کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 دی 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: مومن به عمل خود مومن است نه به زبان.
0938000
آقای عزیز این آخر دوره ای با توزیع چند تا ماسک می‌خواهی دل مردم رو به دست بیاری و رای جمع کنی اولا دلسوزیت ثابت شده در ثانی مشکل هوای تهران چیز جدیدی نیست که حالا یادت افتاده، در ضمن دست آقای قاضی پور درد نکنه که خوب حال‌‌گیری کرده.
0918000
از شهرستان یاسوج تماس می‌گیرم. مگر شناسنامه و استوانه انقلاب حضرت آیت‌الله هاشمى و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از قطار انقلاب نظام پیاده شده که تازه به دوران رسیده‌ها خواهان توبه و بازگشت او به قطار انقلاب شده‌اند؟!
0917000
جناب آقای دکتر لاریجانی جداشدن‌تان از اصولگرایان دلواپس که به هیچ چیز جز منافع جناحی خود نمی‌اندیشند مبارک، چراکه جز این از شما انتظاری نبود.
0918000
اغلب کالاها و اجناس خارجی کوچک و بزرگ و از هر نوع و اندازه و به هر قیمتی که باشند و از هر نوع مصرفی یا بادوام و لوازم آرایشی و بهداشتی، همگی دارای کاتولوگ و بروشورهای راهنمای استفاده از آن جنس به تمام زبان های زنده دنیا می باشند، ولی متاسفانه اکثر آنها که به زبان های مختلف و عربی نیز نوشته شده اند، اصلا" زبان فارسی ندارند و این بی‌توجهی عمدی یا غیرعمدی است که از سالیان دور و از گذشته تاکنون ادامه دارد و هیچ اعتراضی هم به این مسئله نشده است و این می‌تواند بی‌توجهی
به ملت با فرهنگ غنی و چندهزارساله عزیزمان تلقی شود که باید با اقدامات لازم و موثر و هشدار دهنده به اینگونه کشورهای صادرکننده کالاها ، از جمله تذکر و اخطار کتبی و شفاهی برای رعایت این مورد و سپس درصورت عدم توجه با تحریم و وارد نکردن کالای آنها با این رفتار آنها مقابله کرد.
0913000
صفحه10 روزنامه کیهان تحلیلی دارد ولی فراموش کرده 6سال قبل نفت 110 دلار قیمت داشت، گرانی، تورم و تخلف زیاد بود.
0917000
خواستم روزنامه وزین آفتاب را دانلود کنم روزنامه‌های 5،6 دی ماه در سایت روزنامه موجود نیست.
آفتاب یزد: شما می‌توانید جهت تهیه آرشیو به سایت «جار» مراجعه نمایید.
0917000
به عنوان یک متخصص عرض می‌کنم طرح فعلی بهداشت و درمان باعث افزایش شدید هزینه و هجوم مردم به بیمارستان‌ها شده و این زمینه بروز تخلف احتمالی را در بین برخی پزشکان فراهم می‌کند.
0914000
جناب روحانی اگر قرار باشد دلار به چهارهزار تومان برسد و رکود شدید همچنان پابرجا بماند و برق، آب و گاز هم نسبت به سال‌های گذشته گران و گران‌ترشود و قدرت پس گرفتن بیت المال از دست «ب.ز» ها وجود نداشته باشد ما چه کار می‌توانیم انجام دهیم؟
0918000
گران شدن حامل‌های انرژی و اضافه شدن
دو برابری و سه برابری قبض‌های آب، برق و گاز برای جبران کسری بودجه و قیمت پایین نفت را تدبیر نمی‌گویند و وعده گران شدن چند باره اینها در سال بعد را امید نمی‌گویند.
0918000
جناب آفتاب که از کویر یزد سر برآوردی تا همزبان با مردم شوی که خوب هم درخشیدید با مردم بودن و حرف دل آنها را شنیدن و انتقال دادن پیام شان شیرین است، اما دشواری‌هایی هم دارد. سالم و موفق باشید.
0911000
یوم الله 9دی از بزرگترین حرکت های جهادی و حماسی و تاریخی بود که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی درداخل و خارج از کشور به خاطر حمایت کم نظیر توده و اقشار مختلف مردم با بصیرت از آرمان‌های متعالی حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته) زمینگیر شدند.
0938000
کسی که به زیردستش ستم کند و با بالادستش چاپلوسی، آن فرد از مظاهر ستم است و نمی‌تواند مسلمان باشد.
0935000
تنوع داشتن برنامه های صداوسیما، موجب کاهش بینندگان ماهواره خواهد شد.
0935000
بین دکتر ظریف و فردوسی پور چه حرف‌هایی رد و بدل شده که باید ما مردم از آنان محروم شویم؟
0935000
تضاد سلیقه در نماینده‌ها باعث رشد و کمال است و کسی که با مردم بوده دوباره پیروز می‌شود.
0935000
صلاحیت یک نماینده بر اساس میزان حق با مردم و قانون سنجیده شود، نه اینکه چون رفتارش به مذاق ما خوش نیامده، نباید نماینده شود.
0935000
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
ضرابیان: دیدگاه آقای زیبا کلام نسبت به مردم خیلی فرقی با اصولگرایان ندارد. هر دو نگاه مردم را نا آگاه می‌بینند. دلیل رای دادن مردم به چهره‌های مشهور ورزشی بی اعتمادی نسبی به جناح‌های سیاسی است.
بازنشستگان فقط نفس می‌کشند فکر نکنید که بازنشستگان زندگی می‌کنند. واقعا" عجب به فکر بازنشستگان هستند هم دولت را می‌گوییم و هم مجلس را. برای یک بازنشسته حرف زدن و وعده و وعید پول نمی‌شود که با آن زندگی خود را بگذرانند بلکه وعده با عمل برای بازنشسته خوب است اگر فردا زندانها از بازنشستگان پر شود تعجب نکنید.
آقایان واقعیت چیز دیگری است. در ادارات دولتی ایران این رویه وجود دارد که اگر یک آشنایی که مقامی هم دارد وارد اداره‌ای شود که شلوغ است بدون آنکه آن شخص ارباب رجوع خودش بخواهد کاری برایش انجام دهند. آن مسئول اداره آن کار را برای آن مقام انجام می‌دهد واین کار حتما" انجام شده و بدون نوبت هم انجام شده و این چیزی تازه در ادارات نیست و شما هم نباید رسانه‌ای می‌کردید و حالا شما از رسانه‌ای کردنش منظوری داشته اید و می‌خواهی مظلوم نمایی کنی که این کار درستی نیست. این مورد مهمی نبوده در همه ادارات ایران این کار انجام می‌شود.
سلام. خسته نباشید. خواستم به خاطر گزارش قشنگ دیروز در مورد جذب آرای خاکستری از طریق تلگرام تشکر کنم.
خبر شما درست نیست قانوناً کسی که خواستار نمایندگی مجلس است شخصاً حضور یابد و ثبت‌نام کند حضور نماینده مفهومی ندارد پس فرزندان هاشمی بی نوبت ثبت نام کرده‌اند.
حمید: فردوسی پور هم نمی دونه با کی صحبت کنه می‌رفت با ...و.... صحبت می‌کرد تا پخش بشه!
روزبه: در مورد گزارش « جواد خیابانی‌ها چرا رای می‌آورند؟» خواستم بگم این نشان دهنده این است که برخی از مردم ما هنوز به آگاهی سیاسی کافی نرسیدند و همین طور نیامدن افراد سیاسی که در سیاست مویی سپید کردند در ادوار گذشته باعث شد تا هنرمندان و ورزشکاران و ... پا به عرصه سیاست بگذارند و اتفاقا به راحتی هم رای بیاورند در مقابل افراد سیاسی کمتر شناخته شده کار
راحت‌تری دارند.
غلامرضا نادم: من یک معلم بازنشسته هستم بگذریم آن زمانی که شاغل بودم مگر وضع اقتصادی خوبی داشتم تا برسد این سالهای باز نشستگی که ... به معلمی آمده هم با حقوق 960 تومان یادم است پس از 18 ماه 6000تومان پس انداز کردم سال 55 تا 57 با آن پول ازدواج کردم تا الان که 60 سال سن دارم پس انداز که جای خود همیشه تا بیستم هر ماه بخور و نمیر زندگی کرده‌ام پس من وامثال من کی باید زندگی کنیم.
فریبرز: با هم فکر کنیم نه برای هم شمشیر رو از رو ببندیم فکری کنیم که همه مردم راضی باشن. درسته هیچ‌وقت همه راضی نمی‌شوند ببینیم اکثریت چی میخوان.
امیدوارم که انسان‌های تحصیلکرده، دانا و شرافتمند در انتخابات مجلس انتخاب بشن انشاءالله.
ابوالقاسم نوری: با سلام. باید عرض کنم همسان سازی در سازمان تامین اجتمایی به صورت ذیرکانه اجرا شد بدین ترتیب که فقط بازنشستگان پرسنل تامین اجتماعی از آن منتفع گردیدند و دریافتی ماهانه آنان به نحو مطلوبی افزایش پیدا کرد در صورتی که بازنشستگان سایر دستگاه‌های مستمری بگیر تامین اجتمایی مشمول این عنایت نشدند و متاسفانه به صورت تبعیض آمیزی بازنشسته خودی وغیرخودی ایجاد کردند!!
به خاطر کاندیدا شدن آقای خیابانی برای نمایندگی مجلس به یاد موضوعی افتادم که حیف است عنوان نشود آن هم کشف مهم ایشان در مورد تغییر سرمربی تیم پرسپولیس که حتی طرفداران دوآتشه این تیم هم متوجه آن نشدند و همچنان فکر می‌کنند که سرمربی تیمشان برانکو ایوانکوویچ است درحالی که آقای خیابانی کشف کردند مربی این تیم ایوانکو برانکوویچ است فقط مسئله اینجاست که این دو نفر شباهت عجیبی به یکدیگر دارند و احتمالا همزاد هستند البته این مسئله همزاد بودن در مورد سایر مربیان هم می‌تواند وجود داشته باشد مثل فابیو کاپلو و کاپیو فابلو
0912000
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
1341- از هموطنانم می‌خواهم در انتخابات سعی کنند بهترین‌ها را به مجلس بفرستند. چه اصلاح طلب چه اصولگرا افراد معتدل و دلسوز و مدیر را به مجلس بفرستند. (6/10)
1345- معلوم نیست آقای هاشمی چه هیزم تری به برخی‌ها فروخته که آن قدر از دست او شاکی هستند. برخی از جسارت و بغض دارند می‌ترکند. (6/10)
1445- برخی هر چه می‌خواهند می‌گویند و دائم فتنه فتنه می‌کنند. چپ و راست حکم می‌دهند. چرا آن قدر با این حرفها جو و اعصاب مردم را تخریب می‌کنند؟ حرف جدیدتر بزنند. مسئولان به این افراد تذکری بدهید و از فتنه استفاده ابزاری و جناحی ننمایید. (6/10)
1449- صحبتم با نمایندگانی است که حالا‌دغدغه بیکاری و اشتغال مردم را دارند و در زمان احمدی‌نژاد از او حمایت می‌کردند و اعتراضی نمی‌کردند. عرض می‌کنم زمانی نفت بالای صددلار بود معلوم نشد درآمد کشور چی شد؟ جناحی که حمایت کردند باید جوابگو باشند. (6/10)
1451- برخی از آقایان حرفهایی می‌زنند که مشخص است. نه از علوم اجتماعی بهره‌ای دارند نه از علوم اقتصادی و نه از کشورداری. چنانکه حرفهایی می‌زنند که جای تعجب دارد. (6/10)
1509- اقتصاد ما مثل یک آدم مریض است. به عقیده من تا زمانی که مدیریت‌ها اصلاح نشود تورم دو رقمی و رکود خواهد بود تا زمانی که اصلاحات صورت بگیرد، اقتصاد به جایگاه مناسبی برسد و رونق اقتصادی ایجاد گردد. (6/10)
1539- خدمت برخی افراد عرض کنم لعنت خدا بر فتنه، فتنه‌گران اقتصادی هم کسانی هستند که چند تن از آنان به خاطر اختلاس در زندان هستند. (6/10)
1602- آقای ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با همسان سازی حقوق کارمندان گفتند در نهایت امکانپذیر نیست چون وضع مالی دولت خوب نیست. از سوی دیگر عضو دیگر کمیسیون گفتند امکان پذیر است. نمی‌دانم کدام درست است، اما در نهایت باید عرض کرد مگر شکم کارمندان بازنشسته با شاغلان فرق دارد؟ این نهایت بی‌انصافی است که یکی دو برابر دیگری حقوق بگیرد. (6/10)
1627- به نظر آقای باهنر خیلی کار خوبی کردند در انتخابات اسفندماه شرکت نمی‌کنند. قطعا ایشان این تصمیم را هوشمندانه گرفته‌اند چون می‌دانند نظر مردم نسبت به فراکسیون ایشان و همفکران ایشان چیست.(6/10)
1648- باید با هر کسی که به هر نحوی برای کشور و منافع ملی مشکل آفرین شده است مقابله کرد و از آن به فتنه یاد کرد. مثل فتنه‌گران اقتصادی و اختلاسگران. (6/10)
0024- آقای رحیمی رئیس دیوان محاسبات بوده دیوان محاسبات هم زیر نظر مجلس است. مجلس هم زیر نظر هیئت رئیسه بوده. بعد روزنامه آفتاب یزد تیتر می‌زند: محکومیت معاون اول رئیس‌جمهور. (8/10)
0149- از اصفهان تماس می‌گیرم. قیمت نوارهای تست قند خون که در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم طبی و حتی در مراکز کنترل دیابت عرضه می‌شود بسیار گران بوده و بسیاری از مبتلایان و افرادی که در معرض قرار گرفتن این بیماری مهلک هستند توانایی خرید آن را ندارند به همین علت و عدم کنترل آن روز به روز بر تعداد افراد دیابتی افزوده می‌شود که باید راه چاره‌ای برای آن پیدا کرد. (8/10)
0204- من واقعا متاسفم که برخی از آقایان آنچه که خودشان قلبا می‌خواهند به سایر اعضا و افراد انقلاب نسبت می‌دهند. در حالی که این خواست قلبی خودشان است. (8/10)
0917- دولتمردان زمزمه می‌کنند برای یکسان کردن حقوق بازنشستگان با شاغلین به لحاظ بودجه به نسبت در مضیقه هستند، اما افرادی هستند که بالای 40 میلیون در ماه حقوق می‌گیرند اما عده‌ای دیگر هم به همین ترتیب اما بازنشستگان مظلوم هستند و کسی به داد آنها نمی‌رسد. (8/10)
0907- مردم بیکار لرستان از دکتر لاریجانی و
دیگر نمایندگان کارآمد در استان‌های دیگر جهت
در اختیار گرفتن کرسی‌های نمایندگی این استان در دهمین دوره مجلس دعوت به عمل می‌آورند چراکه این نمایندگان کارآمد توانستند با درایت و تدبیر آب شور استان قم را به آب شیرین تبدیل کنند و زمین‌های کویری و غیرقابل کشاورزی را زیر کشت محصولات قرار بدهند تا شرایط ایدهآل بهتری برای اقتصاد و اشتغالزایی ایجاد گردد. (8/10)
0855- در فرصت خاتمه تحریم‌ها ایران باید در راه اصلاحات اقتصادی قدم بردارد و بخش خصوصی واقعی را تقویت نماید. (8/10)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
0943- به دلواپسان و منتقدان وزیر آموزش و پرورش باید گفت در این شرایط اقتصادی کشور آیا شما بودجه‌ای برای آن وزارتخانه اختصاص داده‌اید که برای رفاه بیشتر فرهنگیان هزینه نمایند؟ (7/10)
0942- جناب شهردار! در زمان شما هزاران باغ در تهران نابود گردید و صدها هزار درخت بریده شد که در آلودگی هوای تهران بسیار تاثیر داشت. آیا وضع کلانشهرهای دنیا جز پکن مثل تهران است! به عوض احداث یک خط جدید مترو که در ترافیک شهر محاصره است برای انتخابات بزرگراه صدر را با هزینه سنگینی دو طبقه نموده‌اید که ماشین‌ها از سراسر تهران به آن سرازیر و بزرگراه‌ها به پارکینگ تبدیل شده ا ست. آیا در کلانشهرهای جهان مردم با ماشین سواری سرکار می‌روند یا با قطار و مترو؟ با این سابقه اکنون می‌خواهید اختیارات محیط زیست را به عهده بگیرید؟ (7/10)
1331- امروز یکی از افتخارات جمهوری اسلا‌می این است که 99 درصد به قانون اساسی آن رای دادند. رای ملت در هر کشوری مشروعیت به آن می‌دهد. مسئولان در کمال قدرت می‌توانند حرف بزنند. (6/10)
1405- از سردار نقدی که فرمودند تا یک میلیارد جمعیت را می‌توانیم غذا بدهیم می‌خواهم به عنوان وزیر جهاد کشاورزی مشغول کار بشوند. (6/10)
آفتاب یزد: سخن آقای سردار نقدی کاملا‌ صحیح است. منظور ایشان این بوده است که کشور ایران آن قدر منابع دارد که می‌توان با مدیریت صحیح تعداد زیادی از جمعیت را
نان داد. متاسفانه مدیریت‌های ناصحیح و بدون تدبیر مشکلاتی را برای مردم فراهم کرده است و بد نیست نیم‌نگاهی هم به عملکرد دولت 8ساله قبلی داشته باشیم.
از مسئولان کشور می‌خواهیم با توجه به آلودگی هوا، مشکلات شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده خودروها و موتورسیکلت‌های برقی و هیبریدی را حل و موانع حضور انبوه آنان را در بازار برطرف کنند.
0912000
با درود به آفتابیان. گله‌ای داشتم. می‌خواهم بدانم چرا وقتی می‌توان از ترکیب زیبای پدر همسر استفاده کرد، ترکیب عربی «ابوالزوجه» را به کار برده‌اید؟ یا به جای واژه زیبای «بخشش» از «غفران» استفاده کرده اید؟
0912000
با سلام و درود به شما آفتابیان عزیز و ملت بزرگوار ایران قهرمان پرور. تورم و گرانی روزافزون موجود باعث شده که نظم و ثبات اقتصادی مردم و اغلب خانواده ها، تا حدود زیادی از زندگی آنها رخت بربندد و برود و آرامش نسبی روحی و روانی آنها کاملا بهم بریزد. این درحالی است که میزان درآمد آنها کمتر شده و به دلیل همین گرانی‌ها و تورم بی‌سابقه ارزش پول کشورمان نیز به شدت کاهش داشته است. به همین جهت دولت محترم باید از اقتصاددانان برجسته برای راهنمایی و حل این معضل اقتصادی و مسئله مهم اجتماعی و درد اصلی جامعه، کمک و یاری بطلبد.
0913000
ما مردم شهرستان که دستمان به آن آقایی که گفتند «بشکند دستی که دوباره به ایشان رای بدهد» نمی‌رسد ولی از راه دور به او به عواقب برخی‌ حرفها هشدار می‌دهیم. آیا ایشان با سخن مقام معظم رهبری که هر دست و رای مردم را حق الناس می‌دانند مخالفت می‌کند؟
0918000
به علت سالها سوء مدیریت مشکلات زیادی در کشور تلنبار شده است و نمایندگان جدید مجلس باید متخصص، وطن دوست و کارآمد باشند تا بتوانند در رفع مشکلات کشور انجام وظیفه کنند.
0910000
یوم ا... 9دی بزرگترین مصداق همدلی و همزبانی میان دولت و ملت و نشانه تجدید میثاق ناگسستی با اهداف و آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی است.
0938000
فرارسیدن میلاد پربرکت حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال 2016 را به همه هموطنان مسیحی تبریک و شادباش عرض می‌کنیم. پیام دیدار ولی امر مسلمین جهان، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) با خانواده شهید بزرگوار مسیحی نشانه تکریم از انسان‌های رهرو دینداری، ارزشمداری، انسانیت و آزادگی است جمهوری اسلامی ایران به حقوق و جایگاه پیروان همه ادیان ارزش واحترام قائل است.
0938000
فورى بسیار فورى: پس از معدوم‌سازى سیب‌زمینى، اینبار (خرما) را معدوم نمودند؛ مسئولان چه می‌کنند؟؟!!
0912000
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام