کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 13 تیر 1399   Friday 3 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 اسفند 1394

صفحه خبر: ورزشی

| اکبر کلاته|
پیشکسوت و تحلیل گر کشتی
روزنامه آفتاب یزد در نظر دارد در فواصل زمانی معین درد ودل‌های پیشکسوتان ورزش را در همین ستون به چاپ برساند. امیدواریم بتوانیم بخشی از دغدغه‌های این عزیزان را به سمع و نظر خوانندگان و همچنین مسئولان برسانیم. امید است که راه گشا باشد.
سال های بسیار نگاه سطح کلان ورزش در ارکان دولت نگاه قهرمانی بوده و این نگاه باعث شد از اصل و هدف ورزش که شامل سلامت روح و جسم جامعه هست دورتر و دورتر شویم ، ورزش همگانی که شادی و نشاط را به فرد و در مرحله ی بعد خانواده ، در نتیجه جامعه را باعث می شود فراموش کنیم . هزینه های گزاف بسیار صرف ورزش قهرمانی در رشته های محدودی شد که هیچ گاه به نتیجه ای نرسیدم و به این فکر نکردیم که این ورزش همگانی با هزینه های بسیار کم هست که باعث تولد ورزشکاران قهرمان می شود،
تا ورزش از پایه و اساس درست نشود هیچ گاه استعداد های زیادی را در این عرصه ی کشف نمی‌کنیم و شاید بسیاری از سکو های بزرگ جهانی و المپیک را به خاطر همین عدم کشف استعداد ها از دست دادیم و این نگاه قهرمانی باعث شد پیشکسوتان فراموش شوند ، در صورتی که پیشکسوتان پتانسیل بسیار بالایی برای تقویت و رشد ورزش های همگانی و در نتیجه کشف استعدادهای رشته های مختلف ورزشی را دارند . اگر سیاست کلان دولت به ورزش همگانی یک سیاست آموزشی، همگانی و سلامتی باشد پیشکسوتان جامعه هم از حاشیه بیرون رانده می شوند و در راه پیشرفت سلامت جامعه قدم بزرگی بر می دارند، عزیزانی که برای کسب تجربه های فروان آنها هزینه های بسیار شده و سرمایه های ورزشی کشورمان هستند، البته انتظار می رود ورزشهای همگانی در سطح تصمیم گیری های شهری توسط شهردار و اعضای شورای شهر تمام نقاط کشور نیز مورد توجه بیشتری قرار بگیرد زیرا بسیاری از معضلات جامعه از نبود شادابی و امید نشات می گیرد
و هزینه هایی که بعد از به وجود امدن مشکلات می شود اگر قبل از آن در پیشرفت ورزش همگانی می شد شایر شاهد بسیاری از آن موراد ها نبودیم ..
و امید است این نگاه در وزارت ورزش به عنوان رکن اصلی ورزش کشور مورد توجه بیشتر قرار گیرد و با استفاده از تجربیات پیشکسوتان ، کسب افتخارهای فراوان در سطح جهانی و المپیک را شاهد باشیم .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام