کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 05 مهر 1399   Saturday 26 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 تیر 1395

صفحه خبر: اقتصادی

علی اکبر فرقانی: ستون روی خط آفتاب، مخاطبان خاصّ خود دارد که به راحتی می‌توانند مشکلات و درخواست‌های خود را به سمع و نظر مسئولان رده بالا و دست‌نیافتنی برسانند. خوشحالم از اینکه می‌بینم پیام‌های مردمی در زمینه‌های مختلف از اجتماعی و سیاسی گرفته تا انتقاد به روزنامه! همگی چاپ می‌شود و فراموش نمی‌شود و هیچ تبعیضی هم در چاپ پیام‌هایی که در چارچوب و مقررات وضع شده وجود دارد، تاثیری ندارد. اما گاه پیام دهنده یا پیام آور به جای به کار بردن کلمات نرم و نوشتار متین و سنگین، با خشونت و به دور از اندکی اغماض(گذشت)، سخن می‌گوید. اما بُردباری کارکنان روزنامه باعث شده تا چنین پیام‌هایی نیز بیطرفانه چاپ شود. گرچه چاپ پیام‌ها دلیل تایید آن از سوی مسئولان روزنامه نیست، اما به هر رو باید مودب بود.
سه شنبه اول تیر در ستون «روی خط آفتاب» یکی از پیام‌ها از قول فردی به نام صفوی، آمده که کمی از خودتان خجالت بکشید که نمی‌کشید. دیگر مانده به نفس کشیدن آقای احمدی نژاد گیر بدهید. کارگاه‌های تولیدی مدام به دست دولت تدبیر و امید تعطیل می‌شوند، باز مقصر احمدی نژاد است. راست بگویید. و دیگر پیام، خواننده‌ای از ضمیمه روزنامه انتقاد کرده و گفته است که هر از گاهی ضمیمه‌ای دارید با هزار تومان اضافه، مطالب خیلی مهم و دبش هم که نمی‌گذارید. من که اصلاً ضمیمه را نمی‌خوانم و فقط هزار تومان اضافه می‌دهم.
خانم یا آقای صفوی گرامی! هر دولتی کاستی‌هایی در کنار خدمات بزرگی که انجام داده، دارد و احتمالاً در آینده هم خواهد داشت. مطبوعات آینه تمام نمای حقایق اند و به خوبی توانسته اند خدماتی که در دولت‌های قبلی و فعلی انجام شده، اطلاع رسانی کنند و همین که جنابعالی پیام داده اید و از دولت تدبیر و امید انتقاد کردید و پیام تان نیز چاپ شده و توانسته اید از دولت قبلی حمایت و از دولت فعلی، انتقاد کنید، نشانه همین رواداری است. اگر بنا به راست گویی است کمی بیشتر به گذشته برگردید و چشم‌های خود را به سوی واقعیت باز کنید، حتما به مشکلاتی که از دولت قبلی به جا مانده، پی خواهید برد. تمام مسایل و مشکلات، به تاراج بردن سرمایه‌های ملی کشور و پولشویی‌ها در دوران دولت قبل اتفاق افتاده است. آیا این‌ها دروغ است؟
خواننده گرامی که درباره ضمیمه هفتگی انتقاد کرده اید، از اینکه علاقمندان و خوانندگان صمیمی و فهیم هفته‌ای یکبار مجبورند مبلغ بیشتری برای خرید روزنامه بدهند، قطعاً توقع دارند مطالب پُربارتر و خواندنی تری در روزنامه ببینند. لازم به یادآوری است که قیمت هر نسخه روزنامه با توجه به گرانی و کمبود کاغذ و از جمله هزینه‌های بارگیری و توزیع وانتقال به شهرستان ها، بیشتر از مبلغ تعیین شده است. اداره یک روزنامه، هزینه‌های سنگینی در بر دارد و در میان مطالبی که در روزنامه یا ضمیمه هفتگی چاپ می‌شود، حق التحریر صاحب قلمانی که با آن روزنامه همکاری دارند، نیز در جای خود محفوظ است. نوشته‌های آنان به روزنامه غنا می‌بخشد و مطالعه آنان خالی از فایده نیست. و اینکه گفته اید ضمیمه را نمی‌خوانید و فقط هزار تومان اضافه می‌دهید، از دست دادن نوشتارهای جدی تر است. از دیگر سو وقتی شما ضمیمه را مطالعه نمی‌کنید، چطور به این واقعیت رسیده اید که مطالب ضمیمه خیلی هم مهم، خواندنی و دبش نیست؟ ضمن اینکه روی ارزش کار فرهنگی نمی‌شود نرخ تعیین کرد، چرا که در حال حاضر 2000 تومان قیمت یک بسته پفک و قاقالی‌لی بچه‌ها هم نمی‌شود! کاش همه ما درباره محتویات و قیمت روزنامه و همچنین دولت‌های قبلی و فعلی، کمی منصفانه و منطقی‌تر قضاوت کنیم. یا حق


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام