کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 02 شهریور 1398   Saturday 24 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 تیر 1395

صفحه خبر: روی خط آفتاب

عذرخواهی وزیر اقتصاد کافی نیست و باید استعفا دهد. او در زمان رکود،مالیات‌ها را 6 برابر افزایش داده و صدها مرکز خدماتی و تولیدی را ورشکست نموده تا درآمد آن‌ را به شکم مدیران نالایقی بریزد که فرهنگ و اقتصاد کشور را تباه کرده اند.
...0915
سلام. در خصوص پرداخت حقوق‌های خلاف قانون خدمات کشوری، مجلس و دولت باید سریعا قانونی را تصویب و ابلاغ کنند که همه پرداخت‌های خارج از این قانون لغو و مصوبات هیئت امنایی دانشگاه‌ها و شرکت‌ها باطل شود.
...0911
از بیست سال پیش تا امروز ملت شاهد زورآزمایی احزاب و سیاسیون کشور هستند که برای کسب قدرت و ثروت همدیگر را به بدترین تهمت‌ها و ناسزاها که به هیچ عنوان بافرهنگ و تمدن ایران و ایرانی سازگاری ندارد همدیگر را به باد انتقاد می‌گیرند. در این میان توجه به امور داخلی کشور کم شده و عده‌ای فرصت طلب از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و با چسباندن خودشان به احزاب مختلف زمینه فسادهای گسترده مالی، سیاسی و اخلاقی به وجود می‌آورند که موجب بی اعتمادی ملت به نظام می‌شوند و به حیثیت کشور خیانت می‌کنند. اگر احزاب انتقام‌گیری و رقابت ناسالم را کنار نگذارند و با همفکری اوضاع سیاسی و اقتصادی در وضعیت مطلوب قرار نگیرند بی‌شک انضباط سیاسی و اقتصادی مدیریتی به چالشی بزرگ و مهار ناشدنی دچار خواهد شد و چه بسا به ناملایمات قومی و فرقه‌ای کشیده شود که دیگر پشیمانی سودی ندارد. انضباط در بین سیاستمداران شرط اصلی اداره کشور است. رعایت ادبیات در انضباط سیاسی و فرهنگی سلسله مراتب و رعایت حرمت مافوق و انضباط عمومی و عزت ملی به وجود می‌آورد.
...0918
سلام، خسته نباشید به روزنامه خوب و زحمتکش شما.آقای مهندس(....) شما این همه به ما قول دادید که ستاد بزنید ما هم به خاطر شما که همشهری هستیم، گفتیم باشد چون آن
هم قول و قرار دادید که بعد از انتخابات یک تشکر خشک و خالی هم نکردید که هیچ کرایه مغازه را هم دوستانتان ندادند. خدا راضی است؟ تو دنیا یک موتور هوندا داشتم، فروختم دادم کرایه مغازه. راضی نیستم از شما، چون تنها دل‌خوشی‌ام آن موتور بود.
...0911
آقای مظفری عزیز. با کمال تاسف نزدیک دو ماه است از خواندن روزنامه آفتاب بی بهره شده‌ایم لطفا پیگیری کنید، چرا روزنامه آفتاب به شهرستان سرابله از استان ایلام نمی‌آید و گهگاهی هم که می‌آید آنقدر کم است که زود تمام می‌شود. در این موقعیت بسیار ضروری است که به جوانان شیفته آفتاب یزد توجه شود، زیرا اعتماد به آفتاب بسیار بالاست. شادی و سربلندی برایتان آرزومندم.
...0918
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: چیزی که یقین را فاسد می‌کند، طمع است.
...0938
انتظار ویژه می‌رود شرایط تخصیص تسهیلات بانکی به تولیدات با اهداف سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل متناسب باشد. مانند تعامل با تولیدکنندگان در تعیین نرخ عوارض و مالیات، عدم جریمه‌های آب و برق به خاطر مصرف زیاد که همه این نوع ملاحظات قطعا در پیشرفت تولیدات و خروج از رکوداقتصادی کشور تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-15
در مورد یادداشت «خداحافظ سرباز» خواستم بگم آقای دکتر، متنتان بسیار زیبا و پر درد بود.با اجازه شما من از زبان شخص منتظر می‌نویسم.
چندسالی می‌شد با هم آشنا شده بودیم.قرار بود بعد از اتمام دوره سربازی اش زندگی سراسر شوق دونفره‌مان را آغاز کنیم.هر روز از پادگان تماس می‌گرفت و از آینده مان برای هم می‌گفتیم.آینده‌ای که قرار بود با دستان من و او ساخته شود.با هم قرار گذاشته بودیم او روی دیوار پادگان و من روی دیوار اتاقم روزها را یکی یکی خط بزنیم تا مگر این درد دلتنگی از فرسنگ‌ها کمتر گردد.صحبت با عزیزم مرا بی قرار می‌ساخت و شب‌ها از فرط دلتنگی بی خواب می‌شدم و آنگاه که خاطراتمان را مرور می‌کردم می‌دیدم بالشم خیس شده.آه نمی‌دانم چرا این دلتنگی مرا هر لحظه آشفته تر می‌ساخت.بعد از سه‌ماه خدمت تماس گرفت و گفت امروز دارد می‌آید. مافوقش با مرخصی یک هفته‌ای‌اش موافقت کرده است.من از شدت شوق سر از پا نمی‌شناختم.اما لحظه‌ای بعد دلشوره به جانم افتاد با خودم گفتم زنگ بزنم و او را از آمدن منصرف سازم.اما از طرفی دلم بی تاب دیدارش بود و از طرفی می‌ترسیدم او را ناراحت کنم.قرار بود شب برسد.برای عزیزم اسپند دود کردم،حیاط را آب و جارو زدم،به گل‌ها آب دادم.عاشق حُسن یوسف بود.می‌گفت حُسن یوسف چشمانی منتظر دارد.می‌گفت هر وقت دلتنگم شدی به حسن یوسف نگاه کن برگ‌هایش را تمیز کن.تا دلتنگی تو هم خوب شود. و من هر روز کارم تمیز کردن برگ‌های حسن یوسف بود.اما نمی‌دانم آن روز چرا هرچه برگ‌های حسن یوسف را دستمال کشیدم و به او آب دادم دلتنگی‌ام کم نشد که دلشوره ام را نیز بیشتر کرد.ظهر بود. داشتم شیشه‌ها را برق می‌انداختم که ناگهان تلفن زنگ خورد.صدای زنگ خیلی گوشخراش بود. قناری‌ها بال بال زدند و آشفته شده بودند.تلفن را برداشتم.‌ای کاش هیچ‌وقت آن تلفن لعنتی زنگ نمی‌خورد. حرف‌هایشان گنگ بود.فقط کلماتی را شنیدم گه نباید می‌شنیدم.تصادف،خون،نوزده کشته، آمبولانس، اتوبوس چپ شده، بیمارستان...
حالا مرخصی یک هفته‌ای اش تمام شده.به جای اینکه به پادگان برود به بهشت می‌رود. گلهای خانه را پر از حسن یوسف کرده ام.من همیشه منتظرت هستم.خداحافظ دلبرم،خداحافظ سربازم...
فوریت مناطق آزاد جدید با شرکت کم نظیر255نماینده تصویب شد. می‌دانید چرا؟!
...0901
امیدوارم لطف خداوند متعال شامل حال همه ما شود تا باز هم شهریار او از ایران زمین سرحال و در سلامت کامل ببینیم.ان‌شاءالله همه عشق من استاد شجریان است و بس.صوفی از اراک
...0918
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-15
1151- چه مدارکی باید از آقای احمدی‌نژاد رو شود تا جوابگوی ملت بشود؟ به قانون پاسخگو باشد. تازه به جای آن راه افتاده به شهرستان‌ها می‌رود برای مردم صحبت می‌کند و گاهی حاشیه ایجاد می‌کند. (27/4)
1144- زمانی مردم از لحاظ اقتصادی و امکانات اجتماعی در رفاه بودند، مردم روحیه بهتری داشتند. در حال حاضر مردم به خاطر مشکلات از روحیه بالایی برخوردار نیستند. (27/4)
1140- پیامی برای آقای اردوغان. حکومت باید برای مردم باشد، در دل مردم باشد، مردم آن را با جان و دل قبول کنند. با زور و جبر نمی‌توان بر ملت حکومت کرد. خوب است رئیس‌جمهور ترکیه در رفتارهای خود هم تجدیدنظر کند. (27/4)
1125- کودتای ترکیه و عملکرد مردم یک چیزی را ثابت کرد و آن این است اگر مردم طرفدار حکومت باشند هیچ‌کسی نمی‌تواند آن را ساقط
کند. (27/4)
1121- اگر اعصاب مردم از برخی رفتار شخصیت‌ها و نمایندگان مخالف دولت به هم بریزد فقط به خاطر وجود رفتارهای امثال آقای کریمی قدوسی است. (27/4)
1107- آقای احمدی‌نژاد تایید صلاحیت هم بشود رای چندانی نمی‌آورد. مگر اینکه مردم تاریخ و عملکردهای وی را فراموش کرده باشند. (27/4)
1105- رقیب جدی و اصلی آقای روحانی در انتخابات آینده احمدی‌نژاد نیست آقای قالیباف است. (27/4)
1104- در روزنامه آوردید احتمال دارد آقای احمدی‌نژاد از روی دست آقای هاشمی تقلب کند. آیا ایشان با آقای هاشمی چه از لحاظ سیاسی چه سوابق انقلابی هم سنگ هستند یا اعتبار حرف او با حرف آقای هاشمی به یک اندازه است؟ (27/4)
1058- شما مگر کارشناس بررسی اخبار مردمی ندارید؟ تا الان من
15 دفعه هشداری را به آقای روحانی دادم در مورد عدم انتخاب وی و اینکه بیشتر نمایندگان ایشان در فرمانداری‌ها و استانداری‌ها همسو با ایشان نیستند و نسبت به ایشان و شرایط انتخاباتی‌ وی بی‌تفاوت هستند این موضوع را در استان‌ها شاهد بودیم. احمدی‌نژاد‌ دوباره خواهد آمد. قالیباف هم با این وضعیت شما رای می آورد. (27/4)
1100- آقای روحانی امیدوارم برای 4 سال آینده هم رای بیاورید و رئیس‌جمهور شوید، اما مطمئن باش 4 سال بعد از طیف شما نخواهد بود. وزرایی که در گذشته بازنشسته شده و دیدند از گذر زمان و جمع کردن مال و سرمایه عقب افتادند. در حال جمع آوری ثروت هستند. کسی برای کسی کار نمی‌کند دولت عملا‌ خوابیده است. آقای روحانی دولت را تکان بده. آدم‌هایت را عوض کن استانداران را عوض کن. فلان معاون استاندار ... را عوض کن. (27/4)
0042- قول مساعد دولت محترم برای حمایت ویژه از زنان نابارور اعم از هزینه‌های جراحی و طول درمان حتی در زایمان‌ها قابل تقدیر است
هر نوع تعلل و وقت‌کشی در این زمینه اصلا‌جایز نیست. (27/4)
0051- جای تاسف است چرا باید در منطقه 19 خیابانی با دو نام وجود داشته باشد.
نام شقایق جایگزین خیابان شهید محمدی شود. چرا شورای اسلامی شهر تهران این موضوع را پیگیری نمی‌کند؟ (27/4)
آفتاب یزد: قبلا‌ در این خصوص شهرداری منطقه توضیح داده است و تغییر قسمتی از خیابان به دلیل عدم گمراهی مردم در پیدا نمودن نشانی است.
0925- بعد از 15 سال تعاونی مسکن مخابرات که از ما پول گرفت تا مسکن تحویل دهد هیچ پاسخی نمی‌دهد. لطفا اطلاع‌رسانی کنید. جمعی از بازنشسستگان شرکت مخابرات (27/4)
پیامهای مردمی در صفحات 2-6-8-9-15
2055- صحبتی با امثال آقای جلیلی و زاکانی دارم. چرا آسایش و امنیتی را که بچه‌های نظامی و امنیتی ما در جامعه به وجود آوردند به کام ملت تلخ می‌کنند؟ آقای جلیلی بگویید دوره شما چه نتایج و فایده‌ای برای کشور داشت؟ (26/4)
2058- چرا برخی که ادعا دارند اما در باطن ندارند. آیا در دوره گذشته (دوره مهرورزان) پروژه‌های بسیاری بر زمین نبود؟ انصاف داشته باشند. (26/4)
2059- از مهم‌ترین اهداف مخالفان دولت خصوصا آقایان جلیلی و امثال آقای زاکانی این است که دولت ضعیف شود. چون می‌دانند دولت اگر موفق باشد دور بعد هم به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود. (26/4)
1932- به این دلواپسان رسانه‌ای بگویید به خاطر خدا دست از سر مردم بردارید. در مورد فیش‌های حقوقی زمان احمدی‌نژاد کجا بودند؟ بی‌زبان بودند؟ فیش‌های حقوقی مربوط به دولت قبل است که در دولت بعد هم ادامه پیدا کرده است.(26/4)
1759- من کارگر شهرداری هستم که برای پیمانکاری در پاکدشت کار می‌کنم. یک آدم خیری را به ما معرفی کنید پول آب و برق و گاز ما را بدهد. آمدند آب و برق ما را قطع کنند چون نداریم پرداخت کنیم. ماهی 900 هزار تومان فقط حقوق می‌گیرم. با 900 هزار تومان زندگی‌ام نمی‌چرخد. نمی‌دانم چه خاکی به سرم بریزم. کار دوم هم نمی‌توانم انجام بدهم چون سنم بالا‌رفته است. (26/4)
1642- آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه تهران فرمودند باید دنبال حقوق‌های غیرمتعارف را گرفت. عرض کنم آقای احمدی‌نژاد و ایادی وی که با یک پژوی قراضه آمده بودند بر راس امور بودند حساب کنند ببینند ایشان چه داشت و چه به دست آورد؟ (26/4)
1101- تاسف می‌خورم که ریاست جمهوری یک روابط عمومی قوی ندارد که طرازهای مختلف را بررسی کند و ببیند چگونه ممکن است برای انتخابات آینده به چالش کشیده شود؟ بسیاری از وزرای آقای روحانی پیر و ناکارآمد هستند دولت روحانی نیاز به بازنگری دارد. (26/4)
1953- سوالی از وزیر بهداشت و فرهنگ و ارشاد دارم. وزیر فرهنگ می‌گوید من حتی نتوانستم به عیادت آقای کیارستمی بروم. نمی‌دانم قضیه چیست؟ آقای جنتی وقتی به مراسم نرفتی پس قضاوت هم نکنید. دیگر اینکه در بیمارستان... متوجه شده‌اند آقای کیارستمی پولیپ روده داشته، روده‌اش را جراحی کردند، عفونت می‌کند، مثانه و کلیه‌اش دچار مشکل می‌شود. آخر چرا یاد نمی‌گیرند از مردم عذرخواهی کنند؟ (27/4)
1212- در رابطه با خبر تبانی میان برخی پزشکان و داروخانه‌ها این فقط به دارو ختم نمی‌شود. مثلا‌ پزشک بیمار را به آدرسی می‌فرستد که فقط فلان جا سونوگرافی انجام دهد. وقتی می‌گوییم نزدیک خانه خودمان هم سونوگرافی هست می‌گویند من تایید نمی‌کنم! باید همان جا بروی یا به آزمایشگاه و رادیولوژی خاص و موردنظر بیمار را می‌فرستند. لطفا وزیر بهداشت تذکری به آنها بدهند. (27/4)
1607- از مسئولان محترم شرکت مخابرات ایران سوال می‌کنیم چرا و به چه علت کارت‌های تلفن‌های همگانی را از درجه اعتبار ساقط می‌کنند؟ مگر هموطنان برای خرید آن پول ندادند؟ چرا باید تلفن کارتی جمع آوری شود؟ این یکی از نیازهای کاملا‌ ضروری هموطنان است. حتی اگر تمام وسایل پیشرفته ارتباطی موجود باشد. (27/4)
1153- حضرت امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند هر کسی دست به بیت‌المال زد دست آن باید قطع شود. کسانی که میلیاردی از بیت‌المال اختلاس کردند، حالا‌ می‌گویند یا برکنار شدند یا استعفا دادند. خب جزا و محاکمه اینها چه می‌شود؟ نباید جوابگوی مردم باشند؟ (27/4)
پیام‌های مردمی‌در صفحات2-6-8-9-15
1641- البته در فرهنگ ما عذرخواهی لازم است خصوصا عذرخواهی مسئولان از مردم به خاطر سوءمدیریت‌ها، اما مشکل اینجاست که فقط ذکر عذرخواهی مشکلی را حل نمی‌کند. آقای طیب‌نیا یا هر مسئول دیگری بارها به خاطر موضوعاتی چون قضیه فیش‌های حقوقی از مردم عذرخواهی کنند چه فایده‌ای برای مردم دارد. بهتر است کاری برای مردم انجام
دهند. (26/4)
1657- آیا بالاخره مشخص شد پیامک‌های تهدیدآمیز از سوی چه‌کسانی یا نهادی برای برخی خبرنگاران ارسال شد؟ امیدواریم شفاف‌سازی شود چون مردم تمایل دارند مقصر آن را
بشناسند. (26/4)
آفتاب یزد: در این خصوص افرادی که اینگونه پیامک‌ها را دریافت داشته‌اند از مجاری قانونی درحال پیگیری هستند و وکلای آنها نیز روند شکایت را پیگیر هستند.
1714- چرا عده‌ای دلال باید به خاطر سود کلان خود با جان و مال مردم بازی کنند. لوازم آرایش تقلبی و فاسد کم وارد کردند حالا‌ هم لاستیک‌های بی‌کیفیت‌خارجی وارد می‌شود که جان مردم به خطر افتد و پلیس درباره خطرات آن به مردم هشدار دهد. آیا نمی‌شود جلوی این سیل قاچاق را گرفت؟ (26/4)
1614- یادداشت‌ها، انتقادها، درخواست‌ها و تصاویری که در روزنامه وزین و مردمی آفتاب یزد چاپ می‌شود، جای قدردانی دارد.‌ از اینکه مدیر مسئول و سردبیر گرانقدر روزنامه آفتاب یزد به مشکلات شهری اهمیت داده و نویسندگان را مورد لطف قرار می‌دهند باز هم جای سپاسگزاری دارد. امیدوارم در تمام مراحل زندگی و به ویژه قلم زنی و اطلاع رسانی فرهنگی موفق و سرافراز باشید.‌(26/4)
1727- آقای هاشمی یک پایه و پشتوانه و ستون انقلاب هستند. یک همراه و رفیق مقام معظم رهبری هستند که دوستی دیرینه با هم دارند و از حامیان ایشان همیشه بوده‌اند، کسانی سعی کردند هاشمی را تخریب کنند. روابط این دو بزرگوار را تخریب کنند. اما شکر خدا خودشان روسیاه شدند. هاشمی همیشه یار و یاور رهبری
خواهد بود. (26/4)
1741- لطفا مسئولان در مورد حوادث جاری در ترکیه اطلاع‌رسانی کنند. برخی انگار آگاه نیستند در ترکیه به خاطر حوادث تروریستی چه می‌گذرد. سیل مشتاقان برای سفر به این کشور و خرید بلیط هواپیما به چشم می‌خورد. همان طور که سفر به عراق یا عربستان به دلایلی چندان جایز نیست امروز سفر به ترکیه هم برای هموطنان جایز نیست خطرناک است. مسئولان هشدارهای لازم را بدهند.(26/4)
2105- آیا حمله به دولت و تخریب آن یعنی دلسوزی نظام؟ اگر آقایانی که ریزبین هستند در زمان دولت احمدی‌نژاد هم آن قدر ریزبین بودند که احمدی‌نژاد باید هر هفته کابینه خود را عوض می‌کرد!(26/4)
2128- آقایانی که ضد برجام هستند من شهروند متوجه شدم مشکل شما بار علمی شماست چون از نظر اقتصادی، سیاسی، علمی و روابط بین‌الملل نمی‌توانید خوب سخنرانی کنید تا پشت تریبون می‌روید از برجام بد می‌گویید. اگر می‌توانید یک مورد از مسائل اقتصادی و پیشرفت اقتصادی صحبت کنید. راه‌حل بدهید که به معیشت مردم کمک کند. (26/4)
2202- در خبری از عدم پذیرش خانم‌های مجرد در هتل‌ها درج شده بود. قانونی کاملا‌ سلیقگی و بدبینانه. چرا چنین می‌کنند؟ آیا نیازی به این کارها هست؟ باید دیدها نسبت به جامعه نسوان بازنگری شود. (26/4)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-9-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام