کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 20 مرداد 1399   Monday 10 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 تیر 1395

صفحه خبر: فرهنگی

قرار منع تعقیب تهیه کننده " من ناصر حجازى هستم..." از سوى دادگاه رد شد تا پرونده شکایت امیر قلعه نویى از این فیلم به جریان بیفتد. به گزارش مهر، امیر رفیعى تهیه کننده این فیلم با تایید این مطلب گفت: قرار است به زودى این پرونده توسط بازپرس محترم دادسراى فرهنگ و رسانه پیرامون شکایت از من و همچنین فیلم مجدد رسیدگى شود. رفیعى با ابراز تاسف از رفتار امیر قلعه نویى گفت: فراموش نکنیم که ذات مستند پرداختن به حقایق تاریخى است حال اگر این مهم با استناد به منابع مطبوعاتى و ... کشور جرم تلقى مى شود، ما تابع قانون هستیم اما متاسفم براى افرادى که از قضاوت مردم واهمه دارند. مردم از فیلم رضایت داشتند و این براى من باعث افتخار است. گفتنی است اواخر شهریور سال گذشته بود که به‌دنبال اکران خصوصی مستند «من ناصر حجازی هستم» امیر قلعه‌نویی، پرویز برومند و جواد زرینچه نسبت به بخشهایی از این فیلم معترض شدند و مطالب عنوان شده در فیلم را غیرواقعی دانستند. قلعه‌نویی که معتقد بود
در این مستند موارد خلاف حقیقت و توهین آمیزی وجود دارد، توسط وکیل خود و با توجه به مستندات و مدارکی که از این فیلم در دست داشت، شکایتی تنظیم کرد و آن را به معاونت نظارت بر امور سینمایی وزارت ارشاد ارایه داد تا در مرحله اکران در سینما و نمایش خانگی، موارد مورد اعتراض قلعه‌نویی حذف شود. وضعیت به همین منوال ادامه داشت تا اینکه در مراسم رونمایی از مستند «من ناصر حجازی هستم» در جشنواره فیلم مستند «حقیقت» در آذر سال 94، مشخص شد برخی موارد مورد اعتراض قلعه‌نویی حذف نشده است. سرمربی پیشین استقلال این بار با جدیت بیشتری وارد شد و از سازندگان این مستند به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد و به‌دنبال همین شکایت بود که شعبه بازپرسی، دستور توقیف اکران مستند من ناصر حجازی هستم را صادر کرد. پس از گذشت چند روز یعنی 28 آذر بود که رسانه‌ها از رفع توقیف مستند من ناصر حجازی هستم خبر دادند و وکیل قلعه‌نویی در همین ارتباط به رسانه‌ها گفت که مستند یادشده پس از رفع برخی ایرادات، فقط برای یک نوبت دیگر در جشنواره مجوز اکران گرفته است. هرچند جشنواره فیلم مستند پایان یافت اما شکایت قلعه‌نویی از سازندگان مستند من ناصر حجازی هستم در شعبه دادسرا مطرح و در حال رسیدگی بود تا اینکه بازپرس پرونده رای به منع تعقیب متهمان داد اما باز هم این پایان کار نبود و به‌رغم اینکه چند روزی از ورود فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» به نمایش خانگی نگذشته بود که قلعه‌نویی به‌همراه وکیلش به دادسرا مراجعه و به قرار منع تعقیب سازندگان این مستند اعتراض کرد. حمید توسلی وکیل قلعه‌نویی در این پرونده گفته بود که پرونده برای رسیدگی به اعتراض قلعه‌نویی به دادگاه ارسال شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام