کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 تیر 1395

صفحه خبر: سیاسی

رییس ستاد پیگیری اجرای برجام از جابه جایی برخی خط قرمزها در طول مذاکرات هسته ای خبر داد و گفت: کسی نمی تواند ما را متهم کند که سرخود اقدام کرده ایم. سید عباس عراقچی در ادامه نشست خبری با خبرنگاران افزود: در مواردی خط قرمزها جابه جا شد، یکی از آن ها این بود که باید همه تحریم ها لغو می شد. آمریکاییان گفتند دولت نمی تواند تحریم های مصوبه کنگره را لغو کند و اگر ما اصرار می کردیم به معنای عدم توافق بود. وی ادامه داد: در دو، سه مورد، وزیر خارجه گزارشی خدمت رهبر معظم انقلاب داد و خط قرمزها جابجا شد. اینگونه نبود که ما سرخود اقدام کرده باشیم.
معاون وزیر امورخارجه همچنین درباره پیش نویس گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره برجام گفت: این پیش نویس متوازن و متعادل نیست و حتی در بعضی قسمت ها جانبدارانه است.
عراقچی افزود: نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به دبیرکل فشار زیادی آورده است. از نظر ما قسمت هایی که مربوط به عدم اجرای مطلوب برجام در گزارش است مثبت است اما کامل نیست. به بعضی اطلاعات ناقص و غلط که به دبیرخانه رسیده اتکای بیش از اندازه شده و اتهاماتی به ایران وارد شده است. وی ادامه داد: در پیش نویس گزارش دبیرکل سازمان ملل ادعا شده که آزمایش موشکی ما خلاف روحیه سازنده حاکم بر برجام است. این در حالی است که آزمایش های موشکی ما در حیطه صلاحیت قطعنامه ٢٢٣١ قرار نمی گیرد و نه دبیرکل و نه هر کسی دیگر، حق ندارد ایران را متهم کند با آزمایش موشکی با برجام مقابله کرده است.
به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری ها، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای با بیان این که بر اساس گزارش غلط آمریکایی ها، ایران به ارسال سلاح به یمن متهم شده است، اضافه کرد: همچنین ادعا شده افرادی که تحت تحریم هستند به خارج سفر کرده اند یا در نمایشگاه دفاعی عراق شرکت کرده ایم. عراقچی اظهار داشت: همه این ادعاها بی پایه و اساس است. امیدواریم امروز که زمان ارائه گزارش است، در این موارد تجدیدنظر شود. ما اجازه نمی دهیم کسانی که هیچ نقشی در برجام نداشتند، بخواهند برجام را از مسیر خود خارج کنند، البته گزارش دبیرکل سازمان ملل تاثیری در اجرای برجام و قطعنامه ٢٢٣١ نخواهد داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام