کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 تیر 1398   Saturday 20 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 شهریور 1395

صفحه خبر: اجتماعی

به شورا کم خدمت نکرده‌ایم منتی هم نیست اما امروز انتظار جبران داریم زیرا شما به ما مدیون هستید. 20 میلیارد تومان با روی گشاده پول پل صدر و تونل نیایش را در هنگام مسئولیتم در بنیاد تعاون پرداخت کردیم. بسیاری از پل‌های دیگر که ساخته شده پولش توسط همین قرارگاه تامین شده است
آفتاب یزد- سارا علایی: شورای شهر تهران در دویست و هشتاد و پنجمین جلسه خود میزبان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بود؛ میهمانی که حضورش در شورای شهر در وهله اول بی‌ربط به نظر می‌رسید اما بعد از شنیده شدن اظهاراتش که همراه با گلایه و پیشنهاد‌های قابل توجهی بود میهمانی وی در شورا معنا و مفهوم پیدا کرد؛ گلایه از ناتوانی از ساخت مسکن برای مددجویان در تهران به دلیل مشکلات اخذ مجوز از شهرداری و پیشنهاد برای واگذاری مددجویان تهرانی به شورا و شهرداری.
پرویز فتاح در جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارش فقر و آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران اظهار داشت: باید صدای فقر و محرومیت یتیمان را در تهران بلند کنیم تا از آسیب‌های ناشی از آن ممانعت شود.من در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت جایی را بر عهده دارم که باید صدای فقر، محرومیت و یتیمان کشور و تهران را به گوش همگان برسانم.وی با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام (ره) نظام و انقلاب را بر دوش مردم پایه ریزی کرده و خطاب به همه مسئولین بارها تاکید کرده است که وجود مسئولین به خاطر وجود محرومین است، اگر امروز محرومین اعتراض نمی‌کنند و در راهپیمایی 22 بهمن حضور دارند نباید نجابت آنها را به خوبی خود ربط دهیم.رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی در سراسر کشور و به ویژه تهران گفت: هنگامیکه ریشه‌های مسئله در تهران و کشور را تحلیل می‌کنیم متوجه می‌شویم که فقر موجود ذاتی نیست و یک فقر عارضی است. در حقیقت می‌توانیم فقر را از ابتدا و ریشه جلوگیری کنیم که اگر این اقدام را انجام ندهیم قطعا فقر در کشور بیش از پیش تولید خواهد شد.وی با اشاره به مسئولیت کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص رسیدگی و کمک به محرومین تاکید کرد: بسیاری از مشکلات را نظام جمهوری اسلامی ایران حل کرده است اما هنوز مشکلاتی وجود دارد؛ هنگامی که به مناطق دور افتاده سفر می‌کنیم زیرساخت‌های اولیه از جمله آب و برق وجود دارند. اما فقر هنوز بیداد می‌کند.
شش میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد
فتاح با اشاره به جمعیت چهار میلیونی تحت پوشش مستقیم کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: علاوه بر این، جمعیت دو میلیون نفر نیز در حلقه دوم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. حلقه اول هر ماه از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند اما حلقه دوم پرونده قطعی و دائمی ندارند و مستمری دریافت نمی‌کنند و در حقیقت از کمیته امداد خدمت موردی می‌گیرند.وی تاکید کرد هنگامی که در جنوب کرمان و منطقه بشاگرد شهروندان از ما سوال می‌کنند که چرا همه منابع به تهران اختصاص پیدا می‌کند و بیشترین رسیدگی در این منطقه است؟ نمی‌دانیم باید چه پاسخی بدهیم. آنچه که در تهران و در حوزه آسیب‌های اجتماعی اتفاق می‌افتد به هیچ عنوان و با این شدت در سایر نقاط کشور روی نمی‌دهد. امروز در همه جای ایران فقر سالم داریم اما وضعیت فقر و آسیب ها در تهران به گونه‌ای است که از تحلیل عاجزیم. کمیته امداد برای مبارزه با این آسیب‌ها طراحی نشده و ساز و کار مبارزه با این آسیب‌ها را نیز در اختیار ندارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام