کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 دی 1394

صفحه خبر: صفحه ۲۴

وزیر بهداشت ضمن اشاره به بودجه 95 نظام سلامت گفت: در طول دو یا سه سال آینده پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان ایجاد می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی با اشاره به اینکه بهداشت همیشه جزء اولویت‌های دهم به بعد دولت‌ها بوده است، اظهار کرد:
هر رئیس جمهوری دوست دارد بگوید چقدر جاده ساخته یا به نرخی از رشد اقتصادی یا صنعتی رسیده است و به بهداشت کمتر توجه می‌شد، اما اکنون سلامت یکی از اولویت‌های دولت است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت ما با بحران دارو مواجه بودیم، اما این مشکل را حل کردیم. اکنون کمبود دارو از 300 قلم به 25 قلم رسیده است. ما همچنین توانستیم موضوع پرداخت هزینه‌های درمانی از جیب مردم را هم تا حدودی حل کنیم. این رقم از 50 درصد به حدود 20 درصد رسیده است. البته هنوز در این زمینه عقب‌ماندگی‌هایی داریم. وی در ادامه افزود: اگر دولت با مشکلات مالی مواجه نمی‌شد طرح تحول سلامت بهتر پیش می‌رفت. اکنون نفت از 120 دلار به 30 دلار رسیده و توقعات هم زیاد است.
برخی هم به توقعات دامن می‌زنند اما ان‌شاءالله این طرح با وجود همه مشکلات ادامه می‌یابد و کاستی‌های آن هم به تدریج کم می‌شود. وزیر بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون 70 درصد مرگ ایرانیان را بیماری‌های غیرواگیردار مثل فشار خون، قند، چربی، سکته، اعتیاد و تصادفات شامل می‌شود. وزیر بهداشت همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هنوز بودجه طرح تحول سلامت در بودجه 95 نهایی نشده است، اظهار کرد: برای ما که درگیر یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اجتماعی نظام هستیم، بودجه بهداشت مهم است و ما از این بابت نگرانی داریم. امیدواریم در تصویب بودجه بهداشت به گونه‌ای عمل شود که این نگرانی‌ها به مردم منتقل نشود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام