کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 مهر 1398   Saturday 19 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 خرداد 1395

صفحه خبر: سیاسی

احتمالا در 96 جامعه روحانیت مبارز از روحانی حمایت خواهد کرد
اکبر ترکان در گفتگویی پیش بینی کرد که جامعه روحانیت مبارز به عنوان یکی از تشکل های اصلی جریان اصولگرا در انتخابات آینده ریاست جمهوری از حسن روحانی حمایت خواهد کرد. او در مصاحبه ای با انتخاب، درباره امکان اینکه اصولگرایان در انتخابات آینده کاندیدایی نداشته باشند، می‌گوید: اصولگرایان را در یک کلمه جمع نبندید، چون الان عده ای هستند از تفکر پایداری که اینها خودشان را اصولگرا می نامند. آدمهای بسیار منطقی و عاقلی در جامعه روحانیت مبارز مثل آقای ناطق نوری و... هم هستند که اصولگرا هستند. آیا این افراد را باید با هم جمع بست؟! اینها را نباید با هم جمع بست و اصولگرا نامید. اصولگرایان خاص را باید از افراد معقول و معتدل تفکیک کرد و تمییز داد . او درباره امکان کاندیداتوری سردار سلیمانی برای انتخابات ریاست جمهوری 96می گوید:حاج قاسم یکی از نمادهای ارزش انقلابی است. ایشان محبوب همه مردم است. ایشان فراتر از این جریانات است و بعید می‌دانم قصد چنین کاری را داشته باشد. او همچنین درباره کاندیدای نهایی اصولگرایان می گوید: من نمی دانم، ولی می دانم که احمدی نژاد نیست. او درباره احتمال اینکه روحانی کاندیدای اصولگرایان شود می گوید:من حدس می زنم جامعه روحانیت مبارز، به دلیل اینکه آقای روحانی از نظر فکری و از نظر مشی عملی و سابقه سیاسی همیشه از پیکره جامعه روحانیت مبارز بوده، از ایشان حمایت کند، یعنی همانطور که آقای مصباحی مقدم فرمودند. او همچنین درباره احمدی نژاد می گوید: ایشان هیچ رفتار قابل پیش بینی ندارد. الان اگر بخواهید ارزیابی کنید که او چه خواهد کرد، تحلیل تان دقیق از آب در نمی آید، چون ایشان فرد قابل پیش بینی نیست. او درباره اینکه زمان خانه تکانی دولت رسیده است
می گوید: باید از آقای روحانی پرسید، ولی فکر می کنم همیشه باید دولت با نگاه به خود بازنگری کند، تا به محض اینکه دید استانداری یا مقام مسئولی ناتوان است، در مورد تغییرش تردید نکند. تردید کردن باعث می شود که به دید مردم لطمه بخورد، ولی اینکه حالا چه خواهد شد، نمی دانم! او همچنین درباره علت عدم تحقق برخی از وعده های اقتصادی دولت می گوید: شما تصور نکنید که اقتصاد کشور ظرف دو، سه و یا چهار سال درست می شود. مگر ما اول دولت نگفتیم که ده سال طول می‌کشد تا برگردیم به سال 84، الان چطور شده که دستپاچه شدیم؟ الان هم عرض می‌کنم ده سال طول می کشد تا به اول 84 برگردیم. تخریب ها در اقتصاد واقعی بود. تحریم ها یک بخش از آسیب هاست که ما خوردیم ولی اخلاقیات بد که در اثر تحریم ها نبوده است. یک عده مردمی که توانایی مالی دارند به یارانه خوردن عادتشان دادیم. این تقصیر تحریم هاست آیا 75 میلیون در ایران نیاز به یارانه دارند؟


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام