کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 08 بهمن 1398   Tuesday 28 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 تیر 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

آلودگی زیست محیطی و مسائل اقلیمی مثل آلودگی رودخانه‌ها و ریختن فاضلاب به آنها، ریزگردها و گرد خاک در شهرها و آلودگی هوا و ... انواع گوناگون دارد لذا نباید فقط سراغ و یقه رئیس سازمان محیط زیست را گرفت چون انواع گوناگون دارد. مثلا چالش حقوق های نجومی، سوء مدیریت ها، عدم نظارت بر آنها حتی فقر و بیکاری، از کار افتادن حداقل نیمی از کارخانجات، پانزده درصد حاشیه نشین، یازده درصد آمار بیکاری که تازه این بیکاری های
پنهان را شامل نمی شود حتی تسویه حساب‌های
سیاسی، اختلاس‌ها، جریان فیش‌های حقوقی، بزن بزن مامورهای شهرداری ( ماموران سد معبر یا ماموران نجیب اما هیکلی شهرداری) با دستفروشان هم نوعی آلودگی محیط زیست است که به بهانه پاکسازی محیط شهری محیط زیست دستفروشان را تخریب می‌کنند.
*از دیگر نمونه های آسیب‌های زیست محیطی
می‌توان به وجود کارتن خواب ها
نام برد. اما نه اینکه کارت خواب ها را منشا آلودگی بدانیم حتی با وجود ظاهر بسیار آلوده و شسته نشده ای که داشته باشند بلکه گاهی آلودگی های مدیریتی است که باعث چنین زیست آلوده می‌شوند.
*گاهی در سیاست دولت ها به خاطر ساز مخالف برخی اعضا مثل فرمانداران یا وزرا دچار مشکلات زیست‌محیطی می‌شوند که جابه‌جایی اعضای کابینه دولت و مدیران و معاونین در دولت هم به مثابه نوعی برخورد با مشکلات زیست محیطی دولت‌ها تلقی می‌گردد از این رو احمدی نژاد تا آمد پاکسازی کرد. گاهی هم دولت ها با تغییر مدیران یا جابه جایی آنها به اقلیم دیگر سعی می‌کند حال و هوای آنها را در محیطی بهتر بیازمایند تا شاید در محیط و اقلیم دیگر بهره‌وری بهتری داشته باشند. مثلا دولت تشخیص می دهد جای معاون پارلمانی را با معاون حقوقی عوض کند این نوعی
جابه جایی یا تغییر اقلیم است .
*بحث شیرین خطای پزشکی هم نوعی از آلودگی یا اشکالات محیط زیست است ،
عدم همسان سازی در آمدها با هزینه ها و شیرجه طبقه متوسط به زیر خاک فقر هم تخریب محیط زیست است.
*واردات بی رویه اجناس بی کیفیت از زین اسب تا نعل اسب و بیل و میوه سمی گرفته تا واردات لاستیک بی کیفیت که وقتی زیر ارابه‌های مرگ یا خودروهای بی کیفیت قرار می‌گیرند خطرآفرین تر هم می‌شوند هم در زمره خطرات و مشکلات زیست محیطی امروز محسوب می شوند.
*گاهی محیط زیست سیاسی آنقدر آلوده می شود که آقای باهنر می گوید برای همین دیگر در انتخابات ثبت نام نکردم چون دخترکم گفته بابا محیط مناسب نیست نمی‌خوام بیرون بری! ضمن اینکه محیط زیست اصولگرایان نیاز به پاکسازی دارد.
*برای برخی برجام هم از مشکلات زیست محیطی
محسوب می گردد چون حیات
زیست برخی را به خطر انداخته است.اما خود بد عهدی و بهانه جویی غرب در قبال اجرای برجام هم واقعا یک مشکل زیست محیطی است.آنقدر که اشتان مایر وزیر خارجه آلمان گفته بود: برای زیست بهتر باید برجام اجرا شود.
* محمدرضا عارف هم در پاسخ به سوالی در خصوص روند استیضاح وزرا گفت: ما از اهرم‌های نظارتی از جمله استیضاح هم در صورت نیاز استفاده می‌کنیم. هر چند برخی بگویند عارف تو هم آره؟! ما هم می‌گوییم آره هر جا حس کنیم محیط زیست در خطر باشد از اهرم نظارتی استفاده می‌کنیم!
در کل یاد می‌گیریم که آلودگی های محیط زیستی بسیارند و فقط خانم ابتکار پاسخگوی مشکلات زیست محیطی نیستند.
* اصولا طبیعت بعضی آدمها آنقدر بد شده که تبدیل به تهدیدی برای طبیعت و حیات و محیط زیست بشری شده که بارزترین نمونه آن ویروس افراطی گری و تروریسم است که بدترین نوع آلودگی می باشد. به قول قدیمی ها:" این یکی را کجای دلم چال کنم"!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام