کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 اسفند 1398   Tuesday 25 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 آذر 1394

صفحه خبر: اجتماعی

جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری کشور
جناب آقای دکتر هاشمی، وزیر محترم بهداشت
همسر اینجانب ، خانم توراندوخت اشتیاقی ، در تاریخ 18 مهرماه 1394 بر اثر سقوط در پیاده رو دچار خونریزی مغزی می شود. رهگذران و یکی از همسایه‌های مهربان ما با فراخواندن آمبولانس اورژانس او را راهی بیمارستان می کنند. همسر من به همراهان اصرار می ورزد که چون پزشک متخصص قلب و عروق اش در بیمارستان ... فعالیت دارد ،
او را به این بیمارستان ببرند. ولی بدبختانه همزمان با پذیرش همسرم در اورژانس ،
پزشک متخصص عازم سفر خارج شده و هنوز بازنگشته است.
پسر من که از ماجرا باخبر می شود به سرعت خود را به بیمارستان می رساند. نخستین دستور اولیای بیمارستان فراهم ساختن پول برای پذیرش همسرم در بخش CCU و سپس ICU بود.بنا بر نظر پزشکان معالج و مشاور متخصص مغز و اعصاب ، سلامت همسرم فرآیندی بطی ء و صرفا منوط به مراقبت از او در شرایط پرستاری تخصصی ICU و مالا دستگاه تنفس بوده است. از آن زمان تاکنون که بیش از یک ماه است که او را در همین بخش نگه داشتند و به طور متوسط برای هر شب حدود 25 میلیون ریال یا دو میلیون و پانصد هزار تومان از ما دریافت کرده اند.
جناب آقای رئیس جمهوری ، جناب آقای وزیر
شما عبارت شنیع«بیمار دست دوم» را شنیده اید؟اول بار حدود هفته دوم اقامت همسرم در بیمارستان... ، زمانی که به انتقال وی به یک مرکز طرف قرارداد بیمه سلامت فکر می کردیم این عبارت را در آن بیمارستان شنیدیم که گویا آن مراکز چنین بیماری را قبول نمی کنند. بیمه تکمیلی بازنشستگان هم مدعی است که اخیرا اقامت بیمار در ICUتنها تا سقف 70 میلیون ریال تعهد می شود.
گویی کل نظام درمان و تامین سلامت دست به دست هم داده باشند که به کسانی چون توراندوخت اشتیاقی ، که عمری را صرف آموزش کودکان و گسترش ادبیات کودک و تربیت معلم کرده اند، خاطر نشان کنند که «خود غلط بود آنچه
می پنداشتند» و نتیجه ممارست برای باسواد و کتابخوان کردن فرزندان ایران ، این است که در روزگار سالمندی شاهد این باشند که تحصیل کردگان این مرز و بوم بی هیچ ابایی عبارت «بیمار دست دوم» را بر زبان جاری کنند.
تا به حال 670 میلیون ریال معادل 67 میلیون تومان ما به هوا رفته است به طوری که اندوخته‌های من ، همسرم و پسرم به کلی ته کشیده و ناچار دفتر مجله را برای فروش به معاملات ملکی سپرده ام . در این مدت کوچکترین تغییری در حال بیمار دیده نشده بلکه روز به روز وضعی وخیم تر پیدا کرده است.
استدعای من از شما مسئولان مملکتی این است که بفرمایید نرخ شبی 25 میلیون ریال را چه کسی تعیین کرده است؟فاجعه بار است بدانید که در بیمارستانی که خود را برتر از تمام بیمارستان‌های خصوصی و دولتی می داند، مدت‌هاست
(به روایتی یک سال و خرده ای) دستگاه سی تی اسکن خراب است . همین امر سبب شد که انجام سی تی اسکن همسر من به بیست و چهار ساعت بعد از پذیرش به تعویق افتد چون بدین منظور مجبور بودند او را به بیمارستان آتیه برده و برگردانند؛ همین حمل و نقل حال او را بدتر کرد.
در ضمن این که همواره گروهی از پزشکان و صاحبان سهام بیمارستان در ممالک اروپایی سرگرم سیر و سیاحت هستند، نبود پزشک و نداشتن سی تی اسکن کوچکترین اثری در رقم دریافتی آنها ندارد.
بدون تردید این دردی که همچون آواری مرگبار بر سر ما خراب شده است منحصر به ما نیست و بسیاری از هموطنان ما این مسائل را تحمل کرده و دم برنیاورده اند.
من ضمن استمداد از شما عالی جنابان برای ترتیب انتقال عاجل همسرم به یکی از مرکز درمانی دانشگاهی طرف قرارداد بیمه سلامت ، استدعای عاجزانه دارم که برای تخته کردن این دکان‌هایی که از رشته پزشکی نوعی حرفه کسب و کاسبی درست کرده اند اقدامی به عمل آورید و یا نظارت مجدانه ای بر کار آنها اعمال فرمایید تا مردم از چنگ این دکانداران خون آشام رهایی یابند.
دکتر یوسف قریب


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام