کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 10 خرداد 1399   Saturday 30 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 شهریور 1395

صفحه خبر: صفحه یک

جریان‌های منتقد برجام و مخالفین دولت، این روزها برای بقا دست به هر کاری می‌زنند، این جریان اکنون دست به دامن صحبت‌های «دنیس راس» (مشاور اسبق آمریکا)، که گفته «ما باید روحانی را تقویت و قاسم سلیمانی را تضعیف کنیم» شده است .
از قرار معلوم بعد از این صحبت‌ها، اکنون زمان جدی برای حمله به دولت رسیده است.
اگر مخالفین دولت و برجام، آمریکا را واقعا دشمن می‌دانند باید این را هم می دانستند که هر گاه گفته‌ای از سوی دشمن مطرح شد باید آن را بررسی و تحلیل کرد.
ما باید بررسی کنیم که چرا «دنیس راس»
در چنین مرحله‌ای ترجیح داده تا چنین صحبت‌های مشکوکی را عنوان کند؟ چه اهدافی دنبال می‌شود؟ و این موضوع چه مضراتی برای ایران
خواهد داشت؟!
ولی افسوس که عده‌ای به خاطر منافع جناحی خودشان حاضرند منافع ملی را زیرپا بگذارند!
به راستی این عده که مدعی دشمنی با آمریکا هستند از چه روی تا این حد به سخنان دشمن گوش می‌دهند و آن را باور می‌کنند؟!
البته درباره آقای سلیمانی هم باید گفت که ایشان از سرمایه‌های ملی و ارزشمند نظامی ماست. ولی هر گلی یک بویی دارد! آقای سلیمانی در جایگاه خودش شخصیتی بسیار ارزشمند و مفید و قابل تقدیر است. اما همان‌هایی که سعی دارند آقای سلیمانی را در مقابل آقای روحانی قرار ‌دهند و با استناد به صحبت‌های «دنیس راس» بگویند آقای سلیمانی دوست ملت ایران است چون آمریکایی‌ها با او مخالفند و آقای روحانی دشمن ملت است چون آمریکایی‌ها با او موافقند! ای کاش این را هم می‌فهمیدند که هیچ‌یک از این دو نفر، نه مطلوب و نه محبوب آمریکا هستند.
به طور کلی هر دولتی که در ایران بتواند امنیت کشور ما را فراهم کند، به طور استراتژیک با منافع آمریکا در تضاد است، از دولت ملی محمد مصدق بگیرید تا دولت اصلاحات تا دولت حسن روحانی همه در جهت ثبات کشور گام برداشتند و برای همین هیچ کدامشان تضمین‌کننده منافع آمریکا نبودند.
بنابراین آمریکا سعی دارد تا با حربه‌ای مثل صحبت‌های «دنیس راس «باعث دودستگی در کشور شود.
فراموش نکنیم، کاری که تیم آقای روحانی در برجام برای حفظ منافع کشور انجام داد از عملیاتی که سردار سلیمانی در جبهه‌های جنگ در کمک با همرزمانش انجام دادند کمتر نبود. چرا که تیم هسته‌ای، ایران را از یک بحران بزرگ که مطلوب آمریکایی‌ها بود نجات داد. دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم یقینا دشمنان ایران را آزرده خاطر کرده است. در این بین، جای تعجب ما از کسانی است که در داخل می خواهند دولت را در جهت اهداف دشمنان تخریب کنند. کسانی که به بیراهه پای گذاشته‌اند و عمل جاهلانه انجام می‌دهند. عملی که متناقض با پیروی از سخنان رهبری است.
باید بگوییم کسانی که بخواهند با استفاده از صحبت‌های «راس» دولت را متهم به طرفداری از دولت‌های خارجی کنند اگر رفتاری خائنانه صورت نداده باشند، قطعا جاهلانه است.
این نکته را هم اضافه کنیم که سفر آقای روحانی به نیویورک موضوع دیگری است که باعث شده تا جناح مقابل از تمام نیروی خود برای تخریب این دولت استفاده کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام