کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 مهر 1398   Saturday 19 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 مهر 1394

صفحه خبر: اجتماعی

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها از سوی بیمه‌ها گفت: نمی‌توان بیمه درمان را در بیمه مستمری‌بگیران خرج کنیم و یا آن را در جاهای دیگر سرمایه‌گذاری کنیم. به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی گفت: فکر می‌کنم اگر به بخش نظارتی معاونت درمان بیشتر بها دهیم، برای مراقبت از طرح تحول بسیار خوب است. در عین حال بیمه‌ها را هم رها نکنیم، چراکه آنها موظف به انجام کارشان هستند و اگر این کار انجام نشد، دولت باید فکری کند. نمی‌شود هفت ماه از سال بگذرد و ما شش ماه دریافتی از بیمه‌ها داشته باشیم. این موضوع به ویژه در جایی که مردم پول می‌دهند پذیرفته نیست. در عین حال نحوه خدمت‌رسانی هم مایه سرشکستگی است. وی ادامه داد: این پاسخ مناسبی نیست که بگوییم که ما از دولت طلبکاریم و هرگاه پول داد ما نیز مطالبات حوزه بهداشت و درمان را می‌دهیم. این پاسخ مانند این است که ما بگوییم پزشکان و پرستاران شما که کار می‌کنند، را هر زمانی که پول داد حقوقشان را می‌دهیم.
این اقدامات و پاسخ‌ها نه منطقا و نه عقلا و نه قانونا قبول نیست. وزیربهداشت با بیان اینکه نمی‌توان بیمه درمان را در بیمه‌مستمری‌بگیران خرج کنیم، یا در جای دیگر سرمایه‌گذاری کنیم، گفت: این اقدامات غلط است و باید کسانی که وظایف خود را درست انجام نمی‌دهند توقیف شوند. نباید اجازه بدهیم بهداشت و درمان مردم فلج شود.هاشمی با بیان اینکه بیش از 30 درصد کسانی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، افرادی بودند که در گذشته اصلا به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کردند، گفت: چراکه این افراد به پول و خدمات نیز دسترسی نداشتند، اما حالا بیمه شدند و هزینه آنها کاهش یافته و خدمت دریافت می‌کنند این کارها قابل قدرشناسی است. بنابراین از همه کسانی که در این زمینه کمک کردند، اعم از دولت، مجلس، سازمان مدیریت و... تشکر می‌کنیم و امیدواریم خداوند به کسانی که به نوعی کوتاهی می‌کنند، انصاف
بیشتری دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام