کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 دی 1398   Sunday 19 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 آذر 1394

صفحه خبر: صفحه ۲۴

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ۲۱ آذر و فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۸ این ماه آغاز می‌شود. علی پورعلی مطلق همچنین اظهار کرد: هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ظرف زمانی پنج روز و هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ظرف زمانی شش روز تشکیل خواهند شد. به‌گزارش ایسنا، وی در ادامه تصریح کرد: هیئت‌های اجرایی پس از پایان مهلت ثبت‌نام ظرف یک دوره زمانی ده روزه، صلاحیت داوطلبان را به استناد ماده 50 قانون انتخابات و براساس استعلامات از مراجع چهارگانه معین در قانون انجام می‌دهد. پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی، بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های نظارت و پس از آن در شورای نگهبان انجام خواهد شد که این روند تا 5 اسفند ادامه خواهد یافت. مدیرکل انتخابات وزارت کشور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره مدت تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان گفت: براساس جدول زمان بندی و طبق ماده 23 آیین‌نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری، زمان تبلیغات داوطلبان نمایندگی این مجلس از 22 بهمن تا 5 اسفند به مدت 14روز تعیین شده است. وی افزود: زمان تبلیغات برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز از 29 بهمن تا 5 اسفند به مدت یک هفته تعیین شده است.
فرصت کمی برای آموزش نحوه برگزاری انتخابات الکترونیک باقی مانده است
سیدشهاب‌الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت:‌ زمان قابل توجهی برای آمادگی برگزاری انتخابات باقی نمانده و برگزاری الکترونیک انتخابات مستلزم آموزش مجریان انتخابات است. وی با اشاره به وجود آمادگی نسبی برای برگزاری انتخابات الکترونیک در استان تهران اظهار کرد:‌ در حال حاضر در انتظار اعلام نظر نهایی شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیک انتخابات هستیم. وی افزود: گروه‌های سیاسی و جناح‌های مختلف باید به گونه‌ای رفتار کنند تا اخلاق انسانی و اسلامی در جریان برگزاری انتخابات مراعات شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام