کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 25 مرداد 1399   Saturday 15 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 آبان 1394

صفحه خبر: سیاسی

هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی روز گذشته 19 آبان ماه در دادگاه انقلاب به‌صورت علنی برگزار شد.
به گزارش انتخاب، بابک زنجانی متهم ردیف اول ساعت 8:30 مانند جلسات گذشته با تدابیر امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد.
قاضی صلواتی، "مرتضی تورک" معاون دادستان تهران را به منظور ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی به جایگاه دعوت کرد.
تورک معاون دادستان تهران: زنجانی از ابتدا جهت رد اموال فهرستی از اموال خود نوشت و به دادستانی ارائه کرد. در این لیست هیچ نامی از چاه‌های نفت وی در عراق و تاجیکستان و یا اموالی که وی در دو جلسه قبل دادگاه اعلام کرد نبود.دادستانی تهران هیئتی را به مالزی اعزام کرد، نماینده زنجانی به ما گفت:پول آب،برق،گاز و تلفن پرداخت نشده و ما حقوق نگرفته ایم،لطفا به ما کمک کنید. بنا به اظهارات نماینده زنجانی در مالزی منظور متهم نفتی از دفتر بانک FIIB در منطقه لاووان یک اتاق و چند رایانه بوده است.
تورک معاون دادستان تهران:برای هر یک از اموال بابک زنجانی کارشناس خبره ای از دادگستری انتخاب شد. جلسات کارشناسی با حضور وکیل، خانواده، مدیران منسوبی زنجانی، اعضای هیئت مدیره و کارشناسان برگزار می‌شد. زنجانی برای برخی از اموال خود از جمله فرش‌های منزل و لوازم اداری قیمت‌هایی را می‌گفت که مورد پذیرش کارشناسان خبره دادگستری نبود و وی برای اظهارات خود سندی هم نداشت.
تورک معاون دادستان تهران: زنجانی مدعی است لوسترها، میز و لوازم اداری دفتر مرکزی وی ۴ میلیارد تومان می‌ارزد. متهم نفتی مدعی است
لوسترهای دفترش ۱.۵ میلیارد تومان ارزش دارد؛کارشناسان این اعتقاد را ندارند. زنجانی برای دفتر خود ۴۰۰ میلیون تومان لوازم بدنسازی خریده بود.
تورک معاون دادستان تهران :زنجانی
ملک «ایران زمین» را بزرگترین دارایی خود در ایران عنوان می‌کند. منبع پیش پرداخت خرید این ملک از دارایی وزارت نفت بوده است. زنجانی ارزش ملک «ایران زمین» را ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است اما کارشناسان خبره دادگستری ارزش آن را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده اند. ارزش کل دارایی زنجانی در ایران ۲۵۹۵ میلیارد تومان است. زنجانی از لیست ابتدایی ارائه شده به دادستانی ۴ دستگاه خودرو، یک ساختمان و ۳ ویلا را خارج کرد. زنجانی مدعی است ویلای لواسان که در لیست رد مال بوده متعلق به مادرش است و به همین خاطر از لیست رد مال، ویلا را خارج کردیم اما این ویلا همچنان در توقیف دادستانی است. هنوز انتقال قطعی سهام شرکت‌ها به وزارت نفت صورت نگرفته است. ۱۸ مورد از شرکت‌ها و دارایی‌های آقای زنجانی تحویل وزارت نفت شده است.
nزنجانی: آقای تورک می‌گویید اموال من ۲۵۹۵ میلیارد ارزش دارد، لطفا این مبلغ را بردارید و باقی اموال را به خودم بدهید.
nتورک معاون دادستان تهران:این هفته جلسه ای داریم.
nوکیل بابک زنجانی:مجموعه دادستانی تهران با زحمات شبانه روزی کار کارشناسی را پیگیری کردند و ما از دادستانی در مورد ارزیابی اموال متشکریم، مشکل ما کارشناسی است.
nطفره چندین باره زنجانی از پاسخ به سوال رئیس دادگاه.
nقاضی صلواتی:آقای زنجانی قرار بود امروز در مورد منشا پول و شخص شیخ توضیحاتی ارائه کنید؛شیخ کیست؟ با چه ضمانتی به شما وام ۱۵ میلیارد یورویی داده؟ اصلا شیخی وجود دارد؟
nنجفی نماینده دادستان تهران:مدعی هستید "شیخ ..." به شما اعتماد بسیار دارد. ایشان را به دادگاه بیاورید شهادت بدهد. بگویید شرکت این فرد کجاست؟ نام شرکتش
چیست؟
nقاضی صلواتی:یک روز دیگر به شما برای ارائه مدرک محکمه پسند در مورد منشا ۱۵ میلیارد یورو و معرفی شیخ ... فرصت می‌دهم.
nنجفی:به شیخ ... بگویید به دادگاه بیاید.
nبابک زنجانی:لزومی ندارد شیخ حشر به اینجا بیاید.
nقاضی صلواتی:دادگاه می‌خواهد شیخ ... به دادگاه بیاید.
nبابک زنجانی:بله می آید.
بابک زنجانی در بخشی از دفاعیات خود اظهار داشت: می خواستم روز آخر دادگاه اعلام کنم اما چون مجبورم کردید امروز اعلام می‌کنم که همین الان 22 میلیارد یورو پول نقد دارم. می‌خواستم روز آخر دادگاه و زمانی که آقایان می‌گویند زنجانی هیچ پولی ندارد اعلام کنم اما مجبور شدم امروز
بگویم. زنجانی خطاب به نماینده دادستان گفت: دلیل این که برایتان نوشتم حاضر نیستم ساعت، انگشتر، 4 ماشین و دو موتورسیکلتم را به وزارت نفت بدهید این است که دوستم ندارم آقای زنگنه از ساعتم استفاده کند و سوار ماشینم
شود(!)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام