کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 شهریور 1395

صفحه خبر: سیاسی

0806- پس از مرگ مائوت دونگ رهبر چین، چین کلیه سنت‌ها و خرافات را به کنار نهاد و به یادگیری و کپی‌برداری از اقتصاد آزاد پرداخت و در جاده‌های ترقی افتاد. قوانین امنیت سرمایه‌گذاری خارجی را تعهد نمود تا شرکت‌های بزرگ جهانی بتوانند در چین سرمایه‌گذاری نموده و کارخانه احداث نمایند. می‌دانیم ساختمان پنتاگون یا وزارت دفاع آمریکا یکی از بزرگترین ساختمان‌های جهان است. ولی کارخانه شرکت اپل در چین از پنتاگون بزرگ‌تر است و منطقه‌ای در جنوب شرقی چین است که زمانی فقط 200هزار نفر جمعیت داشت اکنون مرکز مهم تولید سیلیکون می‌باشد حالا 12میلیون جمعیت و تعداد زیادی کارگر در آن مشغول هستند. (14/6)
1058- جنگل‌ها و مراتع کشور را به عده‌ای خاص واگذار نمودند. درختان کلا بریده شده‌اند و خاک بدون پوشش گیاهی قرار گرفت که آب جذب نمی‌نماید. در سال‌های دور در شمال ایران سیل نمی آمد. اما با یک سیل اخیر خسارات زیادی وارد می‌شود و میلیون‌ها متر مکعب آب روانه دریا می‌گردد. (14/6)
1657- آقای مهران مدیری! حرف زیبایی زدید که هر فیلمی زمان اکران خود را دارد. بنازم به این حرف‌های شما که حرف دل ملت بود. آقای مدیری سپاسگزارم. همیشه بدرخشید. از مهریز یزد (14/6)
1238- هر روز که به روزنامه‌فروشی‌ها سر می‌زنیم تیتر روزنامه‌ها را می‌بینیم یک خبر جدید است. معلمانی که مثل من هنوز 200 هزار تومان اضافه‌کاری ما را نتوانستند بدهند. (15/6)
1247- سوالی از شما دارم. آیا به نظر شما مسئولان هم روغن‌های تراریخته مثل پالم یا روغن‌های رایج در بازار را استفاده می‌کنند؟ (15/6)
آفتاب یزد: جواب آن کمی به نظر سخت می‌آید اما چه بسا برخی از مسئولان خصوصا آنها که سن و سال بالاتری دارند قبلا‌ از روغن‌های حیوانی محلی استفاده می‌کردند اما حالا‌ را نمی‌دانیم، اما در کل مسئولان هم از همان‌هایی استفاده می‌کنند که مردم استفاده می‌کنند چون از جنس مردم هستند.
0857- من یک آگهی کار داده بودم. شرایط هم فوری بود. شماره تلفن خود را هم گذاشته بودم. اما هیچ تماسی با من گرفته نشد. آیا من تماس بگیرم با شما؟ (15/6)
آفتاب یزد: شما در آن پیام درخواست کار نموده بودید با توجه به شرایط حاضر که بسیاری از جوانها بیکار می‌باشند و اقتصاد هم از رونق کافی برخوردار نمی‌باشد. بعید است به این زودی‌ها از این روش نتیجه‌ای بگیرید.
0939- قوانین خود مشوق کالاست. تمام تجهیزات ماهواره وارداتی است و همه هم قاچاق می‌آید. ریالی گیر دولت بابت عوارض گمرکی نمی‌آید. اینکه می‌گویند 70 درصد مردم استفاده می‌کنند اشتباه است. بیش از این مقدار مردم استفاده می‌کنند. کمتر خانه‌ای هست که ماهواره نداشته باشد. بهتر است نمایندگان مجلس هر چه سریع‌تر به همراه دولت این طرح را عوض کنند. (15/6)
0941- در رابطه با اتومبیل‌های بالای 2500 سی‌سی خواستم بگویم اینها را در رده خودروهای لوکس تقسیم‌بندی کنند. واردات آنها را آزاد و مابه‌التفاوت سود اضافه را خرج ناوگان عمومی کنند. (15/6)
1003- در زمان دولت سابق 46 میلیارد دلار از منابع کشور با فروش نفت بشکه‌ای 130 دلار هزینه گردید بدون اینکه حتی یک متر مکعب گاز تولید گردد. ممکن است سوال شود این پول‌ها کجا رفته است؟ (15/6)
0034- احمدی‌نژاد برای کاندیداشدن باید اول توضیح دهد 800 میلیارد دلار را کجا هزینه کرده بعد از آن برای کاندیدای انتخاباتی وارد شود. (15/6)
پیام‌های مردمی‌در صفحات2-6-8-9-15
پیامبراکرم(ص):کسی‌که دو روزش با هم برابر باشد (مادی ومعنوی) ضرر کرده و بدبخت است.
...0912
سلام به حضور شما سردبیر محترم، ضمن خسته نباشید 2شهریور در صفحه حوادث عکس یک کلاهبردار در غرب تهران چاپ شده بود که عکس با دست پوشیده و حتی حرف اول اسمش هم چاپ نشده بود. چون من مالباخته‌ام عکس تقریبا شبیه همان کلاهبرداری است که از من کلاهبرداری کرده. آیا مجوز نداشتید؟ حداقل حرف اول اسم و فامیلی او را برای من پیامک کنید. چون متواری و دادگاه نمی‌آید. ممنون از همکاری‌تان.
آفتاب یزد: چنانچه جایز به ذکر اسم و تصویر بدون پوشش باشیم اقدام می‌نماییم ولی اصل بر این است که تصویر با پوشش و بدون ذکر نام باشد.
...0936
باعرض سلام واحترام و ارادت فراوان و خداقوت. یقینا در اختیار گذاشتن سامانه پیامکی همه سازمان و ارگان‌های دولتی و حکومتی به عموم مردم جهت ارائه نقطه نظر، انتقاد و پیشنهادات ، در ارتقا و برچیدن فساد در هر نهاد بسیار راهگشا خواهد بود.
...0938
در ترمینال‌های شهر اهواز و ترمینال‌های سراسر ایران باید قانون حاکم باشد.
...0903
به استان‌های یزد و کرمان برسند یزد و کرمان هویت اسلامی - ایرانی دارند .
...0903
آبپاشی صبحگاهی معابر، برخلاف بخشنامه سازمان مدیریت پسماند مبنی بر کمبود منابع آب،هر روز در محدوده اطراف شهرداری منطقه دو در حال انجام است.
...0912
ششم مهرماه روز تکریم بازنشستگان است لطفا بگویید به بازنشستگان بیشتر برسند.
...0903
باعرض سلام وسپاس بی پایان و خداقوت.باتوجه به آمار و خبرتلخ و جدی"سالانه30هزار مبتلا به سرطان در ایران فوت می‌کنند».از دست‌اندرکاران دلسوز وزارت بهداشت مصرانه تقاضامندیم برای مصون ماندن همه هموطنان از ابتلا به همه بیماری‌ها به ویژه این بیماری صعب العلاج و پرهزینه، طرح ملی «فرهنگ پیشگیری»را در وهله اول با اجباری کردن انجام معاینات دور‌ه‌ای در سراسر کشور نهادینه و اجرا کنند.
...0938
آتش‌سوزی جنگل‌های «تنگ قیر» و «بان نازار» بین مرز ایلام و کرمانشاه از ساعت 2بعد از ظهر جمعه 11 شهریور با وجود کمک‌های مردمی به شدت می‌سوزد. نیروهای منابع طبیعی و ادارات حضور دارند، اما نیاز فوری به بالگرد برای انتقال نیروی انسانی به مناطق کوهستانی و رساندن آب و آذوقه برای مدافعان آتش سوزی و مجروحان احتمالی افراد وجود دارد که متاسفانه تاکنون خبری از بالگرد نیست درحالی که بهترین جنگل‌ها و مراتع درحال سوختن است. 12 شهریور 95 ساعت 10صبح، لطفا باتیتر درشت چاپ شود. باسپاس خسته و تشنه وگرسنه در میان کوه‌ها درگیر جنگ با آتش هستیم .
...0918
باعرض سلام وسپاس بی پایان و خداقوت. اگر در همه استان‌ها‌ی کشور به اقتضای فرهنگ قومیتی خاص استانی، جشنواره‌ها‌ی مد و لباس- که در آن فرهنگ «ایرانی – اسلامی» لحاظ شده باشد- برگزار و تداوم یابد. یقینا این برای همه تولیدکنندگان محترم الگوی شاخص و اصیل می‌شود و در این‌ صورت لباس و پوشاک از یک وسیله ضدارزشی بیرون می‌آید.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-15
وحید جلال پور: سلام. عرض ادب و احترام، مدتها بود روزنامه نمی‌خواندم ولی قلم آقای قلم و مرد شهیر ایران زمین چنان به کامم حلاوت بخشید که در جستجوی نوشته‌ها‌یش به هر سو دوانم. تشکر می‌کنم از ایشان و از تمامی عزیزان آفتاب یزد که با این قلم بر اعتبارشان افزودند. مستدام باشید.
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-15
1721- لطفا هرچی انتقاد هست را چاپ کنید. شما از هر که خوشتان بیاید پیام او را چاپ می‌کنید. درد ما را بنویسید. این همه بیکار و معتاد داریم رکود داریم برخی آقایان از رشد اقتصادی می‌گویند. انتقادات از دولت را هم چاپ کنید. (15/6)
1412- این آقای هادی ساعی در شورای شهر چه کار مثبتی انجام داده که در مورد مدیریت فدراسیون نظر می‌دهد؟ چرا کنار نمی‌رود؟ فقط در شورای شهر از امکانات استفاده کرده است و نقش مهمی در شورای شهر نداشته است (!) حالا‌ از مدیریت تکواندو حرف
می‌زند. (15/6)
آفتاب یزد: ان‌شاءالله آقای ساعی جوابی را خواهند داد.
1637- آقای نوبخت گوشت،‌مرغ، لبنیات ومیوه همه چیز ارزان شده. از کاهش تورم یک درصدی و نقطه به نقطه شهریور چه خبر؟ (15/6)
1656- سلام به آفتابی که از شرق طلوع می‌کند. ما نمی‌دانیم واقعا شرکت ایرانسل مشترکان خود را به بازی می‌گیرد؟ المپیک 2016 ریو تمام شد هنوز اس‌ام اس تبلیغاتی از جوایز المپیک ریو برای ما ارسال می‌شود. چرا با اعصاب مشترکین بازی می‌کنند. اگر شارژ نداشته باشیم پیامک نمی‌دهند، اما تا شارژ می‌خریم پشت سر هم پیامک می‌فرستند. از شارژ ما کم می‌شود. این یک اجحاف است. کاری نکنید سیم‌کارت ایرانسل را کنار بگذاریم. (15/6)
1707- واقعا دلواپسان و منتقدین دولت هر روز دنبال یک بهانه جدید هستند،‌حالا‌ هم دنبال بهانه‌گیری از قرارداد اف ای تی اف هستند و تقاضای باطل شدن آن را دارند. مطمئن باشند قراردادها در این دولت بسیار کارشناسی‌تر از قراردادهای بی‌حساب و کتاب دولت قبل است. (15/6)
1048- این روزها که روزنامه می‌خوانم از قول آنها که هنرمند قدیمی و جدید هستند و کارشان فقط بازیگری است بسیار این جملات را که «وضع‌مان خراب است»،‌«کارمان کم است» تکرار می‌کنند. (15/6)
1127- من یک پیرمرد 70 ساله هستم. وقتی مسئولان در جلساتی اعلام می‌کنند در فلان شرکت یا در فلان بانک مثلا‌ 8 میلیارد اختلاس شده در ذهن آنها چه می‌گذرد؟ مردم این همه گرفتاری دارند وقتی این خبرها را می‌شنوند چه فکری در مورد مسئولان می‌کنند؟ (15/6)
1213- پیام‌دهنده محترمی در صفحات خود از انگلیسی صحبت کردن آقای ظریف و نوباوه و جلیلی صحبت کرده بود. خواستم بگویم پیام‌دهنده محترم! در بحث مدیریت، بار
علمی و فن بیان مهم است نه فقط انگلیسی
صحبت کردن. اگر مدیریت ما در دولت قبل در سازمان‌های بین‌المللی بالا‌بود این تحریم‌ها به ما تحمیل می‌شد؟
چه طور در دولت اصلاحات اجازه ندادند تحریم‌ها از شورای حکام به سازمان ملل برود؟ بحث از جایگاه و تخصص افراد
است. (15/6)
1236- خواننده دائمی شما هستم. یک مدت بود روغن‌هایی که می‌خریدیم بعدها مشخص شد روغن پالم است که به مردم می‌دهند که در بستنی و شیرهای پرچرب و خوراکی‌های دیگر هم استفاده می‌شد. بعد که دیدند آمار امراض قلبی بالا‌ می‌رود واردات آن را ممنوع کردند و شروع کردند به روغن‌های تراریخته که می‌دانیم آن هم سرطان‌زاست. لابد منتظرند ببینند چه قدر مردم سرطان می‌گیرند بعد جلوی آن را بگیرند؟ الان روغن‌های از دم تراریخته هستند. لطفا این را چاپ کنید. مردم تا کی باید در معرض آسیب باشند؟ (15/6)
1410- وقتی رسانه‌ای از فسادها و اختلاس‌ها خبر می‌دهد نباید برخی فکر کنند این توهین است. با اسناد و مدارک ثابت کنند. اگر فساد و تخلفی صورت نگرفته، وظیفه رسانه‌ها شفاف‌سازی است. (15/6)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-11
1942- شهروندی از منطقه 6 ناحیه 4 تهران (امیرآباد شمالی) هستم. در پاسخ به نامه خدمات شهری که در جواب پیام پاسخ دادند آبیاری منطقه به صورت منظم انجام می‌شود خواستم عرض کنم. من دوازده روز است مرتب با 137 تماس می‌گیرم. با 188 هم تماس می‌گیرم که برای آبیاری خیابان شهید عزیزی اقدام کنند. الان 12 روز است آبیاری نشده است. (13/6)
2023- چرا آنچه ما شهروندان می‌بینیم مسئولان نمی‌بینند؟ یک عده منافع ملی را قربانی منافع شخصی می‌کنند. برخی کسانی که از نظر علمی ضعیف هستند و مدیریتی ضعیف دارند، تنها راهی که برای ماندن در قدرت دارند این است که بهترین و دلسوزترین و کارآمدترین نیروها را از میدان
به‌در کنند. امثال برخی دلواپسان که همیشه دنبال کنار زدن رقیب هستند. (13/6)
2023- هموطنان من بعضی‌ها فکر می‌کنند مردم متوجه نمی‌شوند اینکه عده‌ای دانشجو جلوی وزارت نفت بروند شمع روشن کنند. اینها اگر عالم به چیزی هستند چه طور در زمان 8 سال دولت مهرورزی به قراردادهایی که آن موقع بسته می‌شد توجه نکردند؟ نباید بگذاریم وزرای خوبی چون امور خارجه و نفت را از ما بگیرند. (13/6)
2050- آقای کوچک زاده گفتند ایثارگری از بین رفته و در مقابل برخی حقوق‌های نجومی‌گرفته‌اند. آقای کوچک‌زاده وقتی بداخلاقی حکمفرما شد، ایثارگری لطمه خورد. امروز در مورد حقوق‌های نجومی‌می‌گویند قانونی است. اینها در چه دولتی و توسط چه وزرایی تایید و تصویب شد؟ آقای کوچک‌زاده! مردم درک و شعور دارند. (13/6)
2056- خداوند آفتاب یزد را برای ما نگه دارد. آیا کسانی که جلوی وزارت نفت شمع روشن کردند دانشجو بودند؟ چرا این افراد به ماجرای دکل گمشده و کشتی گمشده و پول‌های اختلاس شده و ... اعتراض نکردند؟ (13/6)
2154- این همه دولت‌ در کشور آمد و رفت، هیچ کدام مثل احمدی‌نژاد نبودند. احمدی‌نژاد فکر مستضعفان و بازنشستگان و بیچارگان بود. لطفا آقای مظفری مرد باش حرف مرا چاپ کنید. این درست است با سیصد تومان حقوق بازنشستگی زندگی کنم؟ (13/6)
آفتاب یزد: اگر جنابعالی بیشتر سابقه کاری ‌داشتید قطعا دریافتی شما بیشتر بود. قرار نیست به‌خاطر کار کمتر حقوق بیشتر از صندوق تامین‌اجتماعی که متعلق به بازنشستگان است پرداخت گردد و بعد مقصر را دولت‌ها بدانیم.
2211- در برخی جراید مطلبی بود با عنوان «راهکاری مناسب برای حل ازدحام بیش از حد جمعیت در متروهای تهران» که استفاده از قطار بدون صندلی بود. چند سال پیش برای گذراندن یک دوره کاری به ایتالیا رفته بودم. هر روز باید با اتوبوس‌های همگانی به محل کارم می‌رفتم. موضوع جالبی که در آن اتوبوس‌های بزرگ به چشم می‌آمد وجود کم صندلی در آنها بود. (14/6)
1020- عضو شرکت تعاونی مسکن سازمان امور استخدامی‌هستم. چندسال پیش زمینی به شماره پلاک .... در وردآورد کرج خریدم که متاسفانه شهرداری نه اجازه تغییر کاربری داد و نه اجازه فروش. (14/6)
0808- رئیس‌جمهور فعلی ونزوئلا که زمانی راننده رئیس‌جمهور قبلی بود در اثر عدم تخصص و ناتوانی در اداره کشور، این بزرگترین دارنده نفت آمریکای جنوبی را در فقر و بیکاری فرو برده است به طوری که موادغذایی کمیاب است و دارو در بیمارستان‌ها یافت نمی‌شود. در اثر نارضایتی عمومی‌مردم اکثر کرسی‌های مجلس به دست حزب مخالف افتاده است وایشان فقط شعارهای پوپولیستی می‌دهد. (14/6)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام