کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 25 آذر 1397   Sunday 16 December 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 آبان 1394

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور سیل را حادثه‌ای دانست که می‌تواند به اندازه زلزله برای تهران خطرناک باشد و گفت: در راستای پیش‌بینی و پیشگیری از وقوع سیل ،سامانه‌های هشدار سریع در حوزه‌های آبریز تهران نصب می‌شوند.
اسماعیل نجار در گفتگو با ایسنا، درباره احتمال ورود سیل در تهران اظهارکرد: پیشتر ، وقوع سیل در تهران سابقه داشته است و در یکی، دو سال گذشته نیز نشانه‌هایی از آن دیده شده است مانند حادثه سیل کن یا سیلاب مترو تهران. از این رو می‌توان گفت که سیل همیشه خطرات و خسارات زیادی دارد.
نجار با بیان اینکه در تهران هفت حوزه آبریز وجود دارد، گفت: اگر بنا باشد در تهران سیلی رخ دهد این هفت نقطه از نقاطی است که ایجاد مشکل خواهد کرد و البته در نقاطی دیگر نیز احتمال بروز سیلاب وجود دارد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همچنین مشکل دیگر خروجی‌های آب از تهران است که می‌تواند در روستاهای پایین‌دستی ایجاد مشکل کند، در این باره مطالعاتی انجام گرفته و اقداماتی نیز باید انجام شود. نمونه اخیر این حادثه را در سیلاب قیام دشت مشاهده کردیم. وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، شهرداری تهران، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل‌ها و مراتع از جمله سازمان‌هایی هستند که در این زمینه مسئولیت دارند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه دستکاری طبیعت می‌تواند پیامدهای زیادی به دنبال داشته باشد، اظهار کرد: متاسفانه در تهران عمده مسیل‌ها به راه، پل و اتوبان تبدیل شده است و ممکن است ایجاد مشکل کند، در گذشته اگر سیلابی در تهران رخ می‌داد از مسیل‌ها خارج می‌شد اما امروزه سیلاب باید از میان بزرگراه و پل‌ها عبور کند. در برخی از مسیل‌ها نیز ریختن نخاله ایجاد مشکل خواهد کرد که در این خصوص نیز تصمیماتی گرفته شده است، اما مردم و برخی از دستگاه‌ها نیز باید رعایت کرده و از ریختن زباله و نخاله در رودها و مسیل ها خودداری کنند.
نجار با بیان اینکه تهران شهری است که از جهات مختلفی حائز اهمیت است، گفت: ایمنی پرجمعیت‌ترین شهر کشور که در آن مراکز اقتصادی، سیاسی، تجاری، فرهنگی و... وجود دارد، باید بیش از اینها مورد توجه قرار گیرد. موضوع سیل به اندازه زلزله برای تهران خطرناک است و باید راهکارهای جامعی برای آن اندیشیده شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام