کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 10 اسفند 1398   Saturday 29 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 بهمن 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز درمجمع یا شورای خودمان سر موضوع تصویب یا عدم تصویب لوایح اف ای تی اف
و لایحه پولشویی و... اینکه اگر تصویب نشود چه تبعاتی بر قیمت‌ها دارد یا دل نگرانی کارشناسان را از عدم تصویب آن مطرح کردیم. یکی ازهمکاران با فریاد‌های رسا در مونولوگی شبیه مونولوگ هملت در نمایشنامه هملت نوشته شکسپیر گفت: تصویب یا عدم تصویب؟ مسئله این است. آیا سزاست که بارمصائب روزگار بر دوش ما سنگینی کند. من کولبر بار مصائب در این شیب‌های تند کوههای صعب العبور روزگار باشم؟ آیا سزاست من تورم بیشتر حاصل از عدم تصویب آن لوایح را تاب بیاورم؟ آیا سزاست عده‌ای کاسب و دلال تحریم و کاسب سی اف تی به بهانه عدم تصویب آن قیمت‌ها را چنان بالا بکشند که آدم بینی‌اش را به این راحتی بالا نمیکشد؟ آه چه کنم با درد‌های حاصل از قیام سرکش قیمت‌ها. مسئله این است.
یکی از همکاران هم با حالتی لرزان و عصبی که معلوم بود از عدم تصویب این لوایح ترسان است، گفت: بین خودمون باشه رسانه‌ای نشه. باجناقم تو یک بانک خارجی کار می‌کنه گفته اگر این لوایح رو تصویب نکنید حساباتون رو می‌بندیم. حساب منم می‌بنده. آخه من تو اون بانک خارجی که باجناقم کار می‌کنه حساب دارم. گفتیم خب به سلامتی، خودتو لو دادی از اموالت شفاف‌سازی کردی؟ خودزنی کردی؟ خندید و گفت: نخیرم، بنده با حسابم یه سری فعالیت انساندوستانه و مبادلات پنهانی تجاری برای دور زدن تحریم‌ها دارم. البته اینی که گفتم ریا نشه! اما ناراحتم چون به این کنوانسیون بپیوندیم تراکنش هامون لومیره. اگه این لایحه را تصویب نکنیم مبادلات تجاری قفل میشه آنوقت بگردید دنبال کلید ماجرا. یعنی اصلا مبادله بانکی پَر، دور زدن تحریم پَر... بعد از شدت ناراحتی مدام بر دستش می‌کوبید.
یکی ازهمکاران مخالف سی اف تی برخاست و فریاد زد باباجان، نان شب مردم را به سیاست خارجی یا به ادبیات، هملت و شکسپیر گره نزنید. یکی از همکاران به کنایه گفت: بالاخره به چی گره بزنیم به چی نزنیم؟ همه خندیدند. سپس گفت: منم یه چیزی بگم رسانه‌ای نشه؛ منم تو یک بانک خارجی حساب دارم باهاش مبادله تجاری می‌کنم تحریما رو دور می‌زنم البته ریا نشه! اما نگرونم تصویب کنیم یا نکنیم؟
این داستان ادامه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام