کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 اسفند 1398   Sunday 23 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 شهریور 1395

صفحه خبر: سیاسی

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اخباری که مقام‌ها‌ی آمریکایی درمورد رعایت نشدن فاصله و رویارویی شناورهای نیروی دریایی سپاه با ناوهای خود اعلام می‌کنند؛ دروغ محض است.
به گزارش ایرنا، سردار علی فدوی افزود: طی یک ماه گذشته یک جریان و هجمه مفصل که مقام‌ها‌ی آمریکا در آن دخیل بودند؛ در ارتباط با رویارویی شناورهای سپاه و ناوهای آمریکایی، مطرح شده است.
وی یادآورشد: تمام مطالبی که از سوی مقام‌های کاخ سفید و پنتاگون اذعان شده؛ درمقابل آنچه در صحنه دریاست؛ غیرواقعی بوده و اخبار آنها دروغ است و مدارک، اسناد و فیلم آن نیز موجود است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: شرایطی که در منطقه وجود دارد سال‌ها‌ پایدار است و ما تسلط کامل بر منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز داریم.
وی افزود: شناورهای حاضر در منطقه به طور خاص شناور 6 کشور انگلیس، آمریکا، فرانسه، کانادا، استرالیا و نیوزیلند هستند که در واقع به عنوان یک توان تحت فرماندهی آمریکا فعالیت دارند.
فدوی گفت: آنها در این چند سال تحت هیچ شرایطی جرات تخلف از قوانین جمهوری اسلامی و قوانین بین المللی و نزدیک شدن به آبهای سرزمینی ایران را نداشته اند.
وی یادآور شد: حتی شناور یکی از کشورهای یاد شده چه به صورت عمدی و چه سهوی هنگام عبور از تنگه هرمز در محدوده آب‌ها‌ی ایران حاضر نشده‌اند و بیشتر در آب‌ها‌ی بین‌المللی یا داخل آب‌ها‌ی سرزمینی کشورهای حوزه خلیج فارس حضور دارند.
فدوی ادامه داد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکل پهنه آب‌ها‌ی سرزمینی و آبهای بین المللی خلیج فارس به صورت دائم و با تعداد بسیار زیاد از شمالی ترین نقطه خلیج‌فارس تا جنوبی ترین آن تنگه هرمز و منطقه جاسک و چابهار حضور داشته و
خواهد داشت.
وی گفت: به این لحاظ است که اگر دقایقی شناورهای آمریکا به صورت سهو و غیر عمد وارد آب‌ها‌ی ایران شدند توسط نیروهای منطقه دوم نیروی دریایی سپاه دستگیر شدند که اگر این تسلط وجود نداشت 22 دی ماه 94 موجب خفت و ننگ آنها نمی‌شد.
فدوی افزود: مقام‌ها‌ی نیروی دریایی آمریکایی اگر جرات دارند گزارش کنگره خود را منتشر کنند تا آن موقع بدانند خداوند در جریان این موضوع چه سرنوشتی برای آنان رقم زد. وی گفت: آنها سالیان سال به دنبال این هستند که ارتباط مستقیمی با نیروی دریایی سپاه داشته باشند.
فدوی یادآور شد: حضور آمریکا در خلیج فارس معنا ندارد و همواره آن را عامل ناامنی و شرارت دانسته و خواهیم دانست.
وی گفت: همین امروز فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد چون تنش بین ما و نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس زیاد شده ما همچنان دنبال ایجاد ارتباط مستقیم با آنها در خلیج فارس هستیم.
فدوی عنوان کرد: تاکید داریم وجود آنها عامل ناامنی و شرارت است و حرفه‌ای ترین کار از سوی آمریکا اقدام برای خروج از خلیج فارس است.
فدوی گفت: حضور آمریکا بدین منزله است که در خلیج فارس ناامنی را 9 برابر بیشتر کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام