کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 مهر 1398   Saturday 19 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 تیر 1395

صفحه خبر: سیاسی

حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور با رد ادعای برکناری استاندار سابق خوزستان از سوی رئیس جمهوری گفت: به طور حتم رئیس جمهوری نه تنها نقشی در این زمینه نداشته است بلکه توصیه‌ای هم در این زمینه نکرده است.
به گزارش ایلنا، در نشست شورای اداری خوزستان که به منظور معارفه استاندار جدید و تکریم استاندار سابق در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد افزود: مقتدایی استاندار سابق خوزستان بسیار پاکدست و پرتلاش بوده است اما داوری‌هایش درباره کنار رفتنش از پست استانداری خوزستان بر اساس ذهنیت‌هایی شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه استاندار سابق خوزستان به دستور رئیس جمهوری برکنار نشده است، اظهار کرد: در سطح ملی در موارد متعددی وزرا و معاونان از مقتدایی گله‌مند بودند و شکایت آن‌ها به رئیس جمهور رسیده بود
اما هیچ‌کدام از آن‌ها برکناری استاندار را نخواسته بودند.
امیری تصریح کرد: در تغییر استاندار خوزستان بر اساس نامه بازنشستگی وی اقدام شده این در حالیست که ما مایل به ابقای ایشان و استفاده از خدمات وی بودیم و شخص خودم تلاش کردم تا این مسائل
اتفاق نیفتد.
وی شروع اختلافات استاندار سابق خوزستان با وزارت کشور را تصمیم استاندار خوزستان بر انتصاب ۱۱ زن دانست و افزود: مقتدایی در ادامه این روند تصمیم به تغییر ۲۰ نفر از فرمانداران استان را داشت و این در حالی است که هیچ ضرورتی نبود.
امیری ادامه داد: لغو حکم فرماندارانی که با ابلاغ وزیر کشور منصوب شده‌اند، غیرقانونی است و این مسئله به مقتدایی اعلام شده بود ولی وی بر مواضع خود اصرار کرد و حاضر نشد حکم شش نفر از فرماندارانی که عزل کرده بود را لغو کند.
استاندار سابق خوزستان پیش از قائم مقام وزیر کشور در این نشست بازنشستگی و استعفای خود را رد کرد و گفت: پدرخوانده‌هایی که به صورت اژدهای اقتصادی بر گنج‌های خوزستان چنبره زده‌اند در برکناری من نقش داشتند.
عبدالحسن مقتدایی با انتقاد از برخی اظهارات درباره برکناری خود گفت: من اول آذرماه آتی بازنشسته می‌شوم بنابراین عنوان‌کردن این مسئله که من بازنشسته شده‌ام منتفی است.
مقتدایی افزود: در نامه‌ای که به وزیر کشور نوشته بودم این مسئله را عنوان کردم و گفتم هفت ماه نیز مرخصی استفاده نشده دارم که می‌توانم بعد از انتخابات استفاده کنم.
وی اضافه کرد: در ابتدا تصورم بر این بود که این مسئله به عزل و نصب‌هایی که انجام دادم بازمی گردد اما بعد از دفاع رحمانی فضلی وزیر کشور این مسئله برایم منتفی بود.
مقتدایی گفت: احتمالا اراده رئیس جمهوری بود که من از این سمت کناره گیری نمایم.
وی با اشاره به دست داشتن یکی از وزرا به جریان برکناری خود گفت: ما با یکدیگر اختلافات استراتژیک داریم البته دولت در خوزستان کارهای بزرگی همچون ایجاد امنیت، توسعه منطقه آزاد و طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری را اجرا کرده است.
مقتدایی ادامه داد: برای محقق شدن اهداف اقتصادی باید قدرت سیاسی وجود داشته باشد اما جیب‌های من بسته بود و پاکدست بودم.
وی گفت: بعد از اینکه چهار فرماندار را جابه‌جا کردم بهانه‌ای برای کنار زدنم فراهم شد این در حالی است که همزمان در استان‌های دیگر برخی استانداران احکام مشابه صادر کردند و حتی تا ۱۰ مدیر و فرماندار را تغییر دادند اما اتفاقی نیفتاد.
وی تاکید کرد: قهر، بازنشستگی، استعفا و عزل و نصب‌ها هیچکدام دلیل برکناری من نبوده است و من با داشتن تخصص «سزارین سیاسی» برای نجات مادر (خوزستان) و فرزند آن دست به کار شدم تا این اتفاق قبل از تیر ماه رخ دهد و استان دچار مشکل نشود.
استاندار سابق خوزستان همچنین از پایان سه پرونده شکایت اقتصادی خبر داد و گفت: بعد از شش بار دادگاه رفتن برای پرونده خودروهای اروندی، بعد از شکایت یک نفر که قانون را نمی‌دانست، این پرونده مختومه شده و منع تعقیب صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه در نخستین دادگاه این پرونده تبرئه شدم توضیح داد: دومین دادگاه رسیدگی به این پرونده تشکیل شد و ۱۵ روز پیش نیز حکم بسته شدن پرونده و رای منع تعقیب صادر شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام