کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 مرداد 1398   Saturday 17 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 دی 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
بسیارممنون وسپاسگزاریم از روزنامه مهم و وزین آفتاب یزد. مطالب زیبای شما مثل آب بر آتش درون ماست.
نامه رئیس جمهور به وزیر دفاع خردمندانه و در بهترین زمان با بهترین شگرد سیاسی که توانست بدون پرخاش با ادبیاتی عالی تندروها را سرجایشان بنشاند. منطق و سیاست باادبیات خردمندانه کارساز است به قول معروف هر حرفی در جایی و هر سخنی در مکانی؟ جناب روحانی آنقدر موقعیت شناس بود که تیرش بدون خطا مرکز هدف قرار داد. دنیا از این ادبیات دیپلماسی شوکه شد. با دستور به وزیر خودی آب از آسیاب طرف افتاد وقتی آقای احمدی‌نژاد گفتن آنقدر قطعنامه بدهند تا چنین وچنان بشود آنچه نباید می‌شد شد و با تحریم با ما کاری کردند که سالهای سال آثارش پاک نخواهد شد. مرحوم مصدق هم با چند دقیقه نشستن برصندلی انگلیس در دادگاه لاهه
امتیاز نفت ایران را از ابرقدرت زمان پس گرفت و نفت ایران راملی کرد. سیاستمداران کاردان از ادبیات و منطق خرد و هوش و زکاوتشان استفاده می‌کنند.
غیبت معنادار اصولگرایان شاخص؟ طبیعی است سیاستمداران در خواندن افکار عامه وجو حاکم بر اوضاع در بررسی نحوه نگرش ملت متوجه خواهند شد افکار عمومی به کدام سو و سمتی متمایل است در نتیجه خود را در معرض آزمون بی حاصل قرار نمی‌دهند تا برای آینده شان مزه تلخ شکست در پرونده خودشان نداشته باشند . غافل از اینکه دوباره آزمودن خطا است شخصیت های قانونمدار از اولین پست مسولیتشان با نیکنامی و یا بی‌تدبیری شناخته می‌شوند. جمع شدن بقیه آنها مثل ماشین بی‌فرمانند که خدامی داند به چه دره ای سقوط کند؟
ممنونیم از خانم مریم علیزاده منصوری به خاطر متن زیبایش تحت عنوان،وحدت دکوری اصولگرایان، ما با این گونه متن ها زنده ایم.
اسماعیل: از اینکه در یادداشت « نامه مهم روحانی؛ روی دیگر لبخند ظریف» گفته اید تحریم اخیر نقض برجام نیست متاسفم زیرا علاوه بر اشتباه بودن ،الغای اشتباه هم هست و اما اینکه باید نامه را با خنده ودست دادن همه را با هم دید، صحیح است.
احمد: سلام درمورد آلودگی هوای تهران نظری داشتم والا اگراین پروژه مترو تهران و شهرجدید پرند به اتمام برسه هزاران خودرو شخصی به تهران سرازیر نمیشه هم تا حدودی مشکل ترافیک حل میشه هم آلودگی هوای تهران. مسئولین بدون حل کردن مشکل همش به طور مسکن از مردم کمک طلب می‌کنند هرکسی اینو میدونه خطوط مترو شهرهای اطراف تهران راه اندازی بشه چقدر مشکل ترافیک و آلودگی هوا حل خواهد شد امثال ما بدون ماشین چگونه از پرند به میدان ونک که محل کارمون هست رفت و آمد کنیم مگه چقدرحقوق می‌گیریم که بدیم کرایه ماشین. ما اهالی شهر پرند از شما تقاضا داریم این مورد مترو شهرها را پیگیری کنید وگرنه هرچی درست کردن خراب میشه و به فراموشی سپرده میشه با تشکر.
سلام به عنوان یک فرهنگی بازنشسته که در تمام دوران خدمت صادقانه خدمت نموده ام پس از یک سال که از بازنشستگی می‌گذرد به این نتیجه رسیده ام که سیاست این دولت مغایر با حقوق اولیه بازنشستگان و مایه نا امیدی و یاس قشر بازنشسته شده است که بر خلاف شعار اولیه این دولت عین بی‌تدبیری و نا امیدی است چون برخلاف انتظارهمه و با رکورد زنی عجیب هنوز پاداش پایان خدمت بازنشستگان مهر 93 را پرداخت نکرده اند. شما تصور کنید در کدام کشور دنیا و یا کدام دولت درحالی که آمورش و پرورش بیش از یک هزار میلیارد تومان به تعدادی از کارکنانش بدهکار است مصوبه‌ای جدید می آورد و بیش از هزار میلیارد به تعدادی دیگر از کارکنان پرداخت می کند تدبیر این دولت
این بوده قطعا نا امید کننده و یاس آور است ضمنا در طرح رتبه بندی معلمان که دلیل اصلی آن بهبود وضعیت حقوقی فرهنگیان بود به بازنشستگان فرهنگی بی‌توجهی نمودند متاسفانه دولتمردان تبعیض و بی‌عدالتی را در دستور کار خود قرار داده‌اند!
من به خبرهایى که در روزنامه بود اهمیتى نمی‌دادم فکر می‌کردم دروغ است وقتى دیدم برادرم آنقدر با حوصله روزنامه می‌خواند همراهى اش کردم و به روزنامه خواندن علاقه پیدا کردم!
...0930
اینجور که از شواهد پیداست اصولگرایان تندرو با استفاده ابزاری از کلمه فتنه برای حذف جناح رقیب حساب ویژه‌ای باز کرده اند.
...0933
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
دکتر شریعتی... اگر برای به دست آوردن پول مجبوری دروغ بگویی و فریبکاری کنی، تهیــدست بمان! اگر برای به دست آوردن جاه و مقامی باید چاپلوسی کنی و تملّق بگویی، از آن چشم بپوش! اگر برای آنکه مشهور شوی، مجبور می‌شوی مانند دیگران خیانت کنی، در گمنامی زندگی کن! بگذار دیگران پیش چشم تو با دروغ و فریب ثروتمند شوند، با تملّق و چاپلوسی شغل‌های بزرگی را به دست آورند و با خیانت و نادرستی شهرت پیدا کنند، تو گمنام و تهیـدست و قانع باش! زیرا اگر چنین کنی تو سرمایه‌ای را که آنها از دست داده اند، به دست آورده‌ای... و آن "شرافت" است...!
...0935
ادیسون به خانه بازگشت یادداشتی به مادرش داد.گفت:این را آموزگارم داد و گفت فقط مادرت بخواند،مادر در حالی که اشک در چشمانش داشت برای کودکش خواند؛ فرزند شما یک نابغه است و این مدرسه برای او کوچک است آموزش او را خود برعهده بگیرید. سالها گذشت مادرش از دنیا رفت، روزی ادیسون که اکنون بزرگترین مخترع قرن بود در گنجه خانه، خاطراتش را مرور می‌کرد، برگه‌ای در میان شکاف دیوار او را کنجکاو کرد آن را درآورده و خواند، نوشته بود: کودک شما کو دن است از فردا او را به مدرسه راه نمی‌دهیم.ادیسون ساعت‌ها گریست و در خاطراتش نوشت.توماس آلو ادیسون،کودک کودنی بود که توسط یک مادر، بزرگ و قهرمان به نابغه قرن تبدیل شد.
...0935
متاسفانه برخی افراد ابتدا بدون هیچ استدلال و منطقی، از روی احساس گرد نامزدی اجتماع نموده سپس توجیهاتی در اثبات کارآمدی شخص مورد نظر خود ارائه می‌نمایند.
...0918
از آستارا پیام می‌فرستم. در اطلاعات هفتگی در مورد فتحعلی شاه و روسیه می‌خواندم.آیا روسیه خطرناک تر از آمریکا و انگلیس و غیره نیست؟
...0935
کرمانشاه را کلانشهر نامیدند و چند ستون سیمانی به جای درختان بلوارهایش به عنوان مونوریل کاشتند و بودجه عمرانی اش هر سال آب رفت و خیابان هایش پر از چاله شد و در میزان بیکاری اول شد.
... 0918
سلام، خسته نباشید. اخیراً در صفحه آخر روزنامه از مطالب شخصی به نام علی حق شناس استفاده می‌کنید که به نظر می‌رسد ایشان پیش از این در روزنامه کیهان قلم فرسایی می‌کردند!
…0911
در حالی که بسیاری از جوانان عزیز ما در کشور بیکارند و همچنین متاهلان ما به دنبال کار می‌گردند و آنها نیز در کشور بیکارند و با چند سر عائله وضعیت مالی بسیار نامناسب و خرابی دارند و پیوسته با غول گرانی، تورم و مسائل دیگر ناشی از کمبودهای مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، به رغم مصوبه‌های دولت و صدور بخشنامه‌های متعدد به ادارات و سازمان‌ها، در مورد لزوم عدم به کارگیری بازنشستگان در ادارات و سازمان‌ها، بازنشستگانی را می‌بینیم که با وجود دریافت حقوق بازنشستگی و درآمدهای متفرقه دیگری که از اینجا و آنجا دارند،باز هم با
ترفندهای دیگری و با حمایت و پشتیبانی دوستان قدیمی خود مجددا" در ادامه کار قبلی یا در کارهای جانبی دیگر و حتی به صورت نمایشی و نمادین هنوز بر سر کار هستند و علاوه بر حقوق ثابت و مزایا و بازنشستگی و بیمه و غیره، دستمزدهای بیشتری هم در دستگاه‌های دولتی و ادارات و سازمان‌هایی مانند.... می‌گیرند لذا برخورد جدی با این معضل از سوی دولت محترم و مجلس، به خاطر سلامت جامعه و سعادت جوانان، این آینده سازان و افراد بیکار و جویای کار بسیار مهم، لازم و ضروری و حتی حیاتی به نظر می‌رسد.
...0913
از اصفهان پیام می‌دهم. زمان جنگ نفت هفت دلار بود وضع مردم خوب بود، زمان احمدی نژاد نفت به یکصد شصت هزار تومان هم رسید.
...0937
جمله ( هر سال دریغ از پارسال ) از قدیم جمله معروفی بود که به صورت ضرب المثل در بین مردم رواج داشته و در زبان‌ها می‌چرخید، اکنون هم که به گذشته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که سابق براین، با همه مشکلات و نارسایی هایی که کم و بیش بود، مردم خوشحال بودند و گرفتاری‌هایشان کمتر از حالا بود و لااقل با اندک کوششی حل و فصل می‌شد، اما اکنون زمانه طوری شده که هر کس، از فقیر و غنی، سخت گرفتار و درگیر کارهای روزمره و مصائب و مسائل خودشان هستند و حتی به خویشاوندان و خانواده خود نیز کمتر توجه می‌کنند و از نظر عاطفی هم کاری به آنها ندارند، تا چه رسد به کمک‌های مادی و مالی، در حالی که سابق رفتارها اصلا اینچنین و به این شکل نبود، به راستی چرا به اینجا رسیده‌ایم و چرا بی‌مهری، بی وفایی، اختلافات فکری و خانوادگی و طبقاتی و ده‌ها مشکل و معضل اجتماعی دیگر در جامعه بیشتر شده است، ! به راستی چرا به اینجا رسیده ایم؟ چرا؟
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
1516- رئیس امور ایثارگران گفته‌اند آقای هاشمی باید توبه کند. می‌پرسم از چه باید توبه کنند؟ در ضمن از طرف خودشان صحبت کنند نه از طرف مردم. (12/10)
1534- حکومتی مثل عربستان با تفکر وهابی و افراطی خود محکوم است. این حکومت با این روش‌های خشن محکوم و پایه‌های آن به زودی تخریب خواهد شد. (12/10)
1548- دولت محترم یازدهم هرچه سریع‌تر به رفع و رجوع مشکلات اقتصادی و احیای اقتصاد بپردازد و شرایط مناسبی برای مردم فراهم کند تا مخالفان بهانه‌جوی دولت عقب نشینی نمایند. (12/10)
1546- طبق اعلا‌م روزنامه‌ها اخیرا نمایندگان مجلس در مورد تورم و اجرای اقتصاد مقاومتی و آلودگی هوا برای رئیس‌جمهور نامه می‌نویسند مگر آنها نمی‌توانند خودشان طرحی تهیه نمایند و دولت را در این باره یاری نمایند. فرق آنها که نماینده هستند با من که فردی عادی هستم چیست؟ (12/10)
2219- طبق گزارش آقای مصلحی وزیر اطلاعات آقای احمدی‌نژاد فرمودند یک شخصی در فتنه 88، هفته‌ای 250 میلیون پول برای تجمع اراذل و اوباش برای تظاهرات جمع می‌کرد و یک زن ... از انگلیس وارد کشور شده و تعداد زیادی از زنان ... را جمع می‌کرد تا برای بدنام کردن اصلاح طلبان به اسم آنان شعارهایی بدهند. اگر این مدارک درست است چرا تا حالا‌ در صدا و سیما نشان ندادند و آن فردی که چنین پولی خرج می‌کرده معرفی نشد؟ چرا اینها را از تلویزیون اعلام نکردند؟ باید حقیقت‌ها را بگویند. (11/10)
2324- چه قدر پیامک‌های تبلیغاتی زیاد شده. چپ و راست پیامک می‌دهند آن وقت از پول مشترکین کم می‌شود. چرا تاوان آن را مردم بدهند؟ (11/10)
2325- چرا آموزش و پرورش می‌گوید بودجه نداریم آن وقت والدین کودکان باید هزینه آن را بپردازند؟ این کار درست نیست اشکال دارد!(11/10)
0841- جریان باد از غرب به شرق وارد شهر تهران می‌گردد، ولی متاسفانه شهرداری اجازه ساخت دهها برج بلند را در ورودی غرب تهران صادر نموده که آنها یقینا از جریان باد به تهران جلوگیری می‌نمایند. باید پرسید رئیس شورای شهر و اعضا درحال چه کاری هستند؟ (12/10)
0842- احمدی‌نژاد به عمد سازمان برنامه و بودجه را منحل نمود تا بتواند به مدیریت بدون حساب و کتاب خود ادامه دهد. استخدام حدود 500 هزار نفر افراد کم‌سواد و غیرمتخصص باعث سربار شدن این افراد به بودجه کشور در شرایط دشوار کنونی اقتصاد کشور گردید و باعث شده که بودجه عمرانی که آینده ساز است حذف گردد. (12/10)
1058- چرا رئیس پلیس راهور ناجا اقدام به
جمع کردن ماشین‌های دودزا در شهرها نمی‌کند تا آلودگی کاهش یابد؟ (12/10)
1128- زمینی در انزلی داشتیم 500 متر. 6 دانگ از سهم الارث خود را فروختیم به آقایی. در وکالت بلاعزل ذکر کردیم 6 دانگ از سهم‌الارث حالا‌ ایشان رفته شکایت کرده و تهمت زده که کلاهبرداری کردیم. ما سهم‌الارث خود را فروختیم. چپ و راست هم باید جوابگو باشیم. 6 میلیون هم تا حالا‌ پول وکیل دادیم. هنوز به جایی نرسیدیم. چه قدر باید دوندگی کنیم؟ (12/10)
آفتاب یزد: نمی‌توان ماجرای یک پرونده را در چند خط توضیح داد و یا قضاوت نمود.
1152- این طور که پیداست برخی مسئله برجام را شخصی می‌دانند و موضوع دولت است. اصلا‌ توجه ندارند برجام برای رفع تحریم‌ها انجام شده است و ملتی به نام ایران وجود دارد که تحریم‌ها زندگی آنان را مختل کرده بود و عده ای کوشیدند تا تحریم‌ها لغو شود. حال کسانی که کاسبان تحریم هستند برجام برای آنها عقده شده که نان آنها را آجر کرده است. (12/10)
1236- کسانی که پشت ارزش‌ها سنگر می‌گیرند و در مورد افراد الفاظی به کار می‌برند که قبل از انقلاب به محل‌های خاصی گفته می‌شد! آیا می‌توان به آنها خبرنگار یا نویسنده گفت؟ اینها که وجودشان توهین به خبرنگاران و نویسندگان است جایی که این الفاظ در آن بیان می‌شود یک رسانه است؟ (12/10)
1300- توزیع عزتمندانه ماسک در مجلس این موضوع را به یاد میآورد که چه طور در پاک‌ترین و علمی‌ترین دولت تاریخ هیچ حرکت عزتمندانه‌ای در قبال دستپخت معجزه‌گران انجام نمی‌شد؟ شاید آن زمان هنوز ماسک اختراع نشده بود؟ (12/10)
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
1523- با سلام. خواستم از کارشناسان اقتصادی سوال کنم آیا امکان تک نرخی‌شدن ارز وجود دارد که اخیرا می‌گویند دولت دنبال تک نرخی کردن آن است؟ (12/10)
آفتاب یزد: البته بحث تک نرخی کردن ارز در دولت یازدهم آغاز شده. طبق گفته‌ رئیس کل بانک مرکزی هم موضوع تک نرخی شدن ارز در سال 94 برنامه‌ریزی شده است، اما طبق نظر برخی مسئولان و کارشناسان تک نرخی شدن آن بسته به فضای بین‌المللی و برخی مسائل داخلی هم هست، لذا باید فضای مناسب آن مهیا گردد تا این طرح اجرا شود.
2252- آقای علی‌آبادی از وضعیت ورزش در دولت قبل مطالبی عنوان نمودند که جای تاسف دارد. (12/10)
2249- صفحات مجازی زنجانی را چه کسانی به روز می‌کنند؟ این سوال جالبی برای همه مردم می‌باشد. البته مشخص است توسط چه کسانی این کار صورت می‌گیرد. کسانی که موفقیت و پیشرفت طرف مقابل را برنمی‌تابند آنها به تدبیر و علمی‌گرایی اهمیتی نمی‌دهند. (12/10)
2212- خواستم سوال کنم از دولت قبل که نتیجه هزینه‌های سنگینی که برای اصلاح و بهبود وضعیت مردم استان‌ها هزینه می‌شد و اتفاق خاصی هم رخ نداد چه بود؟ (12/10)
2211- جای تاسف است دائم می‌گویند 800 میلیارد دلار چه شد؟ باید جوابگو باشند؟ تا این افراد را به دادگاه نکشانند که جواب پس نمی‌دهند. در دادگاه باید جواب بدهند که این همه هزینه صرف کردن برای چه بود؟ (12/10)
2107- جناب دولت روحانی چه از جان مردم می‌خواهید؟ همه وزرا به مردم حمله می‌کنند می‌خواهند جیب مردم را خالی کنند. مثلا‌ از یک طرف وزیر نیرو از طرفی دیگر وزیر راه، مردم همین‌طوری هم جیب‌شان خالی است ای آقای حقوقدان! فقر و تبعیض بیداد می‌کند. (12/10)
1935- باید سلایق مختلف در مجلس نماینده داشته باشند تا تنوع در مجلس باعث پیشرفت و نوآوری بشود نه آنکه فقط مجلس در اختیار عده‌ای خاص باشد. (12/10)
1931- اصولگرا امیدشان ردصلاحیت است که از طریق آن رقبا از صحنه دور شوند. اما یک اصل مهم برای صلاحیت افراد تخصص و تعهدکاری آنهاست. (12/10)
1927- به اصولگرایان و محافظه‌کاران و تندروها می‌گویم مردم با چه زبانی باید به شما بگویند ما شما را قبول نداریم. در زمان دولت قبل که مجلس و دولت دست شما بود اما جز گرانی هیچ‌ چیز دیگری به مردم ندادید. مردم به چه زبانی بگویند شما را نمی‌خواهند. شما کشور را دچار مشکل کردید. (12/10)
0955- 4 مقاله در صفحه اول روزنامه دارید با عناوینی چون: اعدام شیخ نمر، جلسه در انبار باروت، پیامدهای اعدام شیخ نمر و... که درست. آیا یک بار هم شده روزنامه آفتاب یزد باافرادی که به خاطر بیکاری و اعتیاد گرفتار شده‌اند مصاحبه‌ای انجام داده باشد؟ (13/10)
0957- تصویر شیخ نمر را به اشکال مختلف در شبکه‌ها نشان می‌دادند. آنچه که من فهمیدم وی یک فرد با قدرت روانشناسی بالا‌ بوده و متوجه شدم وی بسیار آدم پرشور و جنب و جوشی بوده است. (13/10)
1001- معاون اول رئیس‌جمهوری گفته است قیمت نفت با اینکه پایین است اما بیشتر مشکلات به خاطر اختلاس‌هاست. این پول‌ها را چگونه برداشتند؟ (13/10)
جناب آقای کارگردان شما که پیگیر حل معماهای سخت هستید این معمای ما راهم با تدبیرتان حل کنید چرا چغندر کیلوی 2500تومان و موز کیلویی 3000تومان؟
...0918
از آستارا.خواستم از طریق روزنامه وزین آفتاب یزد از نماینده خوب و مردمی شهرستان گرمی در مجلس تشکر کنم نمایندگان دیگر شهرها هم ای کاش در حد همین نماینده کار می‌کردند برای ایشان آرزوی سلامتی و پیروزی دارم.
... 0935
الگوی اردوغان خون آشام هیتلر است او نمونه اسلام امریکائی است و با پول عربستان و قطر تمدن منطقه رابه آتش کشید. دولت هم به جای تامین بودجه از جیب ملت باید طلا و اموال اختلاس شده را از فرزند او بازپس گیرد.
...0915
‌ای آفتاب حسن برون آی ز پشت ابر... بگو عده ای از این بیت المال اینقدر سوء استفاده جناحی نکنند،آیا در مورد حق الناس و قیامت اعتقاد دارند،سر به زیر برف
تا کی؟ مردم خوب می‌فهمند.
...0918
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام