
**پیشنهاد ما
روزنامه آفتاب یزد، بی‌شک طرفداران، خوانندگان و مخاطبان خاص خود را دارد و این موضوع را به‌راحتی می‌توان از ستون‌های روی خط آفتاب مشاهده کرد. روزنامه‌های مستقل که با هزینه شخصی و با کمترین امکانات در دسترس مردم قرار می‌گیرند، به‌طور قطع باید به‌وسیله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه مورد حمایت قرار گیرند تا آنها بتوانند برای اطلاع‌رسانی بیشتر، از پشتوانه محکمی برخوردار باشند، با پاسخی که از سوی روزنامه به چاپ رسیده‌ است، مایه سرافکندگی و تاثر است که می‌بینیم، با برخی روزنامه‌ها از جمله آفتاب یزد، برخوردهای دلسردکننده‌ای می‌شود. روزنامه‌ای که توانسته است با این همه مطالب تولیدی و پیام‌های بی‌شمار و متنوع از خوانندگان که در چند ستون هر روز چاپ می‌شود، نباید مسئولان بین روزنامه‌ها تفاوت بگذارند و آگهی‌ها را قطره‌چکانی به روزنامه‌های مستقل و شخصی بدهند. وقتی روزنامه‌ای مجوز انتشار گرفت، باید برای ادامه راه و بقای آن و رشد و شکوفایی و سرپا نگه‌داشتن روزنامه، از هر لحاظ و بدون هیچ‌گونه تبعیض، از لحاظ قانونی، فکری، آگهی، سهمیه کاغذ، حمایت شود تا صاحبان روزنامه‌های خصوصی دغدغه‌ای برای تامین و پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان‌شان نداشته باشند و بتوانند برای اطلاع‌رسانی و بالندگی کشور قدم‌های خیری بردارند و با مطالب پُربارتری در خدمت جامعه باشند.
کیفیت کار فرهنگی و اطلاع‌رسانی، زمانی بیشتر به دل می‌نشیند که صفحه‌بندی با کیفیت و جذابیت انجام شود و این موضوع هم بستگی به بودجه‌ای که روزنامه‌ها در اختیار دارند، میسر است، زیرا برای انتخاب تیتر مناسب که می‌تواند در عین حال که جذاب است، خواننده را در مقابل دکه‌های روزنامه‌فروشی، میخکوب کند! البته به شرط آنکه دکه‌ها هم ملزم شوند همه روزنامه‌ها را در دید عموم قرار دهند نه اینکه برخی از روزنامه‌های خاص را در معرض دید قرار دهند. معمولاً در مطبوعات رسم است تیترها به وسیله شورای سردبیری یا شورای تیتر انتخاب شود، اما به دلیل ازدحام مطالب و کمبود وقت، برخی روزنامه‌ها تیترهای مناسبی انتخاب نمی‌کنند! شاید درمورد کیفیت کار فرهنگی و اطلاع‌رسانی و صفحه‌بندی که نوشتم ارتباطی با این مطلب نداشته باشد، اما اگر کمی واقع‌بین باشیم، پی خواهیم برد که یکی از مهمترین مسائل دغدغه فکری هزینه‌های بالای تولید روزنامه است، مدیرمسئول، سردبیر و خبرنگاران وقتی برای تهیه به‌موقع اخبار و چاپ آن و حقوق کارکنان دغدغه‌ای نداشته باشند، فکرشان برای تولید بهتر، بیشتر کار می‌کند و انتظار می‌رود، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان مربوط به امور فرهنگی کشور، تمامی روزنامه‌ها را یکسان ببینند و با آنها به‌طور یکنواخت رفتار کنند.
اینترنت
آقای مظفری عزیز! افرادی که اینترنت دارند، یا آنهایی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، مجبورند برای استفاده از اینترنت، پول بدهند و حتماً قدرت خرید روزنامه را هم دارند، اما افرادی مانند من که کمی‌عجول تشریف دارند! برای اینکه زودتر در جریان چاپ مطالبشان قرار گیرند، تمایل دارند شب‌ها که صفحه‌های روزنامه بسته شد، بتوانند از طریق اینترنت مطالبشان را مشاهده کنند، اما با توضیحی که روزنامه به شهروند گرامی‌داد، متوجه شدم در چه شرایط سختی قرار دارید، فقط می‌توانم بگویم خدا به شما و خانواده مطبوعات صبر عنایت فرماید، آمین.
علی اکبر فرقانی


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام