کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 08 خرداد 1399   Thursday 28 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: اقتصادی

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها از انجام مطالعات جدید برای احداث قطعه سوم آزادراه تهران- شمال با همکاری مشاور خارجی خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم طبق وعده داده شده، قطعه یک آزادراه با تلاش پنج پیمانکار موجود، تا ابتدای ۹۶ تکمیل شود. حسن احمدی نوری در گفت‌‌وگو با فارس‌ با تاکید بر‌ تعامل مناسب طرفین مشارکت در پروژه آزادراه تهران ـ شمال‌، اظهار داشت:‌
در پروژه آزادراه تهران ـ شمال تعداد پنج پیمانکار ایرانی در قطعه یک و درقالب پنج بخش مشغول به فعالیت هستند.وی افزود:‌ قطعه یک به طول 32کیلومتر‌ از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت در تهران شروع می‌شود و با عبور از مناطق کن، سولقان، امام‌زاده عقیل، تونل تالون و دره لانیز، به سه‌راهی شهرستانک می‌رسد.معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور بیان کرد: این مسیر‌ موجب می‌شود‌ 60 کیلومتر نسبت به مسیر قبلی کاهش فاصله داشته باشیم. طول قطعه یک 32 کیلومتر است، در این قطعه 28 کیلومتر تونل وجود دارد و تلاش می‌کنیم پروژه را تا پایان سال 95 به پایان برسانیم. احمدی نوری ادامه داد: در این‌ پروژه‌ کارگاه‌ها‌ تجهیز و فعال شده و عملیات اجرایی به سرعت در حال انجام است.وی همچنین درباره زمان تکمیل عملیات اجرایی قطعه یک آزادراه تهران- شمال اظهار داشت:‌ طبق برنامه‌ریزی انجام شده، در اوایل سال آینده عملیات اجرایی قطعه یک آزادراه تهران- شمال به پایان رسیده و پروژه تکمیل می‌شود.معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور درباره قطعه دوم پروژه نیز اظهار داشت: قطعه دوم از شهرستانک تا پل زغال به طول 30 کیلومتر، دارای بزرگترین تونل جاده‌ای کشور به طول 6 کیلومتر است. وی درباره قطعه سوم آزادراه نیز اظهار داشت: این قطعه بسیار صعب‌‌العبور و کوهستانی است و اجرای آن هزینه بسیار سنگینی دارد، برنامه‌ریزی کرده‌ایم که قطعه 3 این آزادراه‌ با همکاری مشاور خارجی مطالعه شود.احمدی نوری گفت: در قطعه سوم‌ به طول 27 کیلومتر لازم است 10 کیلومتر جاد‌ه در محدوده هزارچم ساخته شود که مشکل‌ترین قسمت پروژه است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام