کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 مهر 1398   Saturday 19 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 فروردین 1395

صفحه خبر: سیاسی

احمد شیرزاد نماینده پیشین مجلس در خصوص احتمال توافق آقای عارف و آقای لاریجانی بر سر کرسی ریاست مجلس دهم گفت: آقای عارف آدم صاحب نظری هستند و نمی‌شود بر مبنای شایعات قضاوت کرد. تا تکلیف 69صندلی باقی مانده مشخص نشود نمی‌توان گفت که ریاست مجلس به دست چه کسی خواهد افتاد. به نظر من مذاکره این دو نفر می‌تواند امر پسندیده ای باشد اما من فکر می‌کنم نباید انتظار هیچ مذاکره و تصمیم گیری را داشت.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص فعالیت‌های سیاسی آقای احمدی‌نژاد گفت: به نظر من احمدی‌نژاد تصمیمی نداشت که یک سخنرانی موضعی کند و بعد تمام شود. یعنی آمده است تا فعالیت‌های سیاسی خود را ادامه دهد و به نظر من این سلسله سخنرانی‌ها ادامه خواهد داشت. ایشان علاقه خیلی زیادی به پشت تریبون قرار گرفتن و مطرح کردن مسائلی که می‌تواند غیرسازنده باشد و به کار تخریب بیاید، دارد. بنابراین این مواضع ادامه پیدا خواهد کرد و اصولگرایان از این مواضع سود
خواهند برد و به همین دلیل مانع موضوع نخواهند شد و انگیزه‌ای برای مقابله با این سخنان در برابر دولت روحانی یا اصلاح‌طلبان ندارند.
وی ادامه داد: آقای احمدی‌نژاد هم تا این مقدار باهوش است که بداند باید در این شرایط به چه کسی حمله کند و در نتیجه حمله به دولت روحانی را در دستور کار دارد. به این دلیل هیچ مانعی در سر راه خود نخواهد داشت و با تمام قوا دولت روحانی را خواهد کوبید و این ماموریت نانوشته ایشان است.
شیرزاد در پاسخ به سوال آریا در خصوص احتمال حمایت اصولگرایان از آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 گفت : بعید است که اصولگرایان آقای احمدی‌نژاد را به کاخ ریاست جمهوری بفرستند.
در هیچ شرایطی فکر نمی‌کنم محافل پرقدرتی که آقای احمدی‌نژاد را در دو دوره ریاست جمهوری همراهی کردند، دوباره این همراهی را انجام دهند. آنها با طناب آقای احمدی‌نژاد به چاه نخواهند رفت و اگر دست احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری برسد و به هیچ کسی رحم
نخواهد کرد. به نظر من تا چهار هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری مسیر حرکت برای ایشان باز است و این سخنان ادامه خواهد داشت.
وی درخصوص احتمال تشکیل پارلمان در سایه توسط اصولگرایان نیز گفت: «پارلمان در سایه» در این دوره از مجلس تشکیل نخواهد شد و این اثبات شده است که کسانی که خارج از مجلس هستند، نمی‌توانند در حال و هوای داخل مجلس قرار بگیرند و با نمایندگان ارتباط نزدیک داشته باشند. البته احزاب ممکن است درخصوص مصوبات مجلس اظهار نظر کنند. بعید است که کسانی بیایند و برای تشکیل «پارلمان در سایه» وقت بگذارند. برخی از نمایندگانی که در مجلس دهم حضور ندارند، جز فعال‌ترین نمایندگان اصولگرا بودند، ممکن است که شغل دانشگاهی داشته باشند و دوباره به این شغل برگردند مانند آقای توکلی و آقای نادران. بخشی هم ممکن است کم‌وبیش در انظار عمومی دیده شوند و اظهار نظراتی داشته باشند. اینگونه نیست که اصولگرایان اصلاً دست به کاری نزنند. برعکس در فضای سیاسی کشور چهره‌های سرشناس اصولگرایان فعال خواهند بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام