کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 دی 1397   Saturday 19 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 شهریور 1395

صفحه خبر: بین الملل

دولت کره شمالی ضمن تایید رسمی انجام پنجمین آزمایش هسته‌ای خود تاکید کرد در سایه خطر رو به گسترش واشنگتن، به اقدامات خود در راستای تقویت توان هسته‌ای‌اش از نظر حجم و کیفیت ادامه خواهد داد تا در شرایط خطر هسته‌ای رو به گسترش آمریکا از خود حفاظت کند
صبح جمعه زمین لرزه‌ای مصنوعی به قدرت ۵.۳ درجه در نزدیکی یک محل آزمایش‌های اتمی کره شمالی ثبت شد
آفتاب یزد- گروه بین الملل: کره شمالی پنجمین آزمایش هسته ای خود را که بزرگترین این آزمایش‌ها توسط پیونگ یانگ است، انجام داد. این آزمایش هسته‌ای نشان داد که کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی حتی در راستای تحکیم قدرت خود هیچ ابایی از هرگونه نمایش قدرت هسته‌ای ندارد، حتی اگر این نمایش قدرت به تشدید تنش ها در شبه جزیره کره و کل منظقه شرق آسیا منجر شود.
پیونگ یانگ تایید کرد
دولت کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید رسمی انجام پنجمین آزمایش هسته‌ای خود تاکید کرد در سایه خطر رو به گسترش واشنگتن، به اقدامات خود در راستای تقویت توان هسته‌ای‌اش از نظر حجم و کیفیت ادامه خواهد داد تا در شرایط خطر هسته‌ای رو به گسترش آمریکا از خود حفاظت کند.آزمایش هسته‌ای قبلی کره شمالی در ژانویه گذشته انجام شد. پیونگ یانگ دوشنبه گذشته و در جریان نشست گروه بیست در چین با شلیک سه موشک بالستیک در دریای ژاپن از آزمایش هسته‌ای جدیدی خبر داده بود. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری روسیاالیوم، صبح جمعه زمین لرزه‌ای مصنوعی به قدرت ۵.۳ درجه در نزدیکی یک محل آزمایش‌های اتمی کره شمالی ثبت شد.رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی نیز در بیانیه‌ای که خبرگزاری یونهاپ منتشر کرد گفت:‌ براساس ارزیابی ما کره شمالی بزرگترین آزمایش اتمی خود را انجام داده است. براساس این بیانیه، بازدهی انفجار ۱۰ کیلوتن تخمین زده می‌شود که تقریبا دو برابر آزمایش ماه ژانویه کره شمالی است. کره شمالی در آن زمان گفته بود که با موفقیت یک بمب اتمی هیدروژنی را آزمایش کرده است؛ ادعایی که خیلی از تحلیلگران آن را زیر سوال بردند. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی پیشتر از وقوع یک "زلزله مصنوعی" خبر داده بود.لرزش نزدیک نقطه‌ای به نام پانگی-ری ثبت شد که قبلا محل انجام آزمایش اتمی بوده است. سازمان زمین شناسی آمریکا گفت که لرزش در این ناحیه ردیابی شد و ناشی از انفجار بوده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام