کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 مهر 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
قادر: من هم سوالم همین است چگونه تورم از45درصد به زیر15درصد رسیده است اما قیمت‌ها پایین نمی‌آید.چرا یارانه‌ها را افزایش نمی‌دهید.مگر از اول قرارنشد که قیمت کالاها آزاد شود و یارانه مستقیم به مردم داده شود پس چی شد؟
آفتاب یزد: کاهش تورم به این مفهوم نیست که قیمت‌ها کاهش یابد بلکه این است که جلو رشد 45درصد گرفته شده و افزایش قیمت
15 درصدی دارد.
رزمنده دوران دفاع مقدس:با سلام بله واقعا
سردار سرلشگر رحیم صفوی درست فرمودند چه شد وقتی دولت از افراد جامعه خواست از دریافت یارانه انصراف دهند با پاسخ منفی مردم مواجه شد.در واقع باید دولت تدبیر وامید این را یک رفراندوم برای خودش به حساب می‌آورد و حساب شده به رفع مشکلات کشور و مردم می‌پرداخت و با عمل کردن به شعارهای انتخاباتی با رعایت اصول اصلی انقلاب جامه عمل می‌پوشاند. یادمان باشد که صاحبان اصلی این انقلاب مردم و ملت شهید پرور ایران اسلامی هستند و مسئولان مملکتی فقط خدمتگزار این ملت هستند.
باسلام فعلا" که آشفته بازار است امروز اجناس یک قیمت دارند فردا صبح که می‌روی خرید می‌بینی قیمت‌ها تغییر کرده می‌پرسی دیروز که قیمت ارزان تر بود می‌گویند دلار قیمتش افزایش پیدا کرده می‌گویم خدا خیرت بده این جنس را که قبل از افزایش قیمت دلار خریده اید می‌گوید همینه می‌خواهی بخواه نمی‌خواهی نخوا چه کار باید بکند ملت دعوا که نمی‌شود کرد. پس مردم می‌گویند دولت مقصر صددرصد است چون با این کارها جازه داده به تولید کننده که قیمت کالاهای تولیدی خود را با افزایش قیمت دلار افزایش دهند.
با سلام اگر گرانی تورم نیست پس چه است؟
قیمت خودرو بی‌کیفیت شده چندین برابر افزایش پیدا کرده مواد غذایی همین‌طور حتی از قیمت جهانی هم گران‌تر شده حالا هم که ارز قیمتش افزایش پیدا کرده معلوم نیست چه شود دولت که همیشه تحریم‌ها را باعث افزایش قیمت‌ها می‌دانست پس چرا وزرا ومسئولان می‌گویند با رفع تحریم‌ها چیزی ارزان نمی‌شود ولی وقتی که شعار انتخاباتی می‌دادند می‌گفتند همه چیز با رفع تحریم‌ها ارزان می‌شود. حالا دولت قیمت ارز را افزایش می‌دهد و بعد می‌گوید کی بود کی بود من نبودم عمو بانکی بود.
مهران: ضمن عرض سلام و خسته نباشید خواستم بگم خیلی خوبه که صداوسیما به جای پخش برنامه‌های تکراری و خسته‌کننده از این قبیل برنامه‌ها مانند خندوانه و 90حمایت کنه ملت ما مردمانی شاد و خنده رو هستند. حتی به خنده رویی تو دین بزرگ اسلام تاکید فراوانی داشته. شاد باشید.
محمود:سلام. مطلب « اینجا ایران است؛ خندیدن مردم هم سیاسی است! »بسیار مطلب جالبی بود اما اینکه با آوردن اسم خوانندگان زیرزمینی در برنامه‌های خندوانه و روزنامه شما، کار را برای گرفتن مجوز و به رسمیت‌شناختن‌آنان‌هموار‌می‌کنید.
آقای مستخدمین یک‌بار در تاریخ ایران که یک دولت سیاست ضدتورمی به کار برده و با تک رقمی کردن تورم بساط رانت و دلالی و... جمع می‌شود را نفی می‌کنید یک بار هم که شده مردم را نگاه کنید تولیدی که با تورم تولید کند همان نکند بهتر است با تورم تک رقمی واحدهای
نا کارآمد مثل خودروسازی حذف می‌شود.
با سلام و تشکر. خیلی خوبه که کارشناسی شما به ذکر تاسف از بروز مشکلات در اجرا اشاره کرد زیرا
می دانیم مسکن مهر با شرایطی که طراحی شد شاید بهترین راهکار دولتی محسوب می شد که مهمترین پارامتر آن رایگان بودن زمین به عنوان بخش مهمی از هزینه مسکن بود اما به نظر
می رسد مشکل عمده فقط نحوه تامین مالی آن بود که عمدتا به فقدان زیرساخت مربوط می شد
و از آنجا که مسلما دولت در مرکز شهر این اندازه زمین رایگان ندارد که هزینه زیرساخت آن ارزان شود اظهار نظر آقای نریمان مبنی بر اینکه حتی اگر در پامنار خانه می ساختیم ارزان‌تر از شهرهای جدید در می آمد منطقی به نظر نمی رسد. به امید اینکه دولت در این بخش هم بیشتر تدبیر کند تا تبلیغ و ضد تبلیغ!
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
باعرض سلام محضرشریف آن دوست گرامی که درباره پیام های این حقیرمطالبی را مرقوم فرموده بودند.عرض می کنم اولا از محبت وصداقت حضرتعالی و سایردوستان معززصمیمانه سپاسگزارم و به جاست تکرار و تاکیدشود نهال نظام و انقلاب اسلامی به وسیله خون های مطهر و پرخیر و برکت شهدای گرانقدرمان بنیان وتنومندشده است وبرهمه ما بزرگترین تکلیف است که ازاین شجره طیبه به قدرتوانایی خودمان حراست کنیم تاانشاءا...به انقلاب قائم آل محمد(ص)متصل شود.
...0938
آقای ضرغامی درمورد آقای روحانی اظهار نظر نکنید! عملکرد شما در صدا و سیما مورد قضاوت
قرار گرفته است.
...0918
برنامه ورزشی فوتبال را نگاه می‌کنیم فرستنده اصلی احتمالا تماشاچیان را نشان می‌دهد صدا و سیما تصویر آهسته بازیکنی را نشان می‌دهد که مدتی است از بازی بیرون رفته است.
...0910
کسی که دم از پایان مال مردم خوری میزند.کارگری بعد از سالها هنوز مستاجراست.اما یک بچه تازه دوران رسیده در زمان دولت خودشان با
بیت المال کاخ ها ساخته است.
...0911
در حالی که ریاست جمهور سفرش به نیویورک را جهت رسیدگی به قربانیان حادثه مکه نیمه کاره رها نمود صدا و سیما در برنامه خبر اعلام می‌نماید که ایشان پس از پایان برنامه هایش نیویورک را ترک نمودند. این‌گونه جوسازی هاست که اکثریت مردم را به خصوص جهت دریافت صحیح خبر به سایر
رسانه ها سوق می‌دهد .
...0910
آفتاب یزد: اگر چنین خبری گزارش شده بود از دید خبرنگاران مستقل پنهان نمی ماند.
سلام. 32سال دارم، لیسانس گرفتم ،بیکارم، نه پول دارم ازدواج کنم، نه می‌توانم ادامه تحصیل بدهم نه شغلی، نه پولی، نه خانه ای، شما بگویید چکار کنم؟
...0937
با عرض سلام. من یک کارمند دولت هستم با حقوق عادی. وقتی دولت قیمت منابع انرژی را بالا
می برد باید به فکر مردم هم بود که وقتی چند سال با یک حقوق ثابت زندگی می کنیم چگونه باید بقیه مصارف خانواده را تهیه کنیم به نظر من حقوق کارمندان به اندازه کافی نیست.
...0915
امیرالمومنین(ع):هیچ پشتیبانی با اطمینان تر از مشورت نیست.
...0912
خورشیدشکفته در غدیراست علی باران بهار در کویر است علی مولای هر صغیر و کبیر است علی برخلق جهان امیراست.
…0912
آفتاب یزد! چند وقتی است یه نگرانی پس ذهنم دارد شکل می‌گیرد و پر رنگ تر می‌شود و آن اینکه نکند تعدادی افراطی بیسواد در کشور حرفشون خریدار داشته باشد.
...0936
آفتاب یزد: هر چند افراطیون هیاهوی زیادی دارند ولی مطمئن باشید حرف آنها نزد ملت خریدار نداشته و نخواهد داشت.
به آن نماینده مجلس که برای دست دادن ظریف به اوباما اعتراض کرده می‌گویم سلام کردن ننگ نیست، ولی بوسیدن استوارنامه یک سفیر غیرمسلمان توسط یک رئیس جمهور مسلمان هم ننگ است وهم خوارکردن ملت و سرفرود آوردن رئیس کشور بزرگ اسلامی باتمدن ده هزارساله در برابر نامه کاردار یک کشور غیرمسلمان با دویست سال استقلال نسبی؟ بس کنید بیراهه نروید .
...0918
باسلام. لطفا بنویسید ما می‌توانیم چون از سابقه تمدنى وفرهنگى دیرینه وکهنى برخورداریم و در تاریخ روابط ملل قومى زاینده و بالنده بوده ایم .
...0911
پیامهای مردمی در صفحات 2-3-6-15
0508- آغاز سال تحصیلی 95-94 بر همه فرهنگیان و دانش آموزان انقلابی مبارک باد. امید است در سایه مکتب دین و قرآن و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) تعلیم و تربیتی انسان‌ساز برقرار باشد و به اهداف عالی نظام اسلامی برسیم. (31/6)
1342- کل آپارتمان‌های مسکن مهر در سراسر کشور، 2 میلیون و چهارصد هزار واحد می‌باشد که 70درصد مالکین به دلیل اینکه نتوانستند اقساط خود را بدهند به فروش رسانده‌اند و اگر هم نمی‌فروختند مسکن مهر رها می‌شد، حالا‌ چرا مسئولان نقل و انتقالات را سهل و اجرایی نمی‌کنند تا از بن‌بست مالی رها شوند. توجه داشته باشند همه فروشندگان یک وکالت بلا‌عزل زده‌اند و با خریدار تسویه کردند. طوری عمل‌کنند که نیاز به حضور مجدد مالک اولیه نباشد. چون در غیر این صورت 2 میلیون پرونده حقوقی در محاکم بازخواهد شد. (2/7)
1607- خواهشی دارم. اگر ممکن است آماری بدهید این آقای ملک سلمان چند وقت است سرکار آمده از وقتی آمده چه طور به صورت عمدی و سهوی باعث جنجال و کشتار شده است؟ (3/7)
0125- در رابطه با شرکت خدماتی ایرانسل تقاضامندم رسیدگی شود. روزی چند بار پیام برای ما می‌فرستند وقتی شارژ پولی نداریم پیام نمی‌فرستند وقتی شارژ می‌کنیم تا نیمه‌های شب پیام چند رسانه‌ای می‌فرستند درحالی که من نیازی به این پیام‌ها ندارم. (4/7)
0907- بهتر است واگذاری به خارجی‌ها با تخفیف ویژه مانند حراج شب عید نباشد. اکنون که تحت شرایط تحریم نمی‌باشیم باید برای مثال در قراردادها با هند جهت بندر چابهار شرایط مناقصه بین‌المللی رعایت گردد و از شرایط رقبای اروپایی دیگر هم بررسی کامل صورت گیرد. (4/7)
1052- آقای حاج منصور ارضی مداح مشهور در حسینیه لباس فروشان فرمودند برجام سازش با دشمن است. جناب ارضی! شما نمی‌توانید با این کلمات بازی کنید شما در کار خود صاحب نظر هستید اما در حق یک مملکت یک فرد ایرانی هستید که می‌توانید نظر بدهید. (4/7)
1152- ما مسلمان هستیم از مال مردم خوری برحذر شدیم. مسلمان باید خیلی مراقب حلال و حرام پول خود باشد. (4/7)
1443- سید حسن نصرالله در رابطه با مسائل مکه دستور داده است اکیپ حقیقت یاب تشکیل دهند. خدا عمرشان دهد. (4/7)
1539- در مورد وضعیت خودروی ایرانی خواستم توجه وزیر و مدیرعامل ایران خودرو و سایپا را جلب کنم به مشکلی که برای فولکس واگن پیش آمده اولین کاری که کردند عذرخواهی از خریداران و بلا‌فاصله مدیرعامل استعفا داد. جهت اطلاع مدیران! (4/7)
1743- فلان آقای مداح یک روز برای کشتن مشایی می‌گوید پول خونش را می‌دهم، یک روز از برجام می‌گوید، یک روز برجام را زرجام تلقی می‌کند. خواستم به وی بگویم شما اگر یک مداح تحصیلکرده هستید حتما می‌دانید که مملکت قانون دارد. طبق قانون عمل می‌شود. (4/7)
1818- فرهنگی بازنشسته ابتدایی سال 83 بعد از 30 سال خدمت صادقانه حقوق دریافتی‌ام در مرز یک میلیون دارای 3 فرزند دانشجو، بیکار و سرباز هستم. در منزل موروثی همسرم زندگی می‌کنیم.
از شهریور یارانه مرا قطع نمودند. آیا انصاف است؟
از رضوانشهر (4/7)
2147- چه طور می‌توان برای جلوگیری از جرم، حکم به تعطیلی کنسرت داده شود، درحالی که هنوز جرمی اتفاق نیفتاده است. لطفا در این باره توضیح دهند. چون در حالی که محل جرم هنوز درب آن باز نشده چگونه می‌توان از جرم جلوگیری کرد یا حتی‌الامکان اتفاق جرم وجود داشته باشد؟ (4/7)
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15
سلام بر آفتابیان عزیز.برادر گرامی و محبوب جناب علیرضا کریمی! ممنون و دست مریزاد به شما که حرف دل مارا با صراحت تیتر می‌نمایید. نماینده مجلسی که نمادیک ملت است با الفاظ خاص به وزیری که مایه سرافرازی یک ملت است را نشانه انقلابی بودن خود و دلسوز مردم می‌داند، این حضرات با یک نظرسنجی از مردم بفهمند که مردم چه می‌خواهند. انشاء الله اسفند 94 خود مردم نظرسنجی می‌کنند.
...0913
مطابقت نمای ظاهری شهرها با سبک ومعماری اسلامی،به نوبه خودعاملی بسیار تاثیرگذار برای ترویج وتبلیغ فرهنگ اصیل ایرانی -اسلامی است. امید و انتظار ویژه می‌رود بافرهنگسازی شایسته وکافی آیات شریف قرآنی و نیزسنت و سیره حضرات معصومین(ع) و نیز با جمع آوری محصولات وپوشاکی که بانماد نامتعارف و غیراسلامی در معرض دیدو فروش قرارگرفته اند.،این طرح ماندگار نهادینه شود.
...0938
بیش از 2سال است که بهترین و قدیمی ترین "تن ماهی" ایران(و بلکه شاید جهان) چند صدتومان ارزان‌تر شده و تازه حالا که قرار است گران بشه، گفتن قیمتش 5300 میشه!یعنی بعد از 2 سال باز پایین‌تر از قیمت دوران آن مرد !
...0936
در باب توافق هسته ای، توهین به آقای ظریف، توهین به کل مردم ایران است!
...0918
جگرم آتش گرفت وقتی شنیدم یک نماینده، آنچنان به مرد بزرگ تحصیلکرده‌ای مثل آقای دکتر ظریف توهین کرد!!! البته این گروه همگی اینگونه اند.
...0918
آیت الله قربانى گفت: امام جمعه نباید یکسویه عمل کند بلکه باید امام جمعه همه جناح‌ها و گروه‌ها و مردم باشد. حضرت آیت الله قربانى شما حرف دل ملت مسلمان ایران را زدید.
...0917
با سلام.بعداز دو روز که این همه هجمه به وزیر محترم و محبوب مردم ایران شده، جز تاسف چیز دیگری نمی‌توان گفت. کار به جایی رسیده که یک نماینده مجلس محترم حتی خود را جای مراجع گرانقدر گذاشته و یک انسان را نجس بیان کردند؟! همه می‌دانند که دشمنی آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی با ما همراه بوده، در این چند سال هم به‌دلیل تحریم هایشان اقتصاد و... مورد حمله قرار گرفت که ملت غیور ایران با آن مقابله کردند. حال از آقای محترم حقیقت پور باید پرسید: مگر شما وکیل مردم نیستید؟ مگر نمی‌بینید ظریف محبوب ترین وزیر دولت در دل مردم است؟ پس چطور به خود اجازه می‌دهید که چنین خطابه های ناشایستی کنی؟ کار ظریف نه از موضع ضعف، بلکه از موضع قدرت ایران اسلامی است. کما اینکه دلواپسان محترم سفارت انگلیس را اشغال کردند، ولی الان به لطف دیپلماسی قوی ظریف دوباره بازگشایی شد.ظریف محبوب مردم است و ما تا آخر پشت او ایستاده ایم.
...0912
از جمع پلنگ‌های ما یوزی رفت/از پرسپولیس مرد پیروزی رفت/ در حجب وتعصب و وفا الگو بود/افسوس ودریغ ودرد، نوروزی رفت
...0911
هادی که علاوه بر دو تا دلبندش/این پرسپولیس بود یک فرزندش/تاآخر لیگ هرکه کاپیتان است/مشکی شده است رنگ بازو بندش
...0911
صنعتی که ازدولت ارتزاق نماید صنعت نیست در حقیقت علت واگذار نمودن شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی برای متکی به خود شدن این شرکت‌ها بود نه وابستگی به دولت.
...0914
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام