کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 مهر 1394

صفحه خبر: اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بانک رفاه کارگران از ماه آینده(آبان) به بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور، وام و تسهیلات پرداخت می کند.
به گزارش ایرنا، سیدتقی نوربخش افزود: ارائه این تسهیلات و وام ها به منظور رفع بخشی از مشکلات بازنشستگان انجام می شود، همچنین طرح مسکن اجتماعی نیز امسال عملیاتی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: همچنین سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد در بخش درمان نیز تا پایان سال دو بیمارستان افتتاح کند. نوربخش با اشاره به ماندن بازنشستگان در صف های بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: برای این مسئله به ویژه در تهران، امسال برنامه هایی داریم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: میزان پرداخت ماهانه این سازمان به بازنشستگان معادل سه هزار میلیارد تومان و برابر میزان پرداخت های ماهانه به مردم از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است. نوربخش گفت: مستمری های بازنشستگان به روز پرداخت می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، هرچند گاهی برخی افراد می خواهند مشکلات را بیش از اندازه جلوه دهند در حالی که خواب ایجاد اختلاف در دولت تعبیر نخواهد شد. وی تاکید کرد: تلاش می کنیم میزان افزایش مستمری ها در سال آینده بیش از نرخ تورم باشد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به خواسته بازنشستگان درمورد همسان سازی حقوق آنها با شاغلان گفت: امیدواریم این مسئله در برنامه ششم توسعه مد نظر قرار گیرد و ردیف بودجه های خاصی در بودجه 95 در نظر گرفته شود. وی یادآور شد: بازنشستگان هنوز مشکلات زیادی در بخش مستمری ها دارند و تلاش می کنیم تا مستمری بازنشستگان سال به سال افزایش یابد. سازمان تامین اجتماعی تلاش می کند بخشی از خلاءها را با کمک های خود در بخش درمان و مزایا در حد وسع پر کند. نوربخش افزود: میزان مستمری ها در سال 93 - 92 تا 25 درصد افزایش یافت. امسال نیز پیشنهاد دادیم که میزان مستمری بازنشستگان بالاتر از نرخ تورم باشد اما میزان آن فقط در حد قابل قبولی افزایش یافت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام