کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 بهمن 1398   Tuesday 18 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 بهمن 1394

صفحه خبر: سیاسی

دبیر اجرایی حزب اعتدال و توسعه گفت: همه همراهان دولت در ائتلاف ۹۲ «گام دوم» را مستحکمتر از قبل در انتخابات ۹۴ بر خواهند داشت تا پیروزی دیگری برای جریان اعتدال‌گرا و اصلاح‌طلب کشور رقم بخورد. مرتضی بانک درباره نحوه حضور حزب اعتدال و توسعه و درمجموع جریان اعتدالی در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید بر پایه تجربه موفق ائتلاف و همراهی اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان، رویکرد همراهان دولت و مجموعه نزدیک به دولت این بود که تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در انتخابات مجلس باید تداوم
راهی باشد که در انتخابات سال ۹۲ منجر به پیروزی جریان اعتدالگرا و اصلاح‌طلب در انتخابات شد. به گزارش ایلنا، او افزود: بنابراین همه‌کسانی که معتقدند که حرکت و اقدامات دولت «تدبیر و امید» به نفع کشور، نظام و مردم است بر این نکته تاکیددارند که باید مجلسی همراه با دولت تشکیل شود و این مهم اتفاق نمی‌افتد مگر با تکیه‌ بر تجربه موفق سال ۹۲ یعنی ائتلاف و همراهی اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و اصولگرایان معتدل.
بانک تصریح کرد: بر همین اساس در‌‌نهایت پس از برگزاری جلسات متعدد سرانجام با تهیه فهرستی مشترک از اعتدال‌گرایان و اصلاح‌طلبان ائتلاف مدنظر شکل گرفت تا دو جریان همراه با دولت بتوانند در مسیر برداشتن «گام دوم» قرار گیرند. او در ادامه درباره چگونگی رسیدن به لیست مشترک با اصلاح‌طلبان و اینکه آیا در این لیست سهمیه‌بندی خاصی برای احزاب و جریان‌های سیاسی در نظر گرفته‌شده است گفت: در جریان بررسی نامزدهای باقی‌مانده در رقابت‌های انتخاباتی در پی جلسات مشترک با شورای سیاست‌گذاری اصلاحات مکانیسم خوبی ازجمله تعیین امتیاز برای نامزد‌ها تبیین شد که در‌‌نهایت این مکانیسم به تهیه لیست نهایی نامزدهای اعتدال‌گرایان و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس منجر شد.بر اساس شنیده ها لیست ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان امروز در یک کنفرانس خبری منتشر می شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام