کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 07 آذر 1399   Friday 27 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 خرداد 1394

صفحه خبر: سیاسی

اگر بخواهد اتفاقی در مرزهای ما بیفتد،‌ آنچنان جواب ما محکم و جدی است که توطئه‌هایشان تداوم نیابد و وقت ما را در سازندگی‌ و پیشرفت کشور نگیرد
- قوا از جهت‌دادن به آرای مردم بپرهیزند
- در شرایطی که مباحث در حال رسیدن به فینال است بحث‌ها به صورت خیلی جدی‌تر دنبال می‌شود، بنابراین اگر بازرسی از پادگان‌ها را، ایران بپذیرد فردا آنها خواسته‌های دیگری مطرح می‌کنند و می‌گویند که باید خانه مسئولین کشور را نیز مورد بازرسی قرار دهند
- با پوشیدن لباس پاسداری فرصتی یافتم تا به فرماندهان مشورت داده و تجارب دفاعی خود را به نسل‌های آینده منتقل کنم
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که پس از جلسه این مجمع در ساختمان کوثر این مرکز برگزار شد، خاطرنشان کرد: نخستین موضوعی که در این جلسه مطرح شد دخالت قوای سه گانه در انتخابات بود. مقرر شد که دخالت قوای سه‌گانه در انتخابات در چارچوب قانون باشد و این قوا از هر نوع اعمال قدرت و جهت دادن به آرای مردم پرهیز کنند. چرا که نباید از قدرت برای جهت دادن به آرای مردم استفاده شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که دومین موضوع مطرح شده در جلسه ممنوعیت استفاده کاندیداها و احزاب از حمایت‌ها و امکانات کشورهای خارجی بود، خاطرنشان کرد: تاکنون صحبت‌های زیادی در این رابطه بوده اما امروز در مورد این موضوع یک سیاست تنظیم شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که مجموعه تحرکات و تهدیداتی که از سوی آمریکا و اسرائیل با همدستی برخی از کشورهای منطقه آغاز شده است، گفت: اکنون نمونه‌هایی از این تحرکات را در کشورهای سوریه و یمن مشاهده می‌کنیم اما ظاهراً آنها برنامه‌های دیگری نیز دارند تا این ناامنی‌ها را به مرزهای غربی و شرقی کشورمان بکشانند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اخبار و تحلیل‌هایی وجود دارد که خواب‌هایی برای امنیت ملی‌مان دیده‌اند.رضایی تصریح کرد: من به عنوان یک رزمنده اسلام به همه پاسداران، ‌بسیجیان و همه رزمندگان جبهه اسلامی می‌گویم که آمادگی کاملی داشته باشید. این بار باید بگوییم که اگر بخواهد اتفاقی در مرزهای ما بیفتد،‌ آنچنان جواب ما محکم و جدی باشد که توطئه‌هایشان تداوم نیابد و وقت ما را در سازندگی‌ و پیشرفت کشور نگیرد.رضایی در ادامه تاکید کرد: هیچ قدرتی قادر نیست که امروز در مرزهای جمهوری اسلامی ایران ناامنی ایجاد کند.
وی با بیان این‌ که آمادگی رزمندگان، بسیجیان و مردم ما بسیار مهم است،‌ هر وقت آمادگی داشته باشیم موفقیت بیشتری داریم و ملتی که غافلگیر شود هزینه‌های بسیاری باید بپردازد، خاطرنشان کرد: با هوشیاری می‌توانیم بسیاری از این توطئه‌ها را خنثی کنیم.
به گزارش ایسنا، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی اظهارات در مورد فعالیت‌ همزمان خود در سپاه پاسداران و مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: برخی گفته‌اند که چون لباس پاسداری پوشیده‌ام در مجمع نیستم اما باید بگویم که اینگونه نیست. من در مجمع هم به عنوان دبیر مجمع و هم به عنوان رئیس کمیسیون اقتصاد کلان ادامه می‌دهم و به دولت و قوای دیگر نیز کمک می‌کنم. اما با پوشیدن لباس پاسداری فرصتی یافتم تا به فرماندهان مشورت داده و تجارب دفاعی خود را به نسل‌های آینده منتقل کنم.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر صالحی و ولایتی مبنی بر دبه کردن طرف مقابل مذاکرات و پاسخ ایران به این موضوع، ‌اظهار کرد: آمریکایی‌ها در حال چانه زنی هستند و حرفهایی که مطرح می کنند برای گرفتن امتیازات بیشتر است. در حال حاضر مسائل در مرحله نگارش است و هر کسی که زور بیشتری بگذارد سهم بیشتری می‌برد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به درخواست‌های طرف‌های مقابل مذاکرات هسته‌ای درباره بازرسی از مراکز نظامی کشورمان، گفت: معمولاً در شرایطی که مباحث در حال رسیدن به فینال است بحث‌ها به صورت خیلی جدی‌تر دنبال می‌شود. در همین راستا چنانچه آنها امروز مباحثی درباره بازرسی از پادگان‌ها مطرح کرده‌اند، اگر ایران این موضوع را بپذیرد فردا آنها خواسته‌های دیگری مطرح می‌کنند و می‌گویند که باید خانه مسئولین کشور را نیز باید مورد بازرسی قرار دهند.وی تصریح کرد: این‌که ایران در بحث بازرسی از پادگان‌ها مقاومت می‌کند تنها به دلیل موضوع پادگان‌ها نیست بلکه بحث بر این است که باید جایی جلوی زیاده‌خواهی‌های غرب گرفته شود
در غیر این‌صورت چنانچه رویه فعلی ادامه یابد آنها وارد مباحث دیگری خواهند شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام