کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 بهمن 1397   Sunday 17 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 آذر 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
یکی از مشکلات و دغدغه های افرادی که مبتلا به بیماری قند خون هستند و یا مشکوک و در آستانه مبتلا شدن به دیابت می‌باشند، خرید و تهیه نوارهای یک‌بار مصرف بسیار گرانقیمت تست قند خون می‌باشد که برای ضرورت اندازه گیری قند خون هرروز صبح به صورت ناشتا و قبل از صرف صبحانه
لازم است که متاسفانه هیچ سوبسید و نرخ دولتی و یا تخفیف و بخشودگی نیز حتی در مراکز خیریه مخصوص تشخیص و درمان این بیماری مهلک و خطرناک و اغلب پنهان وجود ندارد، لذا شایسته است مخترعان و مبتکران و دانشمندان عزیز کشورمان که تاکنون ابتکارات و خلاقیت‌های ارزنده و نمونه بسیاری از خود نشان داده‌اند و باعث سربلندی کشور عزیزمان در مجامع علمی در جهان شده اند، با حمایت‌های مالی و تشویق‌های همه‌جانبه دولت محترم و خدمتگزار، راهکار و راه حل مناسب و جایگزینی به صورت همیشگی، با نوارهای تست دائمی به جای نوارهای یک‌بار مصرف و گرانقیمت فعلی، تولید و عرضه نمایند و نام خود و کشور عزیزمان را در عرصه صنعت و تکنولوژی فیزیک پزشکی درجهت خدمت به بشریت و مردم نیازمند به این وسیله تشخیصی طبی در جهان کنونی و آینده پرافتخار و جاودانه سازند.
...0913
زمانی بود که با 500 تومان می توانستیم چندبار از پیچ شمیران تا تجریش با تاکسی بیاییم اکنون 500تومانی در مغازه‌ها به عنوان پول خرد یافت نمی‌شود و باعث گرانی مضاعف می‌شود. بانک مرکزی باید به فکر انتشار (سکه) بیشتر آن باشد .
...0910
چرا شرکت مخابرات ایران نسبت به خرابی باجه‌های تلفن همگانی این قدر کوتاهی می‌کند؟ و از این بدتر اینکه پس از چند صباحی همین باجه‌های خراب را جمع آوری می‌کند! اینها از وسایل ارتباطی مورد نیاز مبرم مردم بوده وآمدن وسایل ارتباطی مدرن نمی تواند دلیل موجهی بر کاسته شدن تدریجی آنها باشد.
...0933
تعداد انگشت شماری که در برهم زدن و جلوگیری از سخنرانی های مجوز دار با بی قانونی باعث بدبینی مردم به نظام می‌ شوند در عمل به صورت ستون پنجم و نفوذی های دشمن عمل می‌کنند .
...0910
مثل آقای یامین پور زمانی که افراد می‌گفتند مجلس در راس امور نیست!!چرا او را از تابوشکنی دشمن شاد کن پشیمان نکردند؟! پس امروز به میوه دل امام جسارت نکنن.
...0911
وضعیت و امکانات نمازخانه‌های ایستگاه‌های مترو تهران بسیار ضعیف است و واقعا در شان مسافران میلیونی این وسیله نقلیه نیست.مسافران به همین خاطرمجبورند از اقامه نماز در آن صرف‌نظر کنند، چرا فکراساسی در این امر بسیار مهم و واجب نمی شود؟
...0912
چرا مسئولان ما مانند دکتر محسن رضایی در مصاحبه ها قطره چکانی اطلاعات می‌دهند مگر مردم ما نامحرم هستند این طرز برخوردها مردم را عصبانی و اعتمادها را سلب و بازارماهواره را داغ‌تر می کند.
...0912
صداوسیمابایدمجریان قوی و مسلط و تحصیلکرده وآگاه را برای مصاحبه با شخصیت ها و مسئولان برگزیند مجری مصاحبه با دکترمحسن رضایی شنبه شب قوی نبود و ما دقیقا نفهمیدیم امکانات لجستیکی داعش و روش نابودی شریان حیاتی این وحشی ها چیست.
...0912
آقای ربیعی وزیر محترم اگر پیام من را دیدید یا شنیدید استدعا دارم مشکل ما را حل کنید و یک وقت ملاقات بگذارید در ضمن فرزند معلول دارم و همسرم هم بیمه اش به مشکل خورده و خانه مان را فروخته ایم کمک کنید.
...0912
سلام ،به نظر بنده اصلاح طلبان باید رهبری شان را به عهده آقای رفسنجانی وحاج آقا حسن خمینی و عارف بگذارند تا تندروها حذف شوند و مجلس قوی داشته باشیم .
...0911
برادران تندرو جهت کنترل خشم خویش از انتخابات 92، به آبگرم سرعین بروند تا با ماساژ دادن بدن خویش به اعصابشان مسلط شوند و سخنرانی‌های اصلاح‌طلبان را برهم نزنند.
...0911
سلام. چرا حقوق بعضی ازمستمری بگیران تامین اجتماعی این قدر کم است، مگر می‌شود با ماهیانه90هزارتومان زندگی کرد آنهایی که ماهیانه 700هزارتومان می‌گیرند دارند می‌نالند چه برسد به ما لطفا از سازمان تامین اجتماعی پیگیر این مشکل من باشید . باتشکر
...0914
"حجاب وعفاف"بالابرنده درجات معنوی انسان و عامل توفیق قرارگرفتن درمسیر کمال و بندگی الهی است. پس یقینا مقامات معنوی بندگان صالحی که بدینوسیله و با انجام هرعمل خیر و نیکو و صالح بالا رود، از مقامات ملائک نیز برتر و افضل تر است.
...0938
اگر مار زنگی هم ما ساکنان تهران را بزنه از تعجب میشه مار شاخ دار، چون می بینه اثر نمی‌کنه. آخه سم هوای شهرمون قوی تر از سم مار که حتی قوی‌تر از سم عقرب و رتیل است.
...0933
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
مجد پور: چسبیدگی آقای رسایی به آقای تابش نشان دهنده خیلی نکات است.ولی تبار آقای تابش به مرحوم آیت اله خاتمی می رسد که از ابرار زمان خود بودند. از تبار و گذشته آقای رسایی ما را مطلع بفرمایید. چون اطلاع کافی نداریم. یاعلی.
عکس منتشر شده دیدگاه های شخص رسایی و جبهه پایداری است،ترکیب مجلس آینده اگر رقابت عادلانه صورت گیرد از اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو و طرفدار دولت خواهد بود،عکس مذکور یک نوع شاخ و شانه کشیدن برای رقیب و یک نوع به اصطلاح خط دادن است به امید اینکه اصلاح طلبان بیشتری صلاحیت‌شان تایید شود.
ساحل: خبر «جاذبه» به خانه هنرمندان ایران می آید» عالیه. امیدوارم بیشتر مورد حمایت قرار بگیرند که بیشتر در این زمینه فعالیت کنند.
محمدرضا: آقایان کثیرالشک از هر انگشتشان هنر های مختلف می‌ریخت و می ریزد لذا کارهای دولت یازدهم را نمی‌پسندند!!
البته که فقر در برخی از خانواده‌های ایرانی بیداد می‌کند شکی در آن نیست و دولت هم که گوشش بدهکار نیست. برخی از خانواده‌ها از قشر کارگر و کارمند و بازنشسته زندگی فلاکت باری دارند و پیش زن و فرزندانشان شرمنده اند و حالا مسئولان ما صحبت از عدم ارزان شدن کالا می‌کنند و می‌گویند چون دلار قیمتش افزایش پیدا کرده کالا ارزان نمی شود و حالا چه چیزی قیمت دلار را افزایش داده معلوم است.
علی: آفتاب یزد بهترین روزنامه ای است که من با آن به تازگی آشنا شده ام. ممنونم از روزنامه خوبتون.
عبدالهی: لطفا اسم آقای"یامین پور" را نبرید که فکر می‌کند مطالبش دلخواه اکثریت مردم است.
حسن: در مورد خبر «تنها شهر ایران که «آب مجانی» دارد» خواستم بگم همه ویلاهای از ما که چه عرض کنم از همه بهتر بهتران در شمشک قرار دارد تازه اگر عنایت بفرمایید پول برق هم نگیرید خیلی لطف فرموده اید.
اتفاقا هوش آقای کلهر بیشتر از احمدی نژاده. اون زمان که دوره احمدی نژاد بود اسبت رو اونجا زین کرده بودی و حالا که یقین پیدا کردی دوران احمدی‌نژادی سپری شده و غیر قابل برگشت است با... راه نفوذ به دوره امید را جستجو می‌کنی.
در دور دوم انتخابات استانی فرانسه حزب افراط‌گرای دست راستی فرانسه نتوانست در هیچ یک از13 استان در انتخابات پیروزی کسب نماید. این نشان می‌دهد که در صورت شرکت گسترده مردم در انتخابات تند روها موفق نخواهند شد .
...0910
عده ای نمی دانند که سیدحسن خمینى ، هاشمى و روحانى از استوانه ها و شناسنامه انقلابند. آقاى عزیز اینها از ستون‌هاى اطمینان انقلابند زمانى باید ناامید شد که در عرصه انقلاب از این نام‌ها و شخصیت ها نشانى نباشد.
...0917
مسئولان کشور روز به روز موانع بیشتری از سر راه رونق کسب وکار و تولید بردارند و مواد اولیه و متریال لازمشان را اگر در کشور نیست با سهولت وارد کنند.
...0912
از یاسوج روستاى امیرآباد بابکان تماس می گیرم، بسیجى دفاع مقدس، جانباز و برادرشهید و بازنشسته هستم امثال کاکایم دعایى نماد اخلاق کریمانه هستند .
...0917
حضرت امام باقر(ع) می فرمایند:سلامتی دین و تندرستی بهتر از دارایی است.
...0938
در تالارهای پذیرایی به هیچ عنوان نباید اجازه داده شود آداب و ارزش های اسلامی وانسانی با انجام اعمال خلاف شرع زیر پا گذاشته شود و باید نهادی به عنوان متولی و ناظر دائم به این قضایا وجود داشته باشد.
...0938
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
1010- لطفا به این دلواپسان بگویید از انتخابات بعدی چه خبر؟ (18/9)
0906- از پیاده‌روی کنار رودخانه زیر پل تجریش رد می‌شدم. یک زن جوان و 2 مرد در میان آب‌های خروشان در جزیره کوچکی وسط رودخانه نشسته بودند و مواد می‌کشیدند. پیاده‌رو محل عبور دانش‌آموزان است. (18/9)
1443- روز پنجشنبه 19 آذر از تقاطع جمشیدیه نیاوران را تا باغ فردوس پیاده طی کردم. در این فاصله دهها بچه، زن و مرد و جوان و پیر از سرما در کنار خیابان کز کرده بودند، برخی هم مقوایی روشن کرده بودند تا گرم شوند که البته نمی‌شوند. جای تاسف است کشوری که روی منابع غنی قرار دارد عده‌ای به این صورت گرفتارند برخی هم برایشان چند میلیون یورو پول توجیبی حساب می‌شود. (19/9)
1754- برخی‌ها شب‌ها گرسنه می‌خوابند، کارتن‌خواب هستند. مسئولیت اینها با کیست؟ چه‌کسانی جوابگوی آنها هستند؟ از ارومیه (19/9)
2202- یکی از اساتید گفته‌اند برخی از امام رحمه‌الله علیه بهره‌برداری می‌کنند درحالی که با امام نبودند حتی زاویه داشتند اما امروز جملاتی از امام (ره) را می‌گیرند و به نفع خود استفاده می‌کنند. این افراد در این چند ساله فقط از عناوینی برای رسیدن به مناصب و غنایم استفاده می‌کنند. (19/9)
1005- قابل توجه پلیس 110 ! در شهرک لاله خیابان ارتش خ مهربان نبش پورحیاتی منزلی داریم. دیشب یک وانت سرپوشیده آنجا پارک شده بود دزدگیر آن تا ساعت 3 نصف شب صدا می‌کرد.
4 بار به .... تماس گرفتیم خواهش کردیم کاری کنید صدای آن گرفته شود. اما در نهایت یک درگیری شد مردم ریختند بیرون ماشین را داغون کردند تا صدای دزدگیر خاموش شد. (19/9)
2351- خانه‌ای حدود 400 متری دارم نبش کوچه دو متری که طرف دیگر همان کوچه حسینیه محل می‌باشد. دهیاری می‌گوید کوچه باید 6 متری بشود. میراث فرهنگی می‌گوید برای 4 متر تعریض کوچه از متراژ ملک من استفاده شود پس عدالت کجاست؟ مگر نباید به صورت مساوی 2 متر از ملک من 2متر از طرف ملک روبه‌روی کوچه کسر گردد؟
به کجا شکایت ببرم؟ آیا تا زمانی که ملک من تخریب نشده، آیا کسی می‌تواند به من زور بگوید و مرا وادار به عقب‌نشینی در کوچه بکند؟ لطفا کارشناس روزنامه پاسخ دهد. (19/9)
1005- در روزنامه چهارشنبه یک صفحه کامل به نمودارها و ارقام اقتصادی اختصاص داشت. چه قدر دلم می‌خواست شما یک آمار مثل برنامه 90 از خوانندگان می‌گرفتید، چند نفرشان این صفحه را نگاه کردند یا چند نفر خوانده‌اند. (20/9)
آفتاب یزد: نمودارها گاهی نشان دهنده بسیاری از گفته‌ها می‌باشند و شاید اگر برخی از نمودارها نباشند باید برای بیان آنها تعداد صفحات بیشتری اشغال می‌شد، لذا ضمن احترام به‌نظر جنابعالی سعی خواهد شد مطالب به نحوی تنظیم گردد که قابل درک بیشتری باشد.
1016- من بازنشستگانی را در پارک ملت می‌بینم و با آنها صحبت می‌کنم. اکثرا علاقه کمی به مطالعه در امور اقتصاد دارند حتی در مدارس و دانشگاه به جای اینکه الفبای اقتصاد را آموزش دهند در مورد برخی موارد غیرضروری آموزش می‌دهند باید افراد مسن هم علاقه و دانش نسبت به اقتصاد داشته باشند. (20/9)
2245- اخیراً آقای ضرغامی در یکی از دانشگاهها حرفهایی زدند که در جواب باید گفت: این سوءمدیریت دولت قبل بود که باعث بروز مشکلات فراوان برای کشور شد. (20/9)
1027- در تاریخ 15/6/93 برای ثبت‌نام تندر90 در نمایندگی پارس خودرو، 14 میلیون و در تاریخ 11/12/93، 6 میلیون جمعاً به مبلغ 20 میلیون پرداخت کردم. در قرارداد ذکر شده که تحویل آن خرداد 94 است امروز پایان آذر 94 است هنوز موفق به دریافت خودرو نشدم. (21/9)
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
1327- از بازار سازنده رادیاتور ماشین هستم. برای یک وام چندین سند در گروی بانک صادرات گذاشتم. چندین سال از این وام استفاده کردم. تولیدکننده و سازنده هستم. 30 نفر کارگر دارم اما متاسفانه بانک‌ها به ما وام نمی‌دهند می‌گویند گردش کار شما باید فلان قدر باشد، ضمن اینکه صد تومان وام گرفتم 10 تومان از پول ما را گرو نگه داشتند با اینکه 240 تومان در رهن بانک سند داریم. متاسفانه آن قدر برای تولیدی موانع ایجاد می‌کنند که آخر هم وام نمی‌دهند. این چه گونه حمایت است؟ دولت کی می‌خواهد از تولیدی‌ها حمایت کند؟ من 30 سال سابقه حساب در بانک دارم. الان 30 نفر کارگرم را به 15 نفر کاهش دادم. (18/9)
1255- افرادی که از دولت انتقاد می‌کنند فکر می‌کنند دولت باید از یک جایی پول بیاورد. نمی‌دانند که فقط 2 قلم حقوق کارمندان و یارانه‌ها در سال حدود 300 هزار میلیارد تومان است. نمی‌دانم اینها معنی این را می‌دانند یا خیر. اگر یک کتاب اقتصاد کلان خوانده باشند متوجه می‌شوند تهیه چنین پولی چه قدر مشکل است.(18/9)
1253- روزنامه چهارشنبه را می‌خواندم. پیام‌دهنده‌ای پیامی داده بود که مملکت روی گنج خوابیده، چرا دولت می‌گوید من ندارم. اول این گنج را ایشان نشان بدهد. این گنج کجاست؟ دولت هم حقوق کارمندان را می‌دهد. هم هر طور شده یارانه مردم را داده است. اگر منظور ایشان از گنج نفت است، نفت را به هر که می‌فروختیم پول آن برنمی‌گشت. (18/9)
1232- حالا‌ که در سریال تلویزیونی معمای شاه از تاریخ شناسان استفاده شده، لذا چه خوب بود از آقای خسرو معتضد هم استفاده می‌شد. (18/9)
1223- جناب آقای کلهر مشاور احمدی‌نژاد گفته‌اند نان و امید روحانی بهتر از نان و پنیر احمدی‌نژاد است. حرفهایش را باور نکنید. چه طور وقتی آقای احمدی‌نژاد سرکار بود چنین حرفهایی نزد، پس باور نکنید اینها برای فراموش کردن گذشته و نزدیکی به حال است. (18/9)
1220- سردار نقدی در همایش بصیرت کرمانشاه فرمودند آن آقایی که در لباس روحانیت در جریان فتنه 88 بدون توجه به اینکه رئیس‌جمهور بوده نزد شاه شرابخوار آل سعود می‌رود و برای انتخابات ایران کسب تکلیف می‌کند. از دولت امارات پول می‌گیرد شیعه نیست. این صحبت‌ها که حتما بدون مدرک نیست. لطفا بررسی شود. (18/9)
1218- حیف از جناب آقای کیانیان هنرمندی که حداقل 50 سال در رشته هنر استخوان خرد کرده و محبوب مردم هنردوست است، اما با شرکت در سریال... وجهه خود را پایین آورده است. از تهران (18/9)
1104- خودسوزی با اسید توسط یک دختر جوان در تهران به خاطر توسل به زور والدین برای ازدواج اجباری بوده. اثرات آینده این ازدواج اجباری و نهایت طلاق شاید حتی مخرب‌تر از اسیدپاشی باشد. (18/9)
1103- دلواپسان مجلس خود را به فراموشی زده‌اند که احمدی‌نژاد در تقدیم لایحه بودجه 437 روز تاخیر داشت و در آخر کل لایحه بودجه را در یک کتابچه 80 برگی آوردند. مجلسی‌ها هیچ اعتراضی نکردند اما اکنون برای 72 ساعت تاخیر دولت جدید سر و صدا می‌کنند. (18/9)
1055- در رابطه با فاجعه خمینی شهر و بیمارستان و آن قضیه بچه خواستم بگویم یکی از اقوام‌ ما در یکی از کشورها زندگی می‌کند. ایشان مریض می‌شود یک غده در بدنش درمیآید. وقت سه ماه دیگر می‌دهند بعد از 20 روز زنگ می‌زنند و نظرش را درباره عمل جراحی می‌پرسند سپس خودرویی دنبال او می‌فرستند. آمبولانس می‌آید و او را به بیمارستان می‌برند. عمل هم می‌کنند و پس از چند روز هم به خانه برمی‌گردانند. یک هفته هم دکتر یک روز در میان برای معاینه به خانه او می‌رفت و در آخر سر نامه‌ای هم به او دادند که 9 روزی که سرکار نرفته از بیمه بگیرد. هیچ پولی هم بابت هزینه درمان پرداخت نکرد. (18/9)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام