کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 20 آذر 1398   Wednesday 11 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 دی 1394

صفحه خبر: صفحه ۲۲

خدایار سعید وزیری-عربستان سعودی یکبار دیگر با جنایتی علیه حقوق بشر و حق طلبی، ماهیت جنایتکار و مستبد خود را بیش از پیش آشکار کرد. از همان لحظات اولیه انتشار خبر شهادت آیت الله شیخ نمر، اعتراضات گسترده در سراسر جهان و به ویژه جهان اسلام متوجه رژیم سعودی شد و مردم در سراسر کشورهای منطقه این جنایت علنی و نقض آشکار حقوق بشر را محکوم کردند. جنگ یمن وشکست سیاست‌های عربستان در این کشور، آشکار شدن حمایت‌های این کشور از تروریسم، فاجعه منا و امروز به شهادت رساندن عالم برجسته شیعه، به مثابه دومینوی شکست بزرگ آل سعود این رژیم را با سرعتی عجیب به سمت پرتگاه سقوط و اضمحلال پیش می‌برد.
در این شرایط حکام حجاز با فرار روبه جلو و فرافکنی در تلاشی مذبوحانه در پی آن هستند تا از پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در قبال جنایات خود بگریزند که این شرایط هوشیاری و بصیرت همگان را می‌طلبد تا در دام توطئه‌های رژیم سعودی نیفتیم. این رژیم این بار نیز مانند همیشه در پی راه انداختن بازی کهنه و شکست خورده ایران هراسی است تا خود و کشورهای عربی را در یک سوی میدان و جمهوری اسلامی ایران را در سوی دیگر میدان نشان دهد و با ایجاد و شدت بخشیدن به تنش‌ها و تبلیغات دروغ، افکار عمومی جهان اسلام را از جنایات خود دور و متوجه امری غیرحقیقی نماید. در حقیقت عربستان امروز مصداق بارز این مثل است که:«الغریق یتشبث بکل حشیش» تا بلکه بتواند با مظلوم‌نمایی و قربانی نشان دادن خود، خشم ملت‌های مسلمان را کنترل کند که البته قطعا این سیاست نیز مانند دیگر سیاست‌های این رژیم محکوم به شکست است.
اقداماتی چون حمله به سفارت یا تخریب اموال و اماکن دیپلماتیک که صراحتا با تعهدات بین‌المللی کشورمان مغایرت دارد و فارغ از هر تعهدی اساسا مغایر با فرهنگ غنی و کهن ایرانی-اسلامی است و تنها سبب سوءاستفاده دشمنان ایران عزیز و تولید خوراک تبلیغاتی علیه کشورمان می‌شود، چنانکه در همان لحظات اول این اتفاق در تهران، شاهد موج‌سازی رسانه‌های عربی-صهیونیستی چون العربیه و ... بودیم که با بزرگنمایی این اتفاق سعی در کم رنگ کردن خبر شهادت شیخ مظلوم و آزادی‌خواه، آیت الله نمر بودند. امید است با توجه به هزینه‌ها و نتایج این چنین اقدامات نادرست و صرفا احساسی که متضرر‌شدن کشور را به دنبال دارد، بیش از پیش خودکنترل باشیم و از گرفتار شدن در پازل دشمنان جلوگیری کنیم و فراموش نکنیم شعار ما جهان علیه خشونت و افراطی‌گرایی است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور خاورمیانه که با جدیت با خشونت و افراطی گرایی سازمان یافته توسط برخی کشورها از جمله سعودی مبارزه می‌کند، مورد بغض و کینه این حامیان تروریسم است و آنها به دنبال استفاده از هر فرصتی برای تبلیغات ضد ایرانی هستند، پس باید بیش از پیش مراقب باشیم تا بهانه به دست دشمنان ندهیم. اقدام نیروی محترم انتظامی نیز در مقابله با این اقدام و بازداشت حمله کنندگان به سفارت شایسته تقدیر و تشکر است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام