کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 تیر 1398   Saturday 20 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 شهریور 1395

صفحه خبر: سیاسی

سید حسن خمینی: حرکت رو به جلو حتما مخالفانی دارد و این مخالفان بعضا از منطق و فضای انصاف خارج می‌شوند و کسی که در مقابل دشنام آنها سر خم کند قیمت نازلی روی خود خواهد گذاشت. طبق فرمایش امام (ره) تا فحش نخوریم کار پیش نمی‌رود
آیت الله سید حسن خمینی، در جمع رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، که برای تجدید میثاق در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور
یافته بودند، ضمن بیان خاطره‌ای از دوران فعالیت امام (ره) ادامه داد: طبق فرمایش
امام (ره) تا فحش نخوریم کار پیش نمی‌رود.
یادگار امام همچنین تصریح کرد:‌ کار بزرگ حتما دشنام دارد و اگر در مقابل دشنام سر خم کنیم و کوتاه بیاییم قطعا قیمت بسیار کمی روی خود گذاشته‌ایم . حرکت رو به جلو حتما مخالفانی دارد و این مخالفان بعضا از منطق و فضای انصاف خارج می‌شوند و کسی که در مقابل دشنام آنها سر خم کند قیمت نازلی روی خود خواهد گذاشت.
سید حسن خمینی ادامه داد: امام بیشترین دشنام را خورده تا حدی که لیوان فرزندش حاج مصطفی را آب می‌کشیدند، بنابراین ایستادن بر اندیشه هزینه دارد.
وی خطاب به اعضای هیئت دولت تاکید کرد:‌مرد میدان باشید و هزینه دهید. البته الزاما کسی که ثبات رای دارد درست عمل نمی‌کند .
وی خاطر نشان کرد: ‌در حال حاضر هجمه‌ها به دولت سنگین است و بی انصافی‌هایی وجود دارد،اما عزم دولت باید ادامه داشته باشد و آقای روحانی نشان داده این هزینه را تحمل می‌کند و بر عهد خود با مردم پایبند است. ان‌شاء الله این مسیر را با قدرت ادامه دهند.
آنها که به امید مردم لطمه می‌زنند
به دشمنان امید می‌بخشند
حسن روحانی نیز در مراسم تجدید میثاق اعضای هیئت دولت با آرمان‌های امام راحل در مرقد امام خمینی (ره) ضمن درود و سلام به روح امام و شهدا گفت: امسال هم خوشحالیم که در سال چهارم خدمت به این مردم بزرگ وشریف برنامه های این هفته را آغاز کرده ایم و این هفته فرصتی است که همکاران من و اعضای هیئت دولت خدمات سه سال گذشته را برای مردم تشریح کنند.
رئیس جمهور کشورمان خاطر نشان کرد :
رئیس جمهور کشورمان خاطر نشان کرد:‌ تفسیری امام (ره) از قرآن و اسلام داشتندو شیوه‌ای از عقل خرد جمعی ارائه دادند که در آن تاکید شده بود که باید به صندوق آرای مردم تکیه داشت و امام (ره) به صراحت فرمودند" میزان رای ملت است."
روحانی همچنین تاکید کرد:‌امام خمینی (ره) همواره بزرگترین حامی دولت‌ها بودند و همه الزاماتی که یک دولت موفق و کارآمد را در دنیا پیش می‌برد از لحاظ فکری و عملی رعایت می‌کردند.
وی با بیان اینکه امام راحل (ره) شرایط مصلحت جامعه را به عنوان یک اصل در نظام تبیین و بنیانگذاری کردند، افزود:‌ این راه توسط امام خمینی(ره) گشوده شد تا مدیریت نظام اسلامی به اثبات برسد و بر اصل مدیریت اسلامی در همه شرایط پیچیده جهانی تاکید داشتند.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) در کنار انقلاب و نظام اسلامی از کشور ، تمامیت ارضی، عزت و حاکمیت ملی مردم به خوبی دفاع کرد و توانست در شرایطی سخت در دفاع 8 ساله کاری کند که میلیمتری از خاک کشورمان در اشغال دشمنان باقی نماند و ملتی شجاع در کنار رهبری حرکت کرد. امروز نیز اراده ملت ادامه راه امام (ره) و تبعیت از خلف صالح او مقام معظم رهبری است.
روحانی همچنین تصریح کرد:‌دولت می‌خواهد اثبات کند راه امام (ره) راهی است که می‌تواند ملت و مسائل جهان اسلام را در مسیر اهداف بلند به پیروزی برساند و ما امروز بعد از
سه سال خوشحالیم که در محضر امام (ره) اعلام کنیم مسیر اقتصادمان با وجود همه مشکلات در مسیر صحیح و درستی قرار گرفت و بعد از سالها تورم تک رقمی شده و به زیر
9 درصد رسیده است.
وی با ارائه آمار و ارقامی از وضعیت اقتصادی کشور آن را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: امروز بعد از سالیان دراز در سه ، چهار ماه اول سال صادرات غیر نفتی بر واردات کشور پیشی گرفت . بنابراین به آرمان خود در اقتصاد مقاومتی دست یافتیم، در تولید گندم به خود کفایی رسیدیم و تراز تجاری در بخش مواد غذایی به رقم کم سابقه‌ای رسیده است، به طوری که فقط 10 درصد از مواد غذایی وارد شده و در
90 درصد آن به خودکفایی رسیده‌ایم.
به گزارش ایسنا، روحانی یادآورشد: در بحث احقاق حقوق مردم و سیاست خارجی در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که برای اولین بار در تاریخ هسته‌ای آب سنگین صادر می‌کنیم و این اتفاق برای اولین بار است که می‌افتد. از همه قطعنامه‌های علیه ملت عبور کرده و همه دیوارهای تحریم را فرو ریخته‌ایم و مسیر برای فعالیت اقتصادی از هر زمان دیگری آماده‌تر است.
روحانی تصریح کرد:‌ هدف ما در سال جاری اجرای اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های آن و تحول برای رونق اقتصادی و ادامه رشد اقتصادی با هدف 5درصد در سال جاری
است .
رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفت: امیدوارم در همه حوزه‌ها بتوانیم به قول‌هایی که به ملت داده‌ایم، برسیم و با تدبیر دولت و کارگزاران ملت، امید ایجاد کرده و این امید را تا دستیابی به اهدافمان ادامه
دهیم.
وی خاطر نشان کرد:‌ آنها که به امید مردم لطمه می‌زنند به دشمنان این نظام امید می‌بخشند و من امیدوارم در سال پیش رو با همراهی مردم و با وحدت و انسجام و آرامش به آرمان‌های انقلابمان دست یافته و روح امام (ره) و شهدا را خوشحال کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام