کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 فروردین 1399   Friday 3 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 دی 1394

صفحه خبر: صفحه ۲۴

قائم مقام ستاد معاینه فنی شهر تهران از ماموران پلیس درخواست کرد که خودروهای فاقد معاینه فنی را از طریق دوربین‌های سطح شهر شناسایی کنند. به گزارش ایسنا، نواب حسینی منش با بیان اینکه 14 مرکز معاینه فنی در شهر تهران فعال است، گفت: این مراکز می‌توانند روزانه نسبت به انجام معاینات فنی 6000 خودرو اقدام کنند اما در حال حاضر تنها 1000 دستگاه خودرو به این مراکز مراجعه کرده‌اند. قائم مقام ستاد معاینه فنی پایتخت با بیان اینکه 17 میلیون خودرو در کشور تردد می‌کنند که 40 درصد از آنها زیر پنج سال عمر دارند ونیازی به معاینه فنی ندارند، گفت: 10 میلیون باقی مانده از خودروهای کشور باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند. وی با انتقاد از اظهارات رئیس پلیس راهور تهران در خصوص کاغذپاره‌خواندن برگه معاینه فنی گفت: معاینه فنی کاغذپاره نیست چرا که 18 تست مختلف روی آن انجام می‌گیرد. حسینی منش با بیان اینکه خودروسازان تنها دو سال خودرو خود را گارانتی می‌کنند و این مسئله بدین معناست که دو سال به خودروهای خود اطمینان دارند، گفت: این در حالی است که سن معاینه فنی پنج سال است و از نمایندگان مجلس درخواست می‌شود سن معاینه فنی را به دو سال کاهش دهند. وی با بیان اینکه در تهران میزان خطا در مراکز معاینه فنی بسیار بسیار کم و در حد صفر درصد است، گفت: چندی پیش برگه معاینه فنی که از مرکز فرجام صادر شده بود را به ما دادند اما این در حالی است که اصلا مرکزی به نام فرجام نداریم که این نشان می‌دهد برخی در حال جعل برگه‌های معاینه فنی هستند و باید پلیس با آنها برخورد کند. وی با بیان اینکه در تهران 300 هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند، افزود: در اطراف تهران نیز 150 هزار برگه معاینه فنی صادر شده اما پلیس معتقد است که 80 درصد خودروها برگه معاینه فنی دارند و جای سوال است که این خودروها از کجا برگه معاینه فنی دریافت کردند. حسینی منش با بیان اینکه برگه معاینه فنی در هنگامی صادر می‌شود که خودرو از لحاظ فنی سالم باشد، گفت: ممکن است چند ماه دیگر خودرو دچار مشکلاتی شود اما این قصور متوجه مراکز معاینه فنی نیست چرا که وقتی مسئولان سن معاینه فنی را افزایش می‌دهند باید این گونه مسائل را نیز بپذیرند. حسینی منش با بیان اینکه معاینه فنی تنها 10 درصد در کاهش آلودگی هوا نقش دارد، ادامه داد: بهتر است خودروهای فرسوده و کاربراتوری از رده خارج شوند چرا که تاثیر بیشتری در کاهش آلودگی هوا دارند. قائم مقام مدیرعامل ستاد معاینه فنی با بیان اینکه از هنگامی که پلیس در هنگام چک کردن معاینه فنی خودروها اهتمام ورزیده تعداد خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی چندین برابر شده است، گفت: این مسئله نشان می‌دهد که با یک برخورد کوچک با مسببان آلودگی هوا، توجه به مراکز معاینه فنی چند برابر می‌شود. وی با بیان اینکه ما به جد دنبال آن هستیم که ارائه برگه معاینه فنی در تمام فصول الزامی شود، گفت: یکی از عوامل موفقیت این برنامه جدیت پلیس است اما متاسفانه رئیس پلیس راهور تهران با حضور در یک برنامه تلویزیونی تمام تحقیقات و پژوهش‌های
چند ساله دانشگاه صنعتی شریف را جزوه می‌خواند و این نشان می‌دهد
که پلیس اعتقادی به معاینه فنی ندارد. حسینی منش با بیان اینکه باید از پلیس پرسید که چند درصد خودروهایشان معاینه فنی دارند، گفت: باید بگویم که هیچ خودرو پلیسی به مراکز معاینه فنی مراجعه نکرده و این نشان می‌دهد که آنها اعتقادی به معاینه ندارند و حتی در سخنانشان معاینه فنی را کاغذپاره می‌نامند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام