کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 خرداد 1399   Monday 25 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 فروردین 1394

صفحه خبر: اجتماعی

احسان شوق الشعرا-ایرانیان در هر سن و سال و وضعیتی که قرار دارند، ناخودآگاه و هر روزه، با یکی ازین مشکلات روبرو می شوند، مشکلی که یا به مدیریت بر می خورد و یا به اشتغال و ترافیک!بسیاری از نوجوانان و جوانان کشور، سالهای سال درس خوانده و با کلی هزینه تحصیل کرده و حال مدرک دانشگاه بدست، و بدون آنکه کاری بلد باشند! در جستجوی
شغل هایی هستند که گاه اصلا نیازی به تحصیلات عالیه و مدرک دانشگاهی نداشته است و ندارد.
دانشگاهای مختلف، که بیش از 70 درصد آن پولی است، و هزینه تحصیل از خانواده و خود دانشجو گرفته می شود، هر ساله هزاران جوان آرزومند و سرشار از امید را به خود جذب می کنند، و سرانجام پس از کلی صرف هزینه و اتلاف وقت، جوانی فارغ الحصیل و بی پول، با لیسانس و کوله باری از ناامیدی درجامعه رها می شود.
مدیریت کشور نه فکر تحصیل او بوده است و نه بفکر اشتغال! و این حکایت ترافیک و اتومبیل ها و خیابانهای شهرهای ایران هم هست.
خیابانهایی که برای این تعداد اتومبیل طراحی و ساخته نشده اند، و اتومبیل هایی غیر استاندارد که جز مصرف سوخت بالا و آلودگی هوا، کارآیی دیگری ندارند.
هر روزه در ترافیک و راه بندانها و چهار راههای کشور میلیاردها تومان پول مملکت، می سوزد و دود می شود و از آن سو، سالیانه بخاطر آلودگی هوا صدها هزار نفر گرفتار بیمارهای مرتبط با آلودگی هوا می گردند؛ و می میرند!
مدیریت کشور ازیک سو صندلی و کلاس دانشگاه و تخت و اتاق بیمارستان می سازد، و از آنسو، اتومبیل های
غیر استاندارد و فارع التحصیل بیکار وارد جامعه می کند.
با توچه به منابع طبیعی و جمعیت و وسعت ایران، همه مغزها و اندیشه ها می دانند، که حق ایران و ایرانی، توسعه و رفاه بیشتر است و همه هم می دانند که ریشه این مسائل در مدیریت خرد و کلان است، و اما هیچ مدیر و مسئولی قبول نمی کند که این ضعف، متعلق به او هم هست!
ریشه بی آبی و کمبود آب شرب کشور در مدیریت منابع آبی و کشاورزی و صنعت می باشد، تا مسئله مدیریت حل نشود، هیچگاه مسئله بی آبی نیز حل نخواهد شد، و اگر مشکل مدیریت منابع آبی و صنعت و تجارت و کشاورزی حل گردد، مشکل بیکاری و ترافیک هم حل خواهد شد، و برای حل مسئله مدیریت، باید دانشگاه نسبت به
مدیر سازی و پرورش مدیر اقدام نماید، و دانشگاهی که خود دچار سیاست زدگی و سوء مدیریت است، چگونه می تواند مدیر پرورش دهد!؟
حرکت اتومبیل ها در خیابانها، با همه هزینه هایی که برای خیابان و اتوبان سازی انجام می گردد، روز به روز کندتر می شود و دیر رسیدن به محل کار و بیماریهای روحی و عصبی بیشتر، و اما مدیریتی که قادر باشد، خیابان و پارکینگی در حد اتومبیل های موجود بسازد، وجود ندارد براستی ایران امروز، بجز تدبیر و مدیر، به چه چیز دیگری نیاز دارد!؟


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام