کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 دی 1398   Sunday 19 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 بهمن 1394

صفحه خبر: اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اولین درس طرح تحول نظام سلامت را عقلانیت و جهت‌گیری هدفمند دانست و گفت: این طرح نشان داد که برخلاف سیاست‌هایی که فقط با پول پاشیدن همراه بود و رضایت کوتاه مدت مردم را به دنبال داشت، می‌توان رضایت مردم را به دست آورد و عقلانیت را
در پی گرفت.به گزارش ایسنا، علی ربیعی افزود: طرح تحول نظام
سلامت بزرگترین طرح اجتماعی دولت یازدهم بوده است. دولت و آقای روحانی به درستی تشخیص دادند که وضعیت سلامت کشور نیاز به اقدامی جدی برای بهبود دارد. این طرح با همه پیچیدگی‌ها و بار مالی بالا و همچنین تدارکات گسترده اجرایی شده و درس‌های زیادی به دست آمده است.وی ادامه داد: به عنوان قدم اول پوشش بیمه‌ای افرادی که فاقد بیمه بودند را مدنظر قرار دادیم و اکثر افراد نیازمند ذیل این طرح قرار گرفته‌اند. وی تصریح کرد: 91 درصد از 11 میلیون نفری که تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، فاقد درآمد و مسکن مناسب بودند. ما در این طرح ریشه‌کن کردن فقر را در پیش گرفتیم. وی ادامه داد: برای مبارزه با فقر در کنار برنامه‌هایی مربوط به فقر غذایی، مسکن و آموزش را دنبال کردیم. دولت فقر امنیت روانی را هدف‌گذاری کرده است و طرح بیمه اجتماعی فراگیر را در دستور کار قرار داده است که از اوایل سال 95 آن را دنبال می‌کنیم.ربیعی با بیان اینکه ما نباید مبارزه با فقر را فراموش کنیم، اظهار کرد: به رغم عدم تمایل سیاستگذاران اگر پیرامون فقر و نابرابری در برنامه‌های توسعه گفتگو نشود، فقرا فراموش و له می‌شوند.ربیعی با بیان اینکه نظام سلامت در دوره‌های قبلی از حالت پایداری خود خارج شده بود، تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت این حوزه را به پایداری رسانده است و باید برای حفظ آن تلاش کرد ، همچنین تهدیدهای حاشیه این حوزه را دور کرد.وی ضمن اشاره به اینکه موفقیت طرح تحول نظام سلامت باید با برنامه پزشک خانواده دنبال شود، کنترل هزینه‌ها، تغییر فرهنگ مردم و ایجاد نظام ارجاع را از عوامل موفقیت این طرح عنوان کرد. ربیعی بر لزوم ایجاد غمخوارگی سازمانی تاکید کرد و گفت: ما باید از بی‌تفاوتی جلوگیری کنیم و همه فکر کنیم که موفقیت طرح به ما وابسته است؛ نگذاریم محدودیت منابع بر این طرح غلبه کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام