کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 اسفند 1398   Sunday 23 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 بهمن 1398

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد: گزارش روز گذشته آفتاب یزد با عنوان « خداحافظی با آرش» که در رابطه با مهاجرت این نابغه 7 ساله به کشور هلند بود با واکنش های بسیاری همراه شد اما نکته حائز اهمیت این است که این واکنش ها به جای اینکه از سوی مسئولین
در جهت ممانعت از مهاجرت آرش باشد، از سوی خانواده های دارای کودکان باهوش و نابغه بود که تلاش داشتند کودکانشان را به مدارس آن طرف آبی بفرستند تا استعداد این کودکان در نظام آموزشی فشل کشورمان هدر نشود!
مادر کودکی با خبرنگار روزنامه تماس گرفت و خواهش کرد که او را راهنمایی کنند تا بتواند پسرش را که به گفته خودش نابغه است و در سن هفت سالگی توانسته از کلاس پنجم ابتدایی فارغ التحصیل شود، در یکی از مدارس معتبر آن طرف آبی پذیرش کند. خبرنگار آفتاب یزد هم برای او توضیح داد که مراحل پذیرش آرش در مدرسه هلند هیچ ربطی به روزنامه ندارد و والدین آرش خودشان برای پذیرش پسرشان با مدارس این کشور مکاتبه داشتند.
مادر دیگری نیز با خبرنگار تماس گرفته بود و خواستار مصاحبه در رابطه با پسرش شده بود، پسرش که به گفته مادر علاقه وصف ناپذیری به حیوانات دارد و نقاشی های زیبایی می‌کشد! مادر گفته بود که پسرش علاقه بسیاری به پژوهش دارد اما تا کنون هیچ دانشگاه و حتی مدرسه ای حاضر به ارائه تسهیلات به او نشده است و برای این کار تلاش های بسیاری انجام داده است، این مادر قصد داشت تا به وسیله مطرح کردن پسرش در عرصه خبری راهی برای خروج پسر با استعدادش به آن سوی مرزها باز کند.
مادر دیگری نیز به خبرنگار پیام داده بود و گفته بود: «در رابطه با گزارش شما که درباره آرش آمرزش بود میخواستم بدانم شما از شرایط ارتباط با مدارس خارج از کشور اطلاع دارید؟ اینکه چه مدارکی باید ارائه بدهیم و به کجا ایمیل کنیم؟ خواهش می‌کنم اگر راهی هست یا جایی که بتوانم گواهینامه اش را ترجمه کنم و او را به کشور دیگری بفرستم اطلاع بدهید، استعداد پسرم دارد حیف می‌شود.»
پیام ها و تماس هایی از این دست زیاد بود و جالب است که خیلی از این پیام ها به خانواده آرش هم ارسال شده بود، خانواده هایی که همه تلاش‌شان را می‌کردند تا فرزندان نابغه و با استعدادشان را از نظام آموزشی کشورمان خارج کنند؛ اما نکته حائز اهمیت این است که هیچ واکنشی در این خصوص از سوی مسئولین
رخ نداد، نه با دفتر روزنامه تماسی گرفته شد
و نه مسئولین با خانواده آرش ارتباط برقرار کردند تا از مهاجرت این نابغه 7 ساله جلوگیری کنند! انگار مسئولین هم پی برده اند که در نظام آموزش کشورمان جایی برای پرورش نخبه ها نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام