کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 تیر 1399   Monday 13 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 تیر 1395

صفحه خبر: اقتصادی

در حالی یکی از اعضای ارشد هواپیماسازی بوئینگ در واکنش به انتقادات برخی نمایندگان جمهوری‌خواه از توافق با ایران در خصوص فروش هواپیما دفاع کرده که خبرها حکایت از خرید ۳۴ فروند هواپیمای پهن‌پیکر بوئینگ توسط ایران ایر دارد.
به گزارش تسنیم، تیم کتینگ یکی از مقامهای ارشد اجرایی هواپیماسازی بوئینگ با ارسال ایمیلی به رویترز تاکید کرد:‌ مذاکرات ما برای دستیابی به تفاهم‌ با ایران با اجازه دولت آمریکا و بعد از حصول اطمینان از عمل به تعهدات ایران در قبال توافق هسته‌ای، انجام شد.شرکت بوئینگ با تایید اظهارات مقامات ایرانی درباره قرارداد خرید 100فروند هواپیما توسط ایران ایر اعلام کرده بود موافقتنامه ای را برای فروش هواپیما به ایران ایر امضا کرده است. بوئینگ در بیانیه خود تاکید کرد: یادداشت تفاهمی‌را با شرکت ایران ایر امضا کرده که «نشان دهنده قصد این شرکت هوایی برای خرید هواپیماهای مسافربری تجاری از بوئینگ است.»
شرکت بوئینگ همچنین اعلام کرده که «به پیروی از دستورات دولت آمریکا در زمینه همکاری با ایرلاین‌های ایرانی ادامه خواهد داد و هر قراردادی با ایرلاین‌های ایرانی منوط به موافقت دولت آمریکا خواهد بود.»
تفاهم میان بوئینگ و ایران شامل فروش 34هواپیمای پهن‌پیکر، 46 هواپیمای باریک‌پیکر
(پروازهای کوتاه‌برد) و 29 فروند هواپیمای 737 ‌(پروازهای کوتاه‌برد و میان‌برد) است.
یک مقام ایرانی نیز اخیرا به رویترز گفته است: قرارداد موقت امضا شده بین ایران و شرکت بوئینگ، شامل 109هواپیماست که تقریبا نیمی‌از آن هواپیماهای باریک پیکر و نیم دیگر هواپیماهای برد بلند پهن پیکر است.
**
تعیین تکلیف بخش زیادی از حساب‌های موسسه ثامن الحجج
90 درصد
از بیستم تیرماه سال‌جاری، حساب‌های تعیین تکلیف ‌نشده سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج تا سقف یک میلیارد ریال به بانک عامل منتقل می‌شود.
به گزارش ایلنا ، مقرر شده است حساب‌های سپرده و تسهیلات نزد آن تعاونی براساس شیوه نامه جدید، تا سقف تعیین شده به ازای هر مشتری به بانک عامل انتقال یابد.
بر این اساس، مشتریان تعاونی یادشده باید با دردست داشتن مدارک مورد نیاز به شعب تعاونی که در آن حساب افتتاح کرده‌اند مراجعه و گواهی تسویه حساب دریافت کنند. در این مرحله، پس از انتقال تدریجی حساب‌ها به بانک عامل، سقف‌های پرداختی اعلام شده تاکنون به همه مشتریان تعلق خواهد گرفت و به هر مشتری، حداکثر تا نصاب اعلام شده پرداخت می‌شود.
همچنین لازم است مشتریان، قراردادی مبنی بر عدم مطالبه وجوه حساب‌های خود طی مدت تعیین شده را با بانک عامل منعقد کنند تا در این مدت، فرصت کافی برای تبدیل دارایی‌های تعاونی به وجوه نقد به منظور بازپرداخت به سپرده گذاران فراهم شود. بدیهی است به تدریج سقف‌های قابل انتقال، همچنین با تبدیل دارایی‌ها، سقف‌های قابل پرداخت برای تمام سپرده گذاران افزایش خواهد یافت.
**
کاهش جدی تولید سیمان در کشور
۱۲ درصد
رئیس شرکت سیمان تهران وضعیت این صنعت را بحرانی و با افت ۱۲ درصدی تولید توصیف می‌کند و حتی عرضه آن در بورس کالا را چندان راهگشا نمی‌داند.
به گزارش ایسنا، سید محمد اتابک، با بیان اینکه سیمان چه در دوران رونق و چه در رکود دچار زیان شد، گفت: در دوره رونق وزیر صنعت، کارخانه‌های سیمان را به تعزیرات فرستاد و جلو افزایش قیمت‌ها را گرفت. از طرف دیگر در دوره رکود هم گفته شد سیمان از سبد خارج است و دولت با آن کاری ندارد. این در حالی بود که اختیارات را به انجمن بازنگرداند و در عمل ما در دوره رونق قربانی شدیم و نتوانستیم از وام‌های ساخت و توسعه صنعت استفاده کنیم. همچنین در دوره رکود هیچ کمکی نشد.رئیس هیئت مدیره شرکت سیمان تهران در ادامه با اشاره به خبر ورود مجدد سیمان به بورس کالا اذعان کرد: چند نکته در این باره وجود دارد؛ اول اینکه سیمان هنوز در بازار بورس کالا نرفته است و دوم اینکه دو سال پیش نیز انجمن سیمان و سازمان بازرسی کل کشور پیشنهاد کردند که سیمان در بورس کالا قرار گیرد ولی با مخالفت شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت مواجه شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام