کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 25 شهریور 1398   Monday 16 September 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: اقتصادی

امیری خامکانی گفت: دو نرخی شدن بنزین به نفع اقتصاد کشور نیست، چرا که از نظر روانی اثر منفی داشته، قیمت دیگر کالاها را افزایش و رانت و زد و بند را رواج می‌دهد. به گزارش ایلنا، حسین امیری خامکانی درباره پیشنهاد مجلس برای دو نرخی شدن بنزین گفت: این پیشنهاد در صحن علنی مطرح شد و رای آورد و بر اساس آن دولت باید کارت‌های سوخت را همچنان حفظ کرده و مردم در جایگاه‌ها از کارت‌های سوخت خودشان استفاده کنند و قیمت بنزین هم در حد پایه و سقف سال 94 نگه داشته شود و مصرف بیش از میزان مشخص را دولت با قیمت تمام شده محاسبه کند. وی در ادامه تصریح کرد: قیمت تمام شده به صورت میزان ریزش و تبخیر و کرایه حمل و نقل محاسبه می‌شود و بر اساس مصوبه مجلس دو نوع نرخ پیش بینی شده است. خامکانی خاطرنشان کرد: البته کل لایحه بودجه باید به شورای نگهبان برود و اگر به تصویب نهایی رسید، اجرایی می‌شود. وی با اشاره به مخالفت دولت با دو نرخی شدن بنزین تاکید کرد: بنا به نظر دولت چند نرخی شدن کالاها زمینه را برای زد و بند و رانت فراهم می‌کند و مغایر با رفتن به سمت اقتصاد پویا و بازار است. سخنگوی کمیسیون انرژی با بیان اینکه دو نرخی شدن پیشنهادی بود که فقط در صحن مطرح و در کمیسیون انرژی بررسی نشد، اظهار داشت: به نظر من نیز دو نرخی بودن بنزین ایجاد رانت و
زد و بند خواهد کرد، ضمن اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها هم
پیش بینی کرده تا پایان برنامه به فوب خلیج فارس نزدیک شویم الان با
توجه به اینکه قیمت نفت پایین است قیمت‌های موجود بنزین خیلی از فوب خلیج فارس کمتر نیست یعنی هزینه تمام شده بیشتر از فوب خلیج فارس است و ممکن است افزایش بیش از قیمت کنونی بنزین اثر روانی در اقتصاد داشته و در قیمت‌ها نیز جهش ایجاد کند. وی با بیان اینکه دو نرخی شدن بنزین به نفع اقتصاد کشور نیست، یادآور شد: با توجه به قوانین موجود از جمله هدفمندی یارانه‌ها دولت قیمت را تنظیم می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام