کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 18 مرداد 1399   Saturday 8 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 خرداد 1395

صفحه خبر: سیاسی

- ما وظیفه داریم واقعیت کشور و انقلاب را به جهانیان تبیین کنیم، چرا که امام خمینی بزرگترین انقلاب مردمی را به ثمر رساند
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی در حرم مطهر امام(ره) برگزار شد، اظهار کرد: امروز از امام(ره) سه میراث انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و رهبری ولایت فقیه به یادگار مانده است که باید در حفظ و حراست از آن‌ها کوشا باشیم. وی با تاکید بر اینکه "همه باید از انقلاب اسلامی به عنوان نخستین یادگار امام خمینی (ره) حراست کنیم"، اظهار کرد: ما به انقلاب اسلامی و انقلابی بودن ملت ایران افتخار می‌کنیم و برای حراست از آن و تداوم مسیر تکاملی این انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
روحانی، از جمهوری اسلامی به عنوان دومین یادگار حضرت امام (ره) یاد کرد و گفت: امام در کنار این انقلاب، نظام جمهوری اسلامی را طراحی کرد که می‌تواند الگویی موفق برای سایر کشورها و جهان اسلام باشد.
روحانی در تشریح سومین یادگار امام (ره) برای ملت ایران، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و تمهیدات امام(ره)، مجلس خبرگان رهبری توانست حضرت آیت الله خامنه‌ای را به عنوان رهبر انقلاب اسلامی در فاصله زمانی بسیار کوتاه برگزیند و مردم را در آن شرایط دشوار شادمان سازد. به گزارش ایسنا، روحانی با بیان اینکه امام (ره) در مسیر انقلاب جاذبه‌اش آن چنان بود که توانست همه را جذب این مسیر کند، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) حمام خون به راه نینداخت و حتی نزدیک ترین افراد و نهادها به رژیم گذشته نیز با رفتار امام (ره) گام به گام به سمت ایشان جذب شدند. وی با اشاره به حضور امام (ره) در پاریس و رهبری انقلاب از سوی ایشان، گفت: امام (ره) در پاریس فرمودند که اگر در کنار امواج خروشانی که در داخل ایجاد شده است موجی در خارج از کشور نیز ایجاد شود کار رژیم تمام می‌شود. روحانی تصریح کرد: امام (ره) در کنار انقلابی‌گری بزرگ، غیورانه و عزتمندانه، تعامل حکیمانه با جهان را نیز طراحی کرد و با مصاحبه‌های خود با رسانه‌های مختلف افکار عمومی جهان را نسبت به انقلاب اسلامی جذب نمود.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه نباید افکار عمومی جهان را رها کنیم و نباید بگذاریم که صهیونیست‌ها و مستکبران، افکارعمومی جهانیان را علیه چهره واقعی انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی شکل دهند، گفت: ما وظیفه داریم که واقعیت کشور و انقلاب را به جهانیان تبیین کنیم چرا که امام خمینی بزرگترین انقلاب مردمی را به ثمر رساند و جهانیان را به حیرت نشاند و سرنوشت این انقلاب نیز تنها مختص ایران نبود بلکه در کل منطقه و جهان نیز تاثیراتی از خود به جای گذاشته است.
روحانی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) جمهوری اسلامی ایران را به گونه‌ای طراحی کرده که می‌تواند به الگویی برای تمام کشورهای دنیا تبدیل شود، گفت: امام(ره) در این نظام‌سازی، در کنار اسلامیت به جمهوریت نیز تاکید کرده است. همان‌طورکه می‌دانید در تمام انقلاب‌ها بعد از انقلاب صندوق‌ها سرکوب می‌شوند اما تنها در انقلاب اسلامی است که امام خمینی(ره) بعد از انقلاب صندوق و آرای مردم را پیشنهاد می‌کند و در یک سال 5 انتخابات در این نظام برگزار می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام