کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 خرداد 1399   Monday 25 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 دی 1394

صفحه خبر: صفحه آخر

[ سید افشین طباطبایی- محقق ]- پدر و مادری که سال‌ها برای تربیت و پرورش و تحصیل فرزند خود تلاش کرده‌اند و می‌خواهند فرزندان از خودشان بهتر و موفق‌تر شوند؛ اغلب فراموش می‌کنند که چه اندازه وقت و سرمایه و عمر خود را در این راه صرف نموده‌اند، و درمقام انتقاد و سرزنش و مقایسه دختر و
پسر جوان تحصیلکرده‌شان با دیگران بر می‌آیند و عزت نفس او را فرو می‌ریزند یا با حمایت‌های بیجا و بیش از حد اعتماد به‌نفس او را زایل می‌کنند. اگر اتومبیل لوکسی داشته باشیم چهار چشمی از آن مراقبت می کنیم، ولی بسیاری از والدین به دست خودشان اسباب تخریب شخصیت و حقارت فرزندشان را فراهم می‌سازند. همین پیام‌های مخرب زمینه‌ساز بروز اختلاف و فاصله بین نسل‌ها می‌شود.
فرزندان نوجوان و جوان نیاز به تایید، تحسین، دیده شدن و دریافت پیام‌های مثبت و سازنده‌ به جای سرکوفت و مقایسه دارند. آنان نیروهای تازه نفسی هستند که هر پدر و مادری می‌تواند در زمینه‌های مختلف از انرژی ذاتی و پتانسیل ذهنی و تخصص شان استفاده کند تنها به شرط باور کردن و میدان دادن به آنها.
در حقیقت وظیفه اولیه و بعد مسئولیت والدین ایجاد فضایی امن و مطلوب و سرشار از آرامش برای رشد است. ویروس
منفی نگری و بدبینی درکانون خانواده، به خصوص نسبت به توانایی های دختران و پسران علف هرزی است که باید از ریشه درآورده شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام