کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 مهر 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
اولین نفری هستم که روزنامه شما رو می‌خونم جالب بود متن « تندروها مغلوب برجام شدند» خلاصه و مفیییییید
سلیمانی از آذربایجان شرقی:با سلام. بعد از مدتهای مدید و چندین پیام گلایه آمیز بالاخره روابط عمومی اداره راه و شهر سازی به خودشون زحمت دادن و جوابیه‌ای ارسال کرده اند. لیکن در مورد این جوابیه مطالبی هست که جهت تنویر افکار عمومی و خوانندگان فهیم روزنامه باید ذکر شود. اولا:در مورد 1000 میلیارد تومان که در قالب اوراق بدهی خزانه اسلامی ریالی تخصیص داده نشده و خودشون هم اظهار داشته اند که نهایی شده ولی پرداخت نشده و این مبلغ در حد پیگیری روی کاغذ بوده و روی کاغذ هم مانده و ریالی از این وجه پرداخت نشده است. دوما: در بند دوم فقط قید شده که دولت پیش‌بینی مطالبات پیمانکاران را کرده و این مطلب بدان معنی است که این پیش‌بینی هنوز عملیاتی نشده و از این محل هم پرداختی نداشته ایم و دولت محترم فقط پیش‌بینی کرده و این پیش‌بینی رو اجرایی نکرده است. سوما: در بند سوم هم اظهار داشته اند " با این وصف پرداخت مطالبات که خواسته بحق آنها است با تنگناهای مالی دولت همواره با جدیت پیگیری می‌شود و تلاش می‌شود با پیشنهاد روشهای تامین مالی جدید از جمله انتشار اوراق بدهی و یا استفاده از اوراق بدهی خزانه اسلامی مطالبات پیمانکاران پرداخت شود" که این امر نشان دهنده ارائه پیشنهاد بوده تا مطالبات پرداخت شود!!! ولی هنوز پرداخت نشده و فقط در حد پیشنهاد بوده تا از محل فروش اوراق این مطالبات پرداخت شود!!! این بند‌های فوق نشان می‌دهد که برای پرداخت مطالبات پیمانکاران فقط راهکار پیشنهاد یا پیش‌بینی شده و این راهکارها هنوز به مرحله عملیاتی و اجرایی نرسیده و یک سوال از سازمان برنامه و وزارت محترم راه و شهرسازی: آیا این راهکارها و پیش‌بینی‌ها برای پیمانکاران آب و نان و کار می‌شود؟ آیا سال 93 و 94 که با بیکاری گسترده پیمانکاران گذشت و فصل کاری امسال هم تمام شد و آرام آرام عمر دولت یازدهم هم تمام می‌شود پس این پیش‌بینی‌ها و پرداخت مطالبات و رونق اقتصادی چه زمانی و در چه سالی اجرایی خواهد شد؟؟؟ با تشکر از روزنامه وزین آفتاب یزد
خطاب به آقای زنجانی؛ خود گویی خود خندی عجب مرد هنرمندی !
حجت ابن الحسن: اظهارات آقای یزدی حرف حساب است. شاید بشود تا نابودی رژیم آل‌سعود از اعزام ایرانیان به حج چه عمره و چه تمتع خودداری شود.
از خبر گازرسانی به استان محروم سیستان و بلوچستان بی‌نهایت خوشحال شدم امید که به سرعت اقدام شود و من تهرانی الاصل از شادی و محرومیت‌زدایی هموطنان سیستانی ام خوشنود شوم.
آقای حسینیان مرید محمود احمدی نژاد بوده و هست.
محمدرضا کریمی: با سلام. نظر آیت الله یزدی بسیار متین است.
م امیدوار: با در نظر گرفتن منافع ملی با دنیا تعامل کنیم.
در مورد بابک زنجانی شما دست پیش رو گرفتید که پس نیفتید. شما نمی توانید داعیه دار دفاع از حقوق مردم باشید.
در مورد تغییر قیمت نان خلاصه یعنی هیچ برنامه‌ای نداریم و نمی‌دانیم باید چی کار کنیم. دوباره روش سعی و خطا.
گارد ریل‌های امروزی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که هرگز وارد خودرو نشوند، تکنولوژی ما برای 40سال پیش است.‌
محمدی: شما در حدی نیستید که درباره آیت‌الله مصباح اینگونه حرف بزنید او فیلسوف و نظریه‌پردازی بزرگ است و هوای نفس ندارد برای خودش دیدگاه‌هایی دارد که مشخص و معلوم است، این گونه حرف نزنید.
جوانرودی: با سلام. خب این حق شماست در موضوعاتی که به نظرتان!! مهم می‌آید قلم بزنید. ولی اگر به قیامت اعتقاد داشته باشید باید بدانید که جوابگو هستید.
خدا این ملک وملت را از شر نادانان محفوظ دارد.
از آقای روحانی و تیم دیپلماسی اش متشکرم. درسته سیاست‌های اقتصادی دولت و وزارت راه باعث ادامه بیکاری ما پیمانکاران از سال 88 شده است و سیاستهای رونق اقتصادی و رونق پروژه‌های عمرانی و کاهش بیکاری دولت رو اصلا مطلوب نیست و همه‌اش در حد شعاره ولی دولت محترم با این توافق هسته‌ای برای آینده ایران کاری کرد کارستان و نتایج این توافق در سال‌های آینده ایران رو از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند تر از زمان فعلی خواهد کرد.
ضمنا یکی از اشتباهات بزرگ مجلس و دولت قبل ادغام این دو وزارتخانه بود که به شدت از کارایی
هر دو وزارتخانه کاست. بیشتر مشکلاتی که از دولت قبل به این وزارتخانه به ارث رسیده بود همچنان لاینحل مانده و گذشت زمان آن پیچیده تر هم کرده است.
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15
1904- اخیراً سازمان تامین اجتماعی اعتراف کرده است مبنا قرار دادن حقوق بازنشستگان میانگین 2سال آخر خدمت کار اشتباهی بوده است. آری با این قانون نهایت ظلم به بازنشستگان به خصوص پزشکان متخصص روا شد. می‌دانید که متخصصین علاوه بر ساعات کار اداری اکثر روزها و در نقاط محروم همیشه کشیک بودند و چه بسا شب‌ها به جهت اورژانس‌ها کار آنها بیشتر از روز بوده است به همین دلیل حقوق آنها افزایش قابل مقایسه داشته است. وقتی چنین فردی به سال‌های آخر می‌رسد دیگر توان سابق را ندارد و دریافتی آنها همان حقوق معمولی است و سازمان حقوق دو سال آخر آنها را مبنا قرار می‌دهد و نوع تخصص و محل خدمت آنها را در نظر نمی‌گیرد. (4/7)
0909- پیام‌دهنده‌ای که معلم بودند از رئیس‌جمهور تقاضا کردند به وضع مالی ایشان رسیدگی کنند. در پارک ما تعدادی بازنشسته فرهنگی هستند.از وضع خود ناراحت هستند. برخی از آنها روزنامه آفتاب را می‌خوانند. از بودجه دولت خبر دارند. می‌دانند دولت بودجه‌اش به چه وضعی است و با چه کمبودهایی روبه‌روست. اگر بخواهد مالیات را افزایش دهد صدای مردم درمی‌آید. از طرفی تلویزیون می گفت دولت نزدیک به 2 هزار میلیارد مجبور شده برای دریاچه ارومیه بودجه بگذارد. همچنین دولت قبلی آن قدر چاه نیمه کاره کنده که چند سال بودجه دولت را می‌بلعد. (4/7)
2033- من در شگفتم از صحبت‌های برخی مدیران سابق. وقتی بی قانونی باشد حرفهای عجیب می‌زنند. اگر با برخی قانون شکنان برخورد می‌شد امروز این حرفها زده نمی‌شد و شاهد قانون‌گریزی نبودیم. (4/7)
0815- به یاد داریم در زمان مدیریت ... علاوه بر مهر و جانماز و ...، چندین تن سنگ قبر هم از چین وارد شد. با این همه رشوه‌گیری و دستگیرشدن معاونان و کارکنان ارشد و صرف 800 میلیارد دلار درآمد کشور و به ارث گذاردن تحریم‌ها و صندوق خالی، دولت قبل فرصت نموده باز می‌گوید روزی دوره مال مردم خوری به سر می‌آید!(5/7)
0851- در مملکت ما که اجناس خیلی سریع گران می‌شود چه طور می‌شود سرمایه‌گذاری کرد؟ خود سرمایه‌گذار داخلی جرات ندارد باید با ترس و لرز کاری را انجام بدهد.(6/7)
0919- می‌شود تصور نمود برخی میوه‌ها از پاکستان یا ترکیه و افغانستان از مرزهای کشور گذر می‌کنند، اما میوه‌های چینی مانند گلابی با حجم بسیار بالا‌ از کدام اسکله به کشور آمده است؟ (6/7)
0920- یک روزنامه خاصی که از بودجه بیت‌المال بهره می‌برد در طول 8 سال دولت گذشته کوچکترین اعتراضی به قراردادهای خارجی و پرداخت به کشورهایی چون سریلانکا یا زیمبابوه و ونزوئلا‌ نمی‌کرد. اکنون که 6 کشور بزرگ دنیا با نود درصد تولید ناخالص جهان در اجرای برجام می‌کوشند تا مردم ما از سدی به نام تحریم‌ها گذر نمایند چه‌بهانه‌هایی می‌آورند.(6/7)
1304- آقای مظفری یک شماره در اختیار ما بگذارید تا مستقیماً با شما صحبت کنیم. این خواسته من شهروند است که با آفتاب یزد زندگی می‌کنم. (6/7)
آفتاب یزد: شما می‌توانید هر روز از ساعت 5 عصر الی 10 شب با تلفن‌های روزنامه تماس بگیرید. ضمنا با شماره همراه 09128197782 در خدمت شما می‌باشیم.
1507- شهرداری تهران اعلام نموده جنازه‌های جانباختگان حج را به شهرهای آنان منتقل می‌نمایند. یعنی حاضر شدند از خانواده‌های درگذشتگان به شکلی دلجویی نمایند، اما چرا به زندگان توجهی ندارند جای تعجب دارد. به طوری که بارها پیام دادم که 2 خانواده رزق و روزی خود را از یک باب مغازه زیر پله 6 متری در چهارراه سرسبز نارمک تامین می‌کردند شهرداری منطقه علیرغم قبول ملک تجاری بودن آن مغازه را پلمب کرده و سه خانواده را بیچاره کردند. (6/7)
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
با سلام خدمت آفتابیان عزیز.از خانم مهسا رشتی پور بابت نوشتن رفتارهای اجتماعی مردم تشکر می‌کنم.اما یه سوال از ایشان دارم به نظر شما بازی آقای حیایی در فیلم مورد اشاره یک طنز اجتماعی بود یا یک واقعیت اجتماعی؟
...0913
ارزش‌ها با خردگسترش می یابند نه با پرخاش.
...0935
وقتی در افکار یک افراطی انعطاف فکری نباشد به جایش اغراض و ناباوری هست.
...0935
آن فردی که می‌گوید مردم در دولت احمدی‌نژاد در رفاه بوده اند!!مثل اینکه در بطن ومتن اجتماع نبوده است و از درد و رنج مردم فاصله دارد.
...0935
دولت باتمام ملت همدل و همدرد بوده و هست، مخصوصا حجاج زخمی و مفقود.
...0935
انالله واناالیه راجعون . عروج تعدادی ازحجاج بیت‌الله الحرام درفاجعه دردناک منا را که در اثر بی‌کفایتی آل سعود به وقوع پیوست، تسلیت عرض می‌نماییم. التماس دعا، روابط عمومی مداحان مجمع سالکان شاهدیه یزد.
...0913
فکرکنیم یک غریبه بوده از راه عبورکرده و بنده با اوسلام و علیک کرده ام.
...0935
با دروغ وتهمت اگر به مقصدرسیدی مطمئن باش زمین دهن باز می‌کند و تو را می‌بلعد،دنیا بی هدف به وجود نیامده است.
...0935
شیر مادرت حلالت باشد آقای ظریف.خداوند نگهدارت باشد. خدا شمارا از چشم و زبان بد نگهدارت.
...0937
باسلام به آفتاب یزد.سخنان بعضی از نمایندگان مجلس علیه آقای ظریف به قدری زننده بود که هیچ جوابی نداشت .
...0912
جمله اى ازپیامبراکرم(ص)روایت است که
مى تواندباعث تسلای دل وتسلیت خانواده هاى داغدیده و جانباختگان حادثه مکه مکرمه ومناباشد.اینکه ثواب آن بزرگ خواهد بود هر چه که مصیبت بزرگ باشد.
...0911
برای آن شخصی متاسفم که عرف دیپلماتیک را بلد نیست که هیچ،آداب سخنرانی را هم بلد نیست .
...0918
حاجى هاى کشته شده به 464حاجى رسید.حاجیانی که از این فاجعه زنده مانده‌اند مى‌گویند: سربازان سعودى حاجیان کشته و نیمه جان و زنده را داخل گونى هاى سفید فرو مى‌بردند و به داخل کامیون‌هاى خیلى بزرگ مى‌انداختند لذا این کشتار به عمد و به دستور فرماندهان سعودى بوده که در اتاق‌هاى کنترل دوربین ها صحنه را به‌طور کامل تحت نظر داشتند.
...0912
باسلام واحترام.آقایان سیاستمدار،بلندمرتبه و متدین،زمان پیامبر(ص)شخصی هر روز هنگام نماز رفتن رسول خدا بر سر ایشان خاکستر می‌ریخت، یک روز پیامبرخدا دیدند آن شخص غیبت دارد از اطرافیان سراغ او را گرفتند و مطلع شدند ایشان مریض هستندبعد از نماز به ملاقات آن فرد رفتند و این‌کارپیامبر باعث شد تا مردمسلمان شود.
... 0912
جناب آقای دکتر ظریف دانشمند و سیاستمدار برجسته کشورمان درود می فرستیم و به جنابعالی افتخار می‌کنیم .
...0918
جاسوس کسی است که در مذاکرات به ملت خود ضرر برساند .
...0910
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
دیگر وقت آن فرا رسیده است که در یک همه‌پرسی در مورد عملکرد جناب آقای ظریف توسط وزارت کشور ساده و دقیق مانند برنامه نود انجام گردد تا مشاهده شود اکثریت مردم نظرشان چیست.
...0910
سلام بر آفتاب، قابل توجه مدیران محترم روزنامه وزین آفتاب یزد. ما که به طور پیوسته این روزنامه را برای خواندن و آگاه شدن نسبت به مسائل روز انتخاب کرده و به آن اعتماد و علاقه داریم انتظارمان این است که ستونی با نام "آیینه مطبوعات" در روزنامه دائر شود که چکیده و خلاصه خبرها، مناظرات، مصاحبه ها، تحلیل ها، گفتگوها و دیگر مسائل و موارد سیاسی - اجتماعی مربوط به کشور عزیزمان که در دیگر نشریات جریان دارد در آن آورده شود تا مجبور به ندانستن! و جستجوی بی حاصل از اینجا و آنجا نشویم. در ضمن اخبار ورزشی این روزنامه بسیار ضعیف است، چرا که می‌تواند جوان پسند، جذاب و مفید برای همه باشد. قبلا" هم عاجزانه این دو درخواست را داشتیم ولی متاسفانه تاکنون اعتنایی به آن نشده.
...0911
یادآوری کنیم که امام فرمودند نمایندگان مجلس عصاره فضایل ملت اند در سخن هایتان ادب را رعایت کنید و یادتان باشد 85درصد مردم سیاست خارجی این دولت راتایید کرده اند.
...0918
درخصوص قتل عام حاجیان در منا:
1)دسترسى کشورهاى اسلامى به اطلاعات دوربین‌هاى نصب شده در مراسم حج که تعدادش حداقل 700دستگاه می‌باشد
2)تشکیل شوراى اسلامى کشورهاى اسلامى به منظور مدیریت مشترک و هماهنگ مراسم حج
3)نصب دوربین هاى مستقل ومجزا ازسوى کشورهاى اسلامى درمراسم حج
4)باتوجه به اینکه اتاق کنترل دوربین هاى نصب شده در مراسم حج و از جمله منا درمدیریت مستقیم مقامات سعودى می‌باشد،لذا از لحظه اولیه قتل عام تا آخرین لحظات را مقامات اتاق کنترل مشاهده کرده‌اند بنابراین موضوع به نظر عمدى بوده
5)از نظرحقوقى، همه حیثیت بین المللى عربستان باید زیرسوال برود،نه اینکه سعودى باگستاخى اظهارنمایدکه دیه و غرامت را مى پردازد
6)مهمتر از پذیرش مسئولیت،می‌بایست عواقب ناشى از آن را بپذیرند
7)تحقیق وتفحص بین المللى درخصوص فاجعه منا و پافشارى قاطع بر این موضع‌گیرى
8)اگرازاین قتل عام بى نظیر به سادگى عبور شود، قطعا آل سعود و وهابیون و آمریکا و صهیونیسم بدون واهمه،دست به تخریب خانه کعبه و عتبات عالیات عراق خواهندزد.
...0912
سلام. چرا چندین سال مشکل ترافیک ورودی جاده قدیم به اتوبان تهران - کرج در محدوده پل کلاک درست نمیشه هرروز ترافیک انبوهی رو باید پشت سر بگذاریم برای اینکه به منزل برسیم خواهشمندم رسیدگی بشود.
...0937
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام