کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 02 شهریور 1398   Saturday 24 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 آبان 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
محمود نخعی: این فکر کودکانه است کسی فکر کند که تمام خلاف یعنی از برنامه ریزی تا اجرا متکی به یک فرد مانند «ب.ز» باشد زیرا فساد به این بزرگی متشکل از مجموعه ای متفکر است که این برنامه را طرح و به اجرا درآورده اند.
به عنوان یک شهروند معتقدم به زندگی مردم نباید سرک کشید ولی به حساب های مالی نوکیسگان و مرفهان بی دردی که همه چیز را برای خود و اطرافیان خود می‌خواهند و تا دم مرگ به مال‌اندوزی؛ رابطه بازی و فساد اخلاقی باید مدام سرک کشید تا مشخص شود آیا شیفته خدمت بوده اند تا تشنه مال و جاه و قدرت! اینها باید زیر ذره بین باشند نه مردمی که حقشان ضایع شده است.
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دست‌اندرکاران روزنامه آفتاب یزد.برای من به عنوان یه جوان 27 ساله دهه 60 که از همه چیز محروم بودیم و در محدودیت و باز هم با نبود بازار کار و ظلم فراوانی که بر ما رفت سوالم اینجاست که اگر قرار است ما رئیس جمهور انتخاب کنیم و هر حرفی زد انجام نشود بلکه کارشکنی شود وقتی هر کسی کار خودش را می‌کند و همگی اینقدر قدرت دارند که در برابر نفر دوم سیاسی کشور مخالفت کنند مطمئن باشید در انتخابات بعدی سهم رایی از ما جوانان ندارید.
در زمان آقای احمدی‌نژاد چرا اینگونه نبود و همه سراپاگوش بودند ولی از زمان آمدن دولت امید کارشکنی‌ها شروع شد بگذارید حالا که مردم کمی شاد هستند دوباره برنگردد به روزهای پر از یاس. موفق باشید.
با سلام آقای ... به لطف همین مخالفت ها یک شبه از نماینده ای نسبتا گمنام به چهره ای نه چندان مشهور تبدیل شد.در طول دو دهه گذشته بخصوص، برای سیاست بازان، نه سیاستمداران که متاسفانه الان اکثرشان گوشه گیری را انتخاب کرده اند، منافع فردی و خانوادگی مهمترین هدف بوده است و چنین نیز خواهد بود و این معلول است بگردید علت این گرایش به فرد محوری و فامیل محوری که ایران را فدای خود می کند، را پیدا کنید.. فرصتی که در دولت گذشته به لطف درآمدهای نجومی نفتی، برای توسعه ایران و زدودن فقر برای همیشه وجود داشت و شاید هم هرگز ، دست کم در قرن حاضر دیگر تکرار نشود ، در اثر همین فامیل بازی از دست رفت آن چنانکه که ثروتمند ترین دولت تاریخ ایران به بدهکارترین آن تبدیل شد. کاش و کاش و باز هم کاش ...
علی: شنیده اید میگن شکم سیر از گرسنه خبر ندارد . به جای فرافکنی و دنبال اهداف خطی و حزبی بودن قدری هم به فکر مشکلات عدیده مردم باشید.هاشمی مورد وثوق و اعتماد امام و رهبری بوده و است. در این شرایط خاص بهتر است با تعامل و بهره‌گیری از تجربیات بزرگانی همچون جناب هاشمی کمک کنیم تا وضعیت عمومی مردم بهبود یابد. ان‌شاءاله
مطلب «آقای زاکانی بازگردید!»خوب بود امید است موثر واقع شود .
در مورد گزارش «چرا صدای «بله» عروس به گوش نمی‌رسد؟» خواستم بگم منشا آن بیکاری جوانان است و هزینه های بالا و بی در آمدی و نگرانی از بیکاری و بالا رفتن توقع ها .
نیما: " خانم علایی با سلام. یه لحظه دوباره به این جمله خودتون تامل کنید لطفا «و اینگونه است که باید قید نیروی جوان و مولد در هرم جمعیتی را بزنیم» ببخشید خانم الان که ما متولدهای دهه شصتی و دهمه هفتادی داریم چه گلی به سرشون زدی که دغدغه آینده رو دارین؟
فریدون: زیادی به خودش اطمینان داشته این آقای ضیاء
محمدرضا کریمی: سلام ! در مورد حرکت وگفتار سراسر غلط این مجری تلویزیون نباید گذشت کرد چون آنتن رسانه ملی جایگاه بسیار حساسی دارد وشایسته نیست آن هم به طور زنده در زمام وکف افراد با این سبک قرار بگیرد .
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
در یکی از برنامه‌های صداوسیما از رئیس سابق بانک مرکزی دعوت کرده بودندکه در مورد مسائل اقتصادی اظهارنظر بفرمایند ایشان در زمان تصدی‌شان چه گلی به سر مردم زدند که حالاکارشناس شده اند جالب‌تر اینکه کارشناس دیگر اصرار داشتند سودبانکی باید دوازده درصد بشود تا رانت خواران حسابی حال کنند!
...0914
با سلام. در تقویم سالانه روزی رابه نام تکریم بازنشستگان نامگذاری کرده اند ولی چه سود تکریم خشک و خالی به چه درد می‌خورد آیا نباید دراین روز جهت قدردانی از زحمات 30ساله آنان مبلغی هرچند ناچیز به حساب آنان واریزگردد تا غم واندوه آنان کاهش یابد. باتشکر
...0919
باعرض سلام ودرود بی پایان و خداقوت.حمایت‌های تسهیلاتی اخیر مسئولان محترم از تولیدکنندگان دروضعیت رکود و تعطیلی و نیزاجرای طرح خریدکالاهای ایرانی، از عوامل موثرپیشرفت ورونق اقتصادی بوده ومردم وجامعه را خودکفا، مستقل، پویا و فعال می‌کند.
...0938
دوران آمارهای سرکاری تمام شده باید ملت عزیز ایران کمربندها را محکم ببندند و روحانی را یاری کنند و ایران عزیز را به بالاترین و قوی‌ترین ابر قدرت دنیا تبدیل کنند.
...0912
با سرد شدن هوا، به خصوص امسال که طبق پیش بینی هواشناسی و متخصصان مربوطه امسال زمستان بسیار سرد و سختی در پیش داریم، و مردم برای گرم کردن خانه‌های خود که سالهاست با گاز طبیعی لوله کشی شهری گرم می‌شود، باگرانتر شدن نرخ گاز و تورم موجود، برای پرداخت هزینه‌های سنگین و سرسام آور پرداخت قبض گاز مصرفی،
با مشکل مواجه خواهند شد، لذا ضروری است از هم‌اکنون ضمن کاهش نرخ گاز مصرفی منازل مسکونی و آپارتمان‌ها، آموزش‌های لازم و کافی جهت استفاده صحیح و بهینه از این نعمت خدادادی و ثروت عظیم ملی، جهت صرفه جویی به کاربران و مردم عزیز و مشترکین گاز از طریق مطبوعات و رسانه‌های گروهی و عمومی در سطح کشور داده شود.
...0913
باسلام.پاکسازی سوخت‌ها و به دنبال آن، داشتن هوای پاک عامل حیات وسلامتی همه مردم است واقعا متاسفیم از اینکه مطلع می‌شویم هوا به خاطر سوخت‌ها باعث آلودگی و بیماری می‌شود.
...0938
از مطالب خوب و آموزنده آقای رضابردستانی درروزنامه متشکریم.
...0933
در کشورهای پیشرفته هزینه‌های انتخاباتی کاندیدای مجلس و شوراهای شهر را کاملا شفاف به اطلاع عموم می‌رسانند. باید تکلیف نمایندگانی که به صورت غیر قانونی از رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق پول دریافت نموده اند مشخص گردد.
...0910
با سلام. آیا درست است دولتی که این همه دم از مردم می‌زند دانش‌آموزان ایرانی در جنوب کرمان در مدارس کپری درس بخوانند؟
...0912
آفتاب یزد: اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه در شهرستان بافق از توابع استان یزد که بزرگترین معدن سنگ آهن کشور در آن قرار دارد دانش آموزان در کانکس درس می‌خوانند!
لطفا درباره آثارمخرب وگمراه کننده فرهنگ ضدارزشی و ضدانسانی غربی و شرقی،با استناد به آیات و روایات بیشتر مطالب چاپ فرمایید،زیرا همین معرفی،خودبهترین روش آگاهی بخشی است و قطعا در انزجار وکناره گیری از این فرهنگ نقش موثری خواهد داشت.
...0933
اکثر مردم برایشان سوال است که چگونه عده کمی در اغلب شهرها به نام لباس شخصی وجود دارند که هرمجلسی را بخواهند بهم می‌زنند هرکی را بخواهند مورد دشنام و ضرب و شتم قرار می‌دهند؟! آیا دستگاه‌های نظارتی توان برخورد با اینها را ندارند یا نمی‌خواهند برخورد کنند؟!
...0915
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: خدا را اطاعت کنیدکه در نشناختن پروردگار عذری ندارید.
... 0938
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
باعرض سلام واحترام و ارادت فراوان وخداقوت.ازآنجایی که شرکت‌های پیمانکاری باعنوان "بخش‌خصوصی"، نمایندگی امورکاری سازمان‌های دولتی را به‌عهده گرفته‌اند و در واقع رابط بین آنها و نیروهای تحت پوششان هستند لذا همگان بحق انتظار دارند کارکردها و خدماتشان با قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی از هر لحاظ منطبق و همسان باشد.
...0938
با درود به آفتابیان عزیز. آقای امامی‌فر مگر کل تیراژگان آن چندروزنامه با هم چندتاست؟ با چه روحیه‌ای در نمایشگاه شرکت کنند و آنجا باید به مردم ولو ظاهری جواب بدن. آنها چیزی توچنته ندارن پایگاه مردمی لازمه که...
...0936
تدبیر وامید برای ما کشاورزان وعده و وعید بودوتسهیلات دولت محترم برای روستاییان به شهر محروم و زلزله زده طبس درخراسان جنوبی نرسید و ما ورشکسته از سودهای بانکی و قبض‌های میلیونی برق نفس‌های آخر را می‌کشیم.
...0915
سلیمانی از آذربایجان شرقی:دولت قبل در مورد صنعت و عمران کشور اقدامات اشتباه بسیاری انجام داد. تمام پروژه‌های عمرانی تعطیل شده بود ولی مسئولان مربوطه اعلام می‌کردند که پروژه‌ها فعال هستند در حالی که اینگونه نبود و هر سال بودجه عمرانی را روی کاغذ افزایش می‌دادند ولی بودجه را برای هزینه‌های جاری برداشت می‌کردند. آقای احمدی نژاد به مردم که توضیح نمی‌دهید آن 800میلیارد دلار را چکار کردید ولی جواب خدا‌‌‌ را چه خواهید داد؟ دولت فعلی خیلی کمتر از ادعایش در مورد بودجه عمرانی و پروژه‌ها عمل کرد و دنباله‌رو روش دولت قبل بود. بودجه عمرانی رو روی کاغذ افزایش می‌داد ولی تخصیص نمی‌داد، بنابراین هم پروژه‌ها تعطیل بود هم بیکاری و رکود افزایش پیدا کرد.آقای رئیس جمهور محترم در سیاست کاری کردی کارستان ولی پاشنه آشیل دولت شما اقتصاد نابود و بیکاری گسترده و رکود فعلی است. شما به جای رونق اقتصادی و کاهش بیکاری چسبیدید به کاهش تورم! به فکر رونق اقتصادی از راه درستش باشید نه وام دادن و بدهکار کردن مردم به سیستم بانکی.
آفتاب یزد: اغلب کارشناسان اقتصادی اقدامات دولت در حوزه اقتصادی را تایید می‌کنند.ایشان متفق القول هستند برای رسیدن به اقتصاد پویا ابتدا بایستی تورم را مهار نمود و نرخ آن را منطقی کرد.دولت نیز از شروع به کار خود تلاش نمود از این مهم پیروی نماید و تاکنون نیز موفق بوده است .اما از آنجایی که اقتصاد کشور دچار رکود تورمی است دولت می‌بایست همزمان با کاهش تورم، فکری هم به حال رکود کند.رفع این مسئله بسیار دشوار است، چرا که از فرمول‌های سخت اقتصادی پیروی می‌کند. با این حال پاستور نشینان و مقامات اقتصادی دولت در حال تلاش برای خروج از رکود هستند که امیدواریم با بسته جدید اقتصادی و رفع تحریم‌های هسته‌ای بتوانیم سال آینده از رکود فعلی خارج شویم .
کسی که از محاسبه پاک است از محاکمه چه باک است اینهایی که نگران رد صلاحیت هستند خودشان می‌دانند چه کرده اند که الان نگران هستند.
بهفر: آقای سبحانی عزیز! جناب اردوغان پروژه آمریکایی - انگلیسی برای خاورمیانه بود و آقای احمد داود اوغلی نیز یک دست نشانده بارز انگلیس است.لذا در بازی دیپلماسی با این آقایان خیلی باید مواظب بود و خوشبینانه رفتار نکرد. زیرا یکی از وظایف ایشان تغییر در رفتار ایران است .اردوغان زمانی که به قدرت رسید گفت: ما پلی هستیم که آمریکا و غرب می‌تواند از آن پل به راحتی عبور کرده و وارد خاورمیانه شود و آقای داود اوغلی نیز در ماه هفتم 2012 از کشور انگلیس بالاترین مدال افتخار را دریافت کردند، چرا؟
باید از خود پرسید چرا خبر خداحافظی مشایی با نامه آقای توکلی همزمان می‌شود؟ یکی پس می‌کشد یعنی از ملت "قهر" می‌کند! دیگری با ملت "همراه" می‌شود! ترفند انتخاباتی! هر دو از بنیانگذاران جبهه پایداری.
آفتاب یزد:آقای توکلی جزء اصولگرایان سنتی محسوب می‌شوند نه بنیانگذار جبهه پایداری.
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
1800- وزارت نیرو که دائم دم می‌زند باران‌های اخیر تاثیر چندانی در رفع بحران آب ندارد توضیح دهد چرا برنامه‌ریزی نکردند این آب‌ها هدایت شود و هدر نرود؟ فقط توی دل مردم را خالی می‌کنند. با این بارش‌های اخیر باید سفره‌های زیرزمینی که به حداقل رسیده بود
تا حد قابل قبولی پر شده باشند. (12/8)
1252- سوالی از مسئولان دارم. آنچه که ما مردم در رابطه با تندروی‌ها و افراطی‌گری‌ها می‌بینیم آنها نمی‌بینند؟ مثلا‌ آیا ما دلسوزتر از آقای لاریجانی رئیس مجلس داریم؟ چند نفر مثل ایشان دلسوز انقلاب و نظام ولایت داریم که این افراطیون امثال او را تخریب می‌کنند. (12/8)
1308- از بهشهر تماس می‌گیرم. روزنامه تاریخ 11/8 صفحه اول از خرید چند فروند هواپیمای مسافری نوشته بودید. من حدود 68 سال از عمرم می‌گذرد هنوز با هواپیما سفر نکردم. با این حال با خرید این هواپیماها خیلی خوشحال شدم، اما عدالت در همه زمینه‌ها باید رعایت بشود. چرا که 14 فروند هواپیما خریدند اما چند لکوموتیو نو نخریدند که فاصله بهشهر تا تهران با قطار قدیمی‌تر 10 ساعت طول نکشد. از وزیر راه خواهشمندیم در این باره همت کنند و عدالت را رعایت کنند. (12/8)
1310- آیا این وعده‌هایی که آقای نوبخت سخنگوی دولت مبنی بر پرداخت مبالغی برای طرح‌های عمرانی می‌دهد صحت دارد یا فقط وعده است؟ گفته می‌شود برخی طرح‌ها اصلا‌ قابل اجرایی نیست چه رسد که برای آن بودجه تامین کنند؟ (12/8)
1330- آقای مظفری سوالی دارم. پیروزی تیم ملی ما به چه قیمتی باید باشد؟ به قیمت اینکه یک اجنبی بیاید توهین کند؟ من به آقای اسدی کاری ندارم، اما چرا آقای کی‌روش به خودش اجازه می‌دهد به یک ایرانی توهین کند؟ چرا به موضوعات فدراسیون و آقای کفاشیان رسیدگی نمی‌شود؟ چرا هر کسی هرکاری دلش بخواهد می‌کند؟ (12/8)
1332- متاسفانه در اخبار شنیدیم عربستان به جان‌باختگان منا دیه نمی‌دهد. آیا در این زمینه دولت تعهدی را قبول می‌کند یا خیر؟ (12/8)
1434- مرگ بر آمریکا، مرگ بر وطن فروشان، مرگ بر اسرائیل، این است صدای ملت ما، مرگ بر آمریکا. (13/8)
1445- آقایان اصولگرایان و تندروها که به آقای هاشمی اهانت و توهین می‌کنند بی‌سیاست هستند. اگر می‌خواهند با سیاست عمل کنند بهتر است از آقای هاشمی تعریف کنند نه تخریب. چون عملکرد آقای هاشمی برای ملت ایران بسیار نمره خوبی دارد. (13/8)
1447- آقای زاکانی حرف و حدیث‌هایی در مورد آقای هاشمی گفته‌اند که هیچ‌کدام مورد قبول ما ملت نیست. چون آقای هاشمی همیشه به فکر مردم و ولایتمدار بوده است. (13/8)
1515- مردم ایران با سیاست‌های آمریکا مخالف هستند نه با ملت آمریکا و بارها دست آمریکایی‌ها در سیاست‌های شیطنت‌آمیز دولت آمریکا رو شده است. (13/8)
1638- خانم وحید دستجردی وزیر بهداشت دولت قبل در سال 91 از تخلف بر واردات خودرو که با ارز دارو انجام شده است پرده برداشت. در آن زمان ایشان برکنار شد. مشکلات گرانی و کمبود دارو با وجود درآمد 800 میلیارددلاری دولت قبل مشهود بود اکنون پاسخگویی شرکت واردکننده اتومبیل چینی شروع شده است. (13/8)
2154- سلام به روزنامه سنگ صبور ملت. آقای زاکانی! اگر آقای هاشمی هوش و حواسی ندارند شما چه قدر دارید؟ افسوس که در بررسی برجام نقطه قدرت خود را نشان دادید. چه قدر منافع شخصی‌تان را مهم قلمداد کردید؟ شما با بهترین دیپلماسی مخالف بودید. شما با علم و بینش جهانی هاشمی و روحانی مخالف هستید. من نمی‌دانم چگونه در دانشگاه درس خوانده‌اید. کسی که از نظر علمی دارای رتبه‌ای است چنین صحبت نمی‌کند. (13/8)
2158- من از مردم ایران می‌خواهم به برخی افراد تندرو به گونه‌ای رای بدهند که وقتی آرای خود را می‌بینند متوجه بشوند که مردم آنها را انتخاب نکردند. (13/8)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
2310- از دولت تقاضامندیم تمام توان خود را برای انتخابات الکترونیکی و پیاده کردن اقتصاد مقاومتی
به کار گیرد. (12/8)
2314- در مورد انتقاد آیت الله علم الهدی در مورد ترافیک اروپائیان باید گفت ای کاش در دولت نهم و دهم انتقادات خود را به تمام مسائل دولت گذشته می‌کردند. (12/8)
2320- برخی‌ها شعار رفع تحریم را اصلا‌برنمی‌تابند. دائم سعی در شلوغ‌کاری و هیاهوسازی دارند.(12/8)
1639- در خیابان یک طرفه باریک رانندگی می‌نمایید از روبرو راننده خلافکاری به سرعت به طرف‌تان می‌آید که مجبور هستید بایستید تا رد شود. متاسفانه دیگر کسی قوانین را رعایت نمی‌کند. موتوری ها که دیگر جای خود دارند. (13/8)
1641- باید روزی به این نتیجه برسیم که راه را اشتباه می‌رویم مثلا‌ رانندگانی که قوانین راهنمایی را رعایت نمی‌کنند متوجه این موضوع بشوند تا
هر ساله آن قدر آمار تلفات تصادفات به گوش نرسد. البته مصرف موادمخدر و الکل هم در این موضوع نقش
دارد. (13/8)
1642- شرکت نوسازی عباس آباد متعلق به شهرداری تهران 80 هزار متر مربع از زمین‌های عباسآباد را که جزء مرغوبترین زمین‌های تهران است به فروش رسانیده. امید است به این موضوع سریعاً رسیدگی گردد و شهرداری تهران به میز پاسخگویی فراخوانده شود. (13/8)
1700- آقای هاشمی یک رکن اساسی در انقلاب بوده و هست. خیلی هم انسان سیاستمدار و باهوشی است. آنها که هوش و حواس ندارند کسانی هستند که کشور را دچار مشکلات فراوان کردند. (13/8)
1712- به نظر باید ایران در نشست‌های وین شرکت کند. ایران یک قطب مهم در منطقه است و بدون حضور ایران تصمیم‌گیری درباره سوریه اشتباه است. این می‌تواند برای ایران برگ برنده باشد. (13/8)
1717- کشورهای غربی که ادعا می‌کنند
سیستم های جاسوسی خیلی قوی دارند چه طور عوامل و فرماندهان داعش را شناسایی نمی‌کنند و سپس آنها را هلاک نمی‌کنند تا به مبارزه با تروریسم کمکی کرده باشند. (13/8)
1745- خدمت آقای زاکانی عرض می‌کنم آقای هاشمی همان هاشمی قبل انقلاب است. همان که قبل از انقلاب از جان و دل در راه انقلاب مایه گذاشت تا انقلاب به پیروزی رسید. همان کسی که امام (ره) جانشینی فرماندهی کل قوا را به ایشان داد. آقای هاشمی هوش و حواسشان سرجایش هست. شما فکر کنید گذشته قهرمانان ما را دارید فراموش می‌کنید. با این حرفها از خود می‌خواهید قهرمان بسازید. (13/8)
1750- وقتی یک جوان می‌بیند شغل درست و حسابی ندارد یا شغل او و درآمد او کفاف زندگی حتی مجردی او را نمی‌دهد میل به ازدواج در او کم می‌شود. متاسفانه بسیاری از جوانان حتی آنها هم که شاغل هستند حقوق و درآمدآنان کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد. اشتغال جوانان یک مشکل است و درآمد ناکافی هم یک مشکل دیگر در راه ازدواج است. (13/8)
1741- ما باید در صنعت توریسم سعی کنیم دوباره به زمان شکوفایی سابق بازگردیم تا اقتصاد را از تکیه به نفت نجات بدهیم. یکی از بهترین راههای گسترش این صنعت تعامل بیشتر با جهان است. (13/8)
1104- ما مسلمان هستیم و به آن افتخار می‌کنیم خوشبختانه یکی از خصوصیات مسلمان بودن ما این است که توهین نکنیم. (13/8)
1258- از مسئولان خواهش می‌کنم به امثال بابک زنجانی اجازه ندهند که وزیران ما را تخریب کنند.
چه طور سه هزار یورو پول خرد توجیبی این آقاست. این پول حقوق چند نفر از مردم ایران می‌باشد. اینها حق کارگران و فقراست. (13/8)
1301- آقای بابک زنجانی! دو هزار یورو برای تو پول خرد است برای ما رویاست. برای ما که محتاج نان شب هستیم این پول ها را در خواب هم نمی‌بینیم. پولتان را به رخ مردم نکشید. اگر پولی دارید از بر همین مردم در جیب شما رفته است. (13/8)
پیامهای مردمی در صفحات 2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام